Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

Idősek Napja!

Idősek Napja!

 

Tisztelt Szépkorúak!

 

2023.12.15-én (péntek) 15:00-kor a Faluházban az idei évben is megrendezésre kerül az Idősek Napja! Bízunk benne, sokan döntenek úgy, hogy részt vesznek az eseményen!

Minden érintett a rendezvényre szóló meghívót már korábban megkapta. Nagyon fontos, hogy részvételi szándékukat szíveskedjenek jelezni! Mindezt a tavalyi évhez hasonlóan a meghívón található, Önök által választott étkezési kupon visszajuttatásával tehetik meg, melyet leadhatnak az Önkormányzati Hivatalban és a helyi COOP boltban!

Kérjük, hogy a tervezhetőség miatt a kuponokat legkésőbb 2023.12.11-ig (hétfő) szíveskedjenek leadni (egy kicsit meghosszabbítottuk a jelentkezési határidőt!)!

Sé Község Önkormányzata lehetőségeihez mérten az idei évben is gondol falunk időskorú lakóira és a vacsora mellett meglepetés műsorral is készül!

Találkozzunk 12.15-én, pénteken!

Addig is mindenkinek jó egészséget kívánunk!

 

Sé Község Önkormányzata

Adventi sütivásár!

Sütivásár!
A Séi Mesevilág Óvoda szervezésében 2023.12.09-én szombaton 09:00-tól – 12:00-ig ADVENTI SÜTIVÁSÁR lesz a Faluházban!
A befolyt összeget az óvoda udvari eszköztárának bővítésére fordítják!
Mindenkit szeretettel várnak!!

Adventi ráhangolódás

Adventi ráhangolódás

 

Kedves Séiek!

 

Sé Község Önkormányzata – idén már harmadik alkalommal – örömmel felkarolja alábbi civil kezdeményezést. Egyben bíztatja a kedves lakosságot, hogy az adventi időszak során sétáik alkalmával tekintsék meg az adott utcákban a szépen feldíszített ablakokban az advent fényeit és számait.

 

A civil kezdeményezés elindítója Fedor Sára!

A felhívást az alábbiakban olvashatják:

„Kedves Séiek!

Idén, immár harmadik alkalommal, ismét felgyúlnak advent fényei és számai a Séi családok ablakaiban. Minden nap más és más otthonban, a falu különböző pontján. Családi séta alkalmával felkereshetjük őket. Idei újra van pecsétgyűjtés: a hozzá kapcsolódó gyűjtőlapok a részt vevő házaknál megtalálhatóak lesznek. Az adott napon a megfelelő pecsétet szükséges rányomni a gyűjtőlapra, a pecsétek a házaknál kerülnek kihelyezésre.

A végén az összes pecsétet tartalmazó lapot az ÖNKORMÁNYZATI HIVATALBA kell eljuttatni!

A 24 különböző pecsét összegyűjtése esetén meglepetés várja a lelkes pecsétgyűjtő gyerekeket!”

 

Egy kis segítség az ablakok és számaik könnyebb megtalálásához:

 

1: Patakparti sétány 4.

2: Fenyves utca 27/B.

3: Fenyves utca

4: Szerház utca

5: Petőfi Sándor utca

6: Balassi Bálint utca

7: Gyöngyvirág utca

8: Zsigmond király utca

9: Patakparti sétány 1.

10: Fenyves utca 27/A.

11: Fenyves utca 25/A.

12: Szerház utca

13: Rét utca

14: Táncsics Mihály utca

15: Rajki utca

16: TEMPLOMKERT

17: Móricz Zsigmond utca

18: Petőfi Sándor utca 25/A.

19: Mátyás király utca

20: Doberdő utca

21: Fenyves utca 25/B.

22: Gyöngyvirág utca

23: Petőfi Sándor utca

 

Kellemes sétát kívánunk mindenkinek!

A MIKULÁS jön Sébe!

A MIKULÁS jön Sébe!

 

Kedves Gyerekek! Ha még nem tettétek meg nézzetek bele a postaládákba!

Minden érintett megkapta a meghívót a MIKULÁS ÜNNEPSÉGRE!

A MIKULÁS 2023.12.05-én látogat el Sébe!

Délelőtt a Séi Mesevilág Óvodában találkozik a gyerekekkel!

Délután 17:00-kor pedig a Faluházban várja a gyerekeket!!

Akik eljönnek és még rajzot is készítenek ajándékot fognak kapni személyesen a MIKULÁSTÓL!!

 

Sé Község Önkormányzata

Tájékoztatás Szépkorúaknak!

Tájékoztatás Szépkorúaknak!

 

Gondosóra Program és Idősek Napja!

 

Tisztelt Szépkorúak!

 

Két fontos dologról nyújtunk tájékoztatást Önöknek!

 

Az egyik a Gondosóra program.

Mi is az a Gondosóra program?

 

A Gondosóra program Magyarország Kormánya által elindított ingyenesen igénybe vehető, 65 év felett alanyi jogon hozzáférhető jóléti szolgáltatás, amelynek célja, hogy az idősek szükség esetén egyetlen gombnyomással jelezni tudják segítségkérési szándékukat.

A Gondosóra program, egy 0–24 órás Diszpécserszolgálat és a kontaktszemélyek (családtag, szomszéd, vagy barát, vagy akár opcionálisan szociális gondozó) bevonásával működő, Európában egyedülálló program. Mérföldkőnek és jelentős támogatásnak számít az idősgondozás területén: nagy segítséget jelent nemcsak azoknak, akik használják az eszközt, hanem biztonságot és megnyugvást nyújt a felhasználó családjának, szeretteinek, hozzátartozóinak is, tudva, hogy a segítség és a biztonság egy gombnyomásra elérhető.

A Gondosóra programban megvalósuló szolgáltatás és a jelzőeszköz INGYENES, Magyarország minden településén hozzáférhető a hét minden napján és órájában.

 

Sé Község Önkormányzata Képviselő-testületének tagjai vállalták, hogy a jövő héttől kezdődően személyesen felkeresik az érintetteket! Egy rövid tájékoztatást adnak a programról és segítenek kitölteni az igényléshez szükséges adatlapot. Ez egy olyan lehetőség, mellyel élni kell! Nem hagyjuk magukra falunk időskorú lakóit, amiben tudunk segítünk!

 

A másik az Idősek Napja.

Az idei évben is megrendezésre kerül az Idősek Napja, 2023.12.15-én (pénteken). A rendezvényre szóló meghívót a képviselők személyesen kézbesítik az érintetteknek! Az eseményről bővebb tájékoztatást a későbbiek során még nyújtunk!

 

Hajrá Sé!!!

 

Sé Község Önkormányzata

Elindult az újabb projektünk, a külterületi utak felújítása!

Elindult az újabb projektünk, a külterületi utak felújítása!

 

A Vidékfejlesztési Program keretén belül elkezdődött a régi Bucsui útra kivezető két külterületi utunk felújítása! A tervek elkészültek, a munkaterület átadásra került. Amit tudni érdemes a beruházásról, hogy a 082 Hrsz-ú Charlie Vendéglő mellett kivezető külterületi út áthelyezésre kerül az eredeti, jogilag rendezett tényleges nyomvonalára. A felújítással érintett másik, 05 Hrsz-ú régi Bucsui útra kivezető külterületi út a most meglévő nyomvonalon marad.

 

Tehát a munkálatok elkezdődtek! Kijelölés, tereprendezés, finiselés, hengerezés, majd a következő réteghez újabb finiselés és hengerezés, gréderezés a munkafázisok! A kivitelezést végző cég, a Meliorációs és Rekultivációs Kft. szakemberei igyekeznek zökkenőmentesen, a lakossági igények figyelembevételével végezni a beruházást. Ugyanakkor lesz olyan, amikor az adott útszakaszt nem lehet használni! Várhatóan a jövő héten minden nap az áthelyezéssel érintett 082 Hrsz-ú út napközben le lesz zárva! Az érintett telektulajdonosok, földbérlők külön kiértesítést kaptak!

 

A csatolt képek az eredeti állapotot, majd  a geodéziai kimérést követően a munkafolyamatok elindulását mutatják be!

A beruházásról folyamatos tájékoztatást nyújtunk!

 

Megígértük, megcsináljuk!

 

Hajrá Sé!!!

Temetővel kapcsolatos információk

Temetővel kapcsolatos információk

Tisztelt Séiek! Tisztelt Mindenki!

Közeleg a mindenszentek ünnepe és a halottak napja. Egy-két dolgot szeretnénk megosztani Önökkel.

Az önkormányzat munkatársai a temetőt, a temető és a ravatalozó környékét az alkalomhoz illő módon rendbe rakták. A vaddisznók elleni permetezés is megtörtént, egyenlőre nem sok eredménnyel, de a napokban a vadásztársaság egy hatásosabb riasztó szert biztosít az önkormányzatnak.

Fontos lenne, hogy mindenki ügyeljen a rendre, a tisztaságra, a rongálások megelőzésére! Sajnos a temető kapu melletti egyik sorompót valaki(k) betonostól kicsavarták a helyéről. A temető kapukat többek rendszeresen nyitva hagyják. Nem lenne szerencsés, ha a vadak betévednének a temetőbe! A temetőben lévő csapot nem mindenki zárja el. Kérjük, ha szemtanúi ezen eseteknek figyelmeztessék a magukról megfeledkezetteket vagy hívják az önkormányzatot! Egyébként a héten a hasonló estek megelőzése érdekében a Képviselő-testület tagjai is rendszeres ellenőrzéseket hajtanak végre!

Az ünnepek idején a lenti sorompó nyitva lesz, tehát az időskorúakat vagy a mozgásukban korlátozottakat autóval is fel lehet vinni! A világítás a felvezető lépcsőn és a temetőben újra működik, így az esti órákban is tudunk emlékezni szeretteinkre!

 

Kérjük, hogy a síremlékek, sírhelyek és környékük folyamatos rendbe tartásáról gondoskodni szíveskedjenek! Az elhanyagolt és nem gondozott sírhelyeket az önkormányzat megszünteti! Amennyiben ezzel kapcsolatban az érintetteknek észrevételük van, azt jelezzék az önkormányzatnál!

 

Mindenkinek meghitt megemlékezést kívánunk!

 

Sé Község Önkormányzata

Őszi kivirágosodás!

Őszi kivirágosodás!

 

Falunk főutcájában, a Szabadság utcában található virágos ládák újra beültetésre kerültek! A muskátlikat ismét árvácskák váltották fel.

 

Kérjük a virágos ládák örökbe fogadóit, hogy fordítsanak figyelmet a virágok gondozására és erre szomszédjaikat is figyelmeztessék!

 

Horváth László alpolgármester támogatásával a SÉ betű környéke új külsőt öltve szintén virágokban pompázik! Ugyanide, az út mellé az önkormányzat babérmeggyeket telepített. Mindemellett a temető, az önkormányzati hivatal, a Faluház, a buszvárók környezete, a sportlétesítmény, a Szabadság utca hidjai és a Déli lakótelep hidjai is virágosítva lettek.

 

Köszönjük az önkormányzati dolgozók, az „ÖrökSÉgünk” Alapítvány és az önkéntesek lelkiismeretes, szakszerű munkáját!

 

Sé Község Önkormányzata