Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

Sé Települési Önkéntes Mentőcsoport!

Sé Települési Önkéntes Mentőcsoport!

 

A Vas Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság régóta indítványozta, hogy a településeken kerüljenek felállításra önkéntes mentőcsoportok. Településünk is csatlakozott a kezdeményezéshez és 15 fő önkéntessel megalakította a mentőcsoportot! Napjainkban főleg a megnövekedett szélsőséges időjárási körülmények okozhatnak elemi csapásokat. Az igazgatóság szakemberei az ilyen nem várt esetek során bekövetkezett kárelhárításra és mindezek megelőzésére készítik fel a tagokat! Úgy gondolom szükséges, hogy szakszerűen tudjunk segíteni a bajba jutott embertársainkon és a bekövetkezett károk elhárításában.

 

Sé, Narda, Felsőcsatár és Bucsu települések részvételével a csoportok felkészítő foglakozása Sében lett megtartva. Ezt követően a megalakulási gyakorlatra 10.13-án Bucsuban került sor.

 

Sé község Önkéntes Mentőcsoportjának tevékenységét az igazgatóság kiválóra minősítette!

Az Országos Katasztrófavédelem főigazgatója a mentőcsoportnak Nemzeti Minősítő Oklevelet adományozott!

 

Az önkéntes mentőcsoportba bárki jelentkezhet!

 

Jelentkezz, hogy együtt közösen tudjunk segíteni bajba jutott embertársainkon és a nem várt katasztrófák és veszélyhelyzetek elhárításában!

 

Hajrá Sé!!!

 

Sé Község Önkormányzata

20231013, Bucsu, Cseh Gábor, CSG, Vas Népe
20231013, Bucsu, Cseh Gábor, CSG, Vas Népe
20231013, Bucsu, Cseh Gábor, CSG, Vas Népe
20231013, Bucsu, Cseh Gábor, CSG, Vas Népe
20231013, Bucsu, Cseh Gábor, CSG, Vas Népe
20231013, Bucsu, Cseh Gábor, CSG, Vas Népe

Őszköszöntő Sében!

Ismét megrendezésre kerül a séi Őszköszöntő! Október 21-én, szombaton várunk Mindenkit szeretettel a Templomkertben!
Lesz kézműveskedés, sült gesztenye, tea és forralt bor!

Önkormányzati hírek röviden

Önkormányzati hírek röviden

 

Továbbra is zajlik az élet! Nem lassítunk! Rengeteg minden történik falunkban! Falunk fejlődése folyamatos!! Alig, hogy befejeződik az egyik projekt már jön egy másik!

A polgármesteri tájékoztató a helyben szokásos módon nyomtatott formában PÉNTEKEN a háztartásokba kiküldésre kerül!

 

Egy kis előzetes, de ezek a hírek egy kicsit bővebben a polgármesteri tájékoztatóban is megjelennek!

 

Napelem pályázat újabb sikeres projekt!

Az önkormányzat épülete napelemmel ellátott!

Az álom valósággá vált! Egy régóta tervezett beruházás valósulhatott meg!

A beruházást Sé Község Önkormányzata saját forrásból finanszírozta!

A szerelési költségeket a Vasi Full-Táv Kft. biztosította!

Köszönjük minden résztvevő közreműködését!

Megígértük, megcsináltuk!

 

Külterületi utak

A Vidékfejlesztési Program keretén belül még októberben elkezdődik a régi Bucsui útra kivezető két külterületi utunk felújítása! A tervek elkészültek így a munkaterület hamarosan átadásra kerül. Amit tudni érdemes a beruházásról és erről további tájékoztatások lesznek, hogy a 082 Hrsz-ú Charlie Vendéglő mellett kivezető külterületi út áthelyezésre kerül az eredeti, jogilag rendezett tényleges nyomvonalára. A felújítással érintett másik, 05 Hrsz-ú régi Bucsui útra kivezető külterületi út a most meglévő nyomvonalon marad. A munkálatok várhatóan egy hónapot vesznek igénybe! Az út áthelyezéssel érintett telektulajdonosok külön kiértesítést kapnak!

 

COOP bolt

Hosszú, több mint fél éves tárgyalások eredményeként, Kiss Zoltánnak a COOP Szombathelyi vezérigazgatójának pozitív hozzáállásának köszönhetően befejeződött a COOP bolt és a Gejzír Söröző külső homlokzatának és oldalfalának felújítása. Megfelelő „COOP-os formaruhát” kapott a falunk központi helyén lévő épületegyüttes. Egy-két díszítőelem kerül még felhelyezésre. A beruházás a Magyar Falu Program által a kisboltok támogatására kiírt pályázat keretein belül közös munkánk eredményeként valósulhatott meg! A csatolt képek a jelenlegi és a volt állapotot mutatják!

Megígértük, megcsináltuk!

 

Eszközbeszerzés

Szintén a Vidékfejlesztési Program keretén belül nyílik lehetőségünk eszközbeszerzésekre, melyek az önkormányzat eddig hiányzó eszközparkját hívatottak fejleszteni. A külterületi munka végzéséhez szükséges kisgépek, gépi berendezések és egyéb kéziszerszámok, szerszámkészletek, valamint a meglévő géppark karbantartásához szükséges berendezések kerülnek beszerzésre. A projekt ez év november 30.-ig megvalósul!

 

Csapadékvíz projekt

A csapadékvíz-elvezető rendszer kiépítése projekt műszaki átvétele korábban már megtörtént. Időközben a Vasvármegyei Katasztrófavédelemi Igazgatóság az üzemeltetési engedélyt kiadta! Természetesen még mindig vannak apróbb finomítások, amit a kivitelező elvégez.

Ahogy korábban ígértem a folyókákra tervezzük egységes borító vaslemezek felhelyezésének lehetőségét. Az árajánlatok bekérése zajlik. Keressük a legjobb megoldást, de egyenlőre a kapott ajánlatok ár-érték arányban nem az általunk elképzet igényekhez igazodnak! Szeretnénk, hogy a beruházás minden érintett számára anyagilag elérhető legyen!

Terveink szerint a SÉ település csapadékvíz hálózatának fejlesztése a jövőben folytatódni fog!

 

Zöldhulladék-sziget

Ősz lévén változik a nyitvatartási idő! Október 12.-től, CSÜTÖRTÖKI napokon délelőtt 09:00-tól 12:00-ig, délután 13:00-tól 17:00-ig van nyitva a nyesedékgyűjtő!

Kérjük a lakcímkártyát mindig vigyék magukkal! Mindemellett csak a fa, cserje, ág nyesedéket tudja fogadni a gyűjtő, a leveleket és egyéb zöld-hulladékot a szolgáltató zöldzsákokban a szállítási napokon elszállítja!

 

Csatornatisztítás

A veszélyeztetett utcák csatornarendszerének tisztítását a Vasvíz Zrt. munkatársai elvégezték! Köszönjük a vállalat pozitív hozzáállását!

Ugyanakkor a vállalat illetékes szakemberei ellenőrzéseket hajtottak végre a falu csatornarendszerében. Füstöléses technikát alkalmazva igyekeztek kiszűrni a csapadékvíznek illegálisan a csatornarendszerbe történő bevezetését! Több háztartásban is találtak rendellenességet! Az érintetteket a vállalat hivatalos megkeresésben fogja értesíteni!

 

Déli Lakótelep megnövekedett energiaigénye

A háztartási méretű kiserőművek (HMKE), tehát napelemek telepítése plusz energiaigényt kíván! Magyarán a megnövekedett villamos energia igényeket a jelenlegi hálózat nem, vagy csak korlátozott mértékben képes ellátni falunk több pontján! Ezt észlelve önkormányzatunk lépéseket tett a megoldás felé! A fáradozás nem maradt eredménytelen, ugyanis első lépésként az E.ON a Déli lakótelepen hálózatbővítést hajt végre.

Az E.ON tervezési megbízást adott a Villkász Kft.-nek, hogy Sé Község Önkormányzatával a helyszínen egyeztetett helyre, azaz a Gyöngyvirág utca – Pacsirta utca kereszteződésben új 630-as kompakt betonházas transzformátor állomást helyezzen el, a kompakt állomásból új kisfeszültségű kitáplálások létesítésére, új transzformátor körzethatárok kialakítására. A kivitelezésre a tervezést követően, 2024. év első felében kerül sor.

 

Egyeztetések zajlanak, hogy a jövőben a hálózatbővítés falunk többi pontján is megvalósulhasson!

 

Jelzőtáblák

Falunk belterületi útjainak közlekedési jelzőtábláinak nagyrésze kopott, elhasználódott vagy éppen hiányzik. Elkészültek az új táblák, illetve matricák!  Cseréjük, pótlásuk és szükségszerinti áthelyezésük még az ősz folyamán megtörténik!

 

Traffipax

Kérek mindenkit figyeljünk, sokszor van és lesz is közút ellenőrzés! Mai napon is jelen volt a traffipax falunkban!

 

Októberi önkormányzati rendezvények

2023.10.21-én szombaton Őszköszöntő a Templomkertben.

2023.10.30. – 2023.10.31. A gyerekeknek túra -és kalandnapok az őszi szünetben.

Jelentkezés Horváthné Csomai Viktóriánál (06-70-701-4085; viktoriacsomai@yahoo.com).

Az eseményekről a későbbiekben még hírt adunk!

 

Sok minden más egyébről a pénteken kiküldésre kerülő polgármesteri tájékoztatóban olvashatnak!

 

Hajrá Sé!!!

 

Nagy Róbert

polgármester

EBOLTÁS!!

EBOLTÁS!!

 

Tisztelt Séiek!

 

Az idei évben is megtörténik az ebek összevezetett veszettség elleni oltása!

Időpont: 2023. szeptember 30.  (Szombat) 11:00 – 12:00

 

Helyszín: Sé, Önkormányzati Hivatal előtti terület

 

Az oltást végzi: Dr. Tóth Ádám állatorvos (telefon: +36 30 850 7783

 

Az oltás ára: 6.000, -Ft (az oltás a féreghajtót is tartalmazza!)

 

Amennyiben kutyáját nem tudja az oltásra elvinni, úgy a megadott számon hívja a doktor urat és még aznap, szeptember 30-án, szombaton délután házhoz megy!

A háznál történő oltás ára: 6.500, -Ft

 

A 164/2008. (XII. 20.) FVM rendelet alapján az ebek évenkénti oltása kötelező!

 

Az eboltás tájékoztatója minden háztartásba kiküldésre kerület!

 

Sé Község Önkormányzata

ÜZENETEK A MÚLTBÓL kiállítás Sében!

ÜZENETEK A MÚLTBÓL kiállítás Sében!

 

Sé Község Önkormányzatának támogatásával, 2023.09.16-án szombaton a Faluházban megnyílt, az „ÜZENETEK A MÚLTBÓL két művészeti ág tükrében” című kiállítás!

 

Községünk két díszpolgárának kiállítás megnyitója tömegeket vonzott, csordultig telt a Faluház! A kiállításon Horváth Balázsné Lehel Anikó textil faliképei tekinthetők meg, Csider Sándor verseivel. Az eseményt megtisztelte falunk minden díszpolgára, így az említetteken kívül jelen volt Dr. Károlyi Mária, Sey Gábor és Sörös István.

 

A megjelenteket Nagy Róbert polgármester köszöntötte. A szakmai megnyitót Benke Éva Radnóti- díjas tanár tartotta.

 

A rendezvény gerincét a kiállító rövid, érdekességekkel is tűzdelt narrációja adta. A kiállítás téma szerint blokkokra oszlik, így a megszólaltatott művek is.  Az alkotásokon lehelet finom varrási technika jeleníti meg – többek közt jelképek és régészeti leletek ábrázolásainak használatával –   az ókortól Sé történelmi múltját, vallásosságát, a jövő reménységét. Horváth Balázsné Lehel Anikó tematika választását a közösség szolgálatának szándéka határozta meg. Látószögére, – mint az ÖrökSÉgünk Alapítvány aktív elnökének, – jellemző a közösségi fókusz. A művek harmonikus színei és a letisztultsága kellemes benyomást kelt a szemlélőben.

 

Köszönjük a megnyitó ünnepségen közreműködők színvonalas műsorát, nem utolsó sorban a kedves megjelenteknek, hogy jelenlétükkel megtisztelték a rendezvényt!

 

Az eseményről a Vaol hírportál és a Vas Népe is tudósított!

 

A tárlat 2023.10.01-ig minden nap 16:30 és 19:00 között látogatható.

 

Tárlatvezetés biztosított és ingyenes, de érdemes telefonon egyeztetni (Horváth Balázsné Lehel Anikó a 06-30-902-4613).

 

Sé Község Önkormányzata

TOBORZÓ!!

Tisztelt Szülők! Kedves Gyerekek!

 

Sé Község Sportegyesülete (SÉ HONVÉD SE) az idei évben csatlakozott a Bozsik Egyesületi Programhoz!

 

Várjuk focizni szerető fiúk és lányok jelentkezését!

 

U 6-7 korosztályú utánpótlás csapatunkba (2017.01.01. – 2018.12.31. között születettek).

 

U 8-9 korosztályú utánpótlás csapatunkba (2015.01.01. – 2016.12.31. között születettek).

 

Amit biztosítunk:

  • jó hangulatú heti edzések;
  • családias légkör;
  • az Illés Akadémián tartandó fesztiválokon való részvétel;
  • egységes felszerelés (mez, nadrág) és melegítő;
  • a fesztiválokon gyümölcs, szendvics, üdítő.

Természetesen az idősebb korosztály számára is biztosítunk edzéslehetőséget! Versenyszerű sportolásukra viszont csak a következő évben lesz lehetőség!

 

További információ és jelentkezés:

 

Nagy Róbert egyesületi elnök

Tel.: +36 30 256 2521; E-mail: nagyroberto9789@gmail.com

 

Horváth László egyesületi elnök-helyettes

Tel.: +36 30 560 5121; E-mail: 1115lacko@gamail.com

 

Ha nem megkötésekkel és elvárásokkal szeretnél sportolni, akkor nálunk a helyed!

 

Legyél egy jó közösség tagja!

 

Hajrá Sé!!!

BÚCSÚ SÉBEN!

BÚCSÚ SÉBEN!

 

Sé Község Önkormányzata szeretettel vár mindenkit a 2023.09.17-én vasárnap délelőtt 10:00-tól kezdődő BÚCSÚRA a SPORTLÉTESÍTMÉNYBEN!

 

Falunkban hosszú idő után újra felelevenedik a BÚCSÚI HANGULAT!

 

Lesz céllövölde, gyermek lovas körhinta, halacska húzó, doboz dobáló, légvár, bungee jumping stb. Mindemellett természetesen a helyszínen büfé is üzemel!

 

A rendezvény beharangozója a jövő hét elején minden háztartásba kiküldésre kerül!

 

Hajrá Sé!!!

 

Sé Község Önkormányzata

ÜZENETEK A MÚLTBÓL kiállítás!

ÜZENETEK A MÚLTBÓL kiállítás!

 

Sé Község Önkormányzata és az ÖrökSÉgünk Alapítvány szeretettel vár minden érdeklődőt, a 2023.09.16-án szombaton 16:00-kor kezdődő, az ÜZENETEK A MÚLTBÓL két művészeti ág tükrében című kiállítás megnyitójára a Faluházban!

 

A tárlaton, mely egészen 2023.10.01-ig látogatható, községünk két díszpolgárának alkotásai, Horváth Balázsné Lehel Anikó textil faliképei és Csider Sándor versei tekinthetők meg!

 

A rendezvény meghívója a jövő hét elején minden háztartásba kiküldésre kerül!

 

Sé Község Önkormányzat

ÖrökSÉgünk Alapítvány

Újabb sikeres projekt! Az önkormányzat épülete napelemmel ellátott!

Újabb sikeres projekt!

Az önkormányzat épülete napelemmel ellátott!

 

Zajlik az élet! Nem lassítunk! Rengeteg minden történik falunkban! Falunk fejlődése folyamatos!! Alig, hogy befejeződik az egyik projekt már jön egy másik!

 

A háztartási méretű kiserőmű (HMKE) engedélyeztetéséhez tavaly novemberben benyújtott igénybejelentésünk alapján a kiserőmű csatlakoztatásának műszaki lehetőségeit a szolgáltató megvizsgálta. Az E.ON tájékoztatása alapján, a közcélú hálózatra csatlakoztatni kívánt termelői kapacitás a meglévő elosztó hálózati elemek átalakítása nélkül, közcélú hálózatra kapcsolható.

 

Mindebből az következik, hogy az önkormányzat épületének napelemes rendszerrel történő ellátása zöld utat kapott!

 

Az álom időközben valósággá vált!

 

Egy régóta tervezett beruházás valósult meg!

 

A beruházást Sé Község Önkormányzata saját forrásból finanszírozta!

A szerelési költségeket a Vasi Full-Táv Kft. biztosította!

 

Köszönjük minden résztvevő közreműködését!

 

Megígértük, megcsináltuk!

 

Hajrá Sé!!!

Jótékonysági rendezvény Grétáért!

Jótékonysági rendezvény Grétáért!

A 10 éves Geosits Gréta családjával Pornóapátiban él. Még óvodás volt, amikor agyi értágulatot diagnosztizáltak nála. Az elmúlt öt évben két sikeres műtéti beavatkozáson esett át, de további műtétekre lenne szükség, melyek elvégzése Magyarországon már nem biztosított, így a család kénytelen külföldön keresni a megoldást.

Ehhez járul hozzá ez a rendezvény!

 

Időpont: 2023.09.23.

Helyszín: Narda.

 

Mindenkit szeretettel várnak a szervezők!