Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

Kezdődik a felújítás!

A Belügyminisztérium pályázatán 30 millió forintot nyertünk az önkormányzat épületének felújítására. A szerződés a kivitelezővel aláírásra került. 05.17-től kezdődnek a munkálatok! Megújul a fűtés rendszer, új helyiségek kerülnek kialakításra, burkolási, villanyszerelési, festési munkák lesznek, mozgáskorlátozott bejárat is kialakításra kerül. Mindemellett cserélve lesznek a bejárati –és beltéri ajtók, átalakításra kerül a belső bútorzat. Egyszóval a kor követelményeinek megfelelő korszerűsítések valósulnak meg.

Az önkormányzati hivatal közel két hónapon keresztül a Faluházban fog működni. Ahhoz, hogy az átmenet zökkenőmentes legyen a Faluházban ki kellett alakítani a feltételrendszert. Többek között kiépítésre került a napi munkavégzéshez elengedhetetlenül szükséges informatikai hálózat! A Metropolis Security Kft. által felújításra, illetve kiépítésre került a riasztórendszer.

Csak emlékeztetőül! A Séi Közös Önkormányzati Hivatalban, a személyes ügyfélfogadás továbbra is szünetel!

Személyes ügyintézésre kivételes esetben, az érintett ügyintézővel történt előzetes telefonos vagy elektronikus egyeztetést követően van lehetőség hétfőtől csütörtökig 800 és 1600 óra között.

Az ügyintézés során a maszk viselése és a kézfertőtlenítés kötelező!

 

Az ügyintézők elérhetőségei:
Központi telefonszám: 94/540-535
Nagy Róbert 30/256-2521 nagy.robert@se.hu polgármester
Nemes Miklós 70/233-4959 jegyzo@se.hu megbízott jegyző
Szakály László, Standi Annamária 94/540-535 penzugy@se.hu pénzügy
Magyarné Várallai Lívia 20/968-4199 magyarne.livi@se.hu ado@se.hu adóügyek, anyakönyvi ügyintézés
Németh Renáta 20/968-4608 nemeth.renata@se.hu anyakönyvi ügyintézés, temetés és hagyatéki ügyintézés, földhaszonbérleti és

adásvételi szerződések kifüggesztése

Simonné Seregi Zsuzsánna 20/410-4788 simonne.zsuzsanna@se.hu szociális és igazgatással

kapcsolatos ügyek

Balázsfalviné

Nagy Tünde

94/540-535 nagy.tunde@se.hu igazgatással kapcsolatos ügyek

 

Megértésüket köszönjük!

 

Nagy Róbert

polgármester

 

 

 

MLSZ TAO program 2021/2022

A Magyar Labdarúgó Szövetség által kiállításra került, a 2021/2022. évi MLSZ TAO programunk első ütemének jóváhagyó határozata, mely az utánpótlás nevelési feladatok ellátása és a nem ingatlannal összefüggő tárgyi eszköz beruházás jogcímekre vonatkozik!

A következő lépés a támogató(k) megtalálása!

Hajrá Sé!!!

 

SFP piszkozat UP és TE nem ingatlan

SFP jóváhagyó határozat UP és TE nem ingatlan

MADARAK ÉS FÁK NAPJA

MA VAN A MADARAK ÉS FÁK NAPJA!
Csider Sándor: Rigódal
Kislány erdő szélén
üldögél fa törzsén.
Rigódalt énekel
száll a hang égre fel.
Tudja, hogy mit érez
kis madár, ha éhes
fű zöldjét kutatja
harmatát kortyolja
fészkét ágból rakja
hű párjával fonja
kicsinyét táplálja
szüleit siratja
bokorról repül fel
hintázó faágra
magasból tekintget
lentlaki világra
nap tüzét csodálja
hold fényét ámulja
ereje elhagyja
ég helyett föld várja.
Kislány erdő szélén
üldögél fa törzsén
Rigódalt énekel
száll a hang égre fel.

Májusfaállítás!

Kedves Séiek!

A tavalyi évhez hasonlóan, immár az új helyen az önkormányzat melletti területen került felállításra Sé májusfája! Annak ellenére, hogy ez a hagyomány is már kihaló félben van, falunkban még vannak, akik nem engedik, hogy mindez csak emlék maradjon!

Süle József Richárd képviselő kezdeményezésére lelkes csapat gyűlt össze, hogy részt vegyenek a fa kivágásában, a felállítási helyre történő szállításában és felállításában. Külön köszönet Rácz István képviselőnek, aki kulcsszereplő volt!

Remélhetőleg az elkövetkezendő években már különböző programok kíséretében történhet meg a májusfa felállítása és „kitáncolása”!

Legyünk büszkék rá, hogy nálunk nem veszett ki ez a gyönyörű népszokás és falunk központját díszíti Sé májusfája!

 

 Sé Község Önkormányzata

Anyák napi meglepetés!

Kedves Édesanyák, Nagymamák!

Vasárnap ünnepeljük az ÉDESANYÁKAT!

Az önkormányzat megkeresésére, ezen jeles alkalomból Sében, a Balikó Cukrászda vasárnapi napon 09:00 – 12:00 között rendkívüli, 25%-os kedvezményt ad minden általa forgalmazott süteményre!

Tehát vasárnap nem kell a sütéssel foglalkozni! Használjuk ki ezt a lehetőséget!

A süteményeket nemcsak az anyukák és nagymamák, hanem hozzátartozóik is megvásárolhatják!

 

Sé Község Önkormányzata

Nyuszi túra győztesek!

Kedves Séi Gyerekek! Kedves Nyuszi túra győztesek!
Gratulálok Nektek! Nagyon szépen köszönöm, hogy részt vetettek az első alkalommal meghirdetett Nyuszi túránkon! A Nyúlszövetség titkársága köszöni a türelmet, itt láthatjátok a rólatok készült fotókat! Nagyon ügyesek voltatok, hiszen mind az öt nyuszi fészket megtaláltátok! Remélem tetszett a Nyúlszövetség győzteseknek járó ajándéka, melyet a két képviselő asszony Csomai Viktória és Fichtacher Anita juttatott el hozzátok. A közzétett fényképeitek bekerülnek a Nyúlnaplóba is, hogy mindig emlékezhessünk rátok!
Jövőre újra várunk benneteket! Vigyázzatok magatokra!
Köszönjük, a „gondolat dobozok” használatát!
A Nyúl elvitte magával a benne elhelyezett közléseinket.
Indulás előtt, hogy erőt merítsen, evett csokit a Laura Csokoládé Műhelyből és ivott a híres kávéból, a Gejzír Söröző előtt.
Ott Horváth Lászlónak elmondta: Sok dolga lesz, mert azon gondolatokat is viszi, amik foglalkoztatnak bennünket, de nem írtuk le.
Kis válogatás a „dobozokból”
-Elfogynak a tartalékok!
-Vigye el a nyúl a vírust!
-Megnyertem az 5-ös lottót, de nem mondom meg ki vagyok.
-Legnehezebb a nőknek.
-Elég volt a bezártságból, szeretnénk újra játszani, túrázni, sétálni, fagyizni szabadon!
-Egy erős közösségnek mindenre van lehetősége!! Vigyázz magadra! Vigyázzunk egymásra! Hajrá Sé!!! (Vajon, ki írhatta ezt? Kitalálhatatlan!)
Nagy Róbertné, Krisztina
Sé közművelődési munkatársa
Nyúlszövetség titkára

A FÖLD NAPJA

Kedves Séiek!
Ma ünnepeljük a föld napját!
Aki tud túrázzon, biciklizzen. Kicsit, még jobban figyeljünk a környezetünkre. Nézhetünk a témában gondolatébresztő előadásokat, bemutatókat online.
Vagy élőben, interaktív résztvevőként🙂
Premier:
AZ EMBERISÉG BEMUTATJA: VISSZATÉRÉS A FÖLDRE.
„Gyakran beszélünk arról, hogy meg kell menteni a bolygónkat, de a helyzet az, hogy mindezt a magunk megmentése érdekében kell véghez vinnünk. A természet – velünk vagy nélkülünk – megújult erővel él majd tovább.” /David Attenborough/

Költészet napja

A KÖLTÉSZET NAPJÁN olvass el egy verset!
A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük.
Sében a Költészet napján, a száz éve született Pilinszky Jánost helyeztük előtérbe, akire nemcsak mint az egyetemes magyar költészet kiemelkedő alakjára emlékezünk, hanem azért is, mert több szállal kötődött Vas megyéhez. Velem és a közeli Szent Vid szakralitása nagy hatással volt Pilinszkyre. Az alsó buszváró berendezése az ő műveiből jelenít meg néhányat. Ugyanitt Csider Sándor tanár úr vereseit is olvashatják.
Invitálunk mindenkit, hogy a vasárnapi és hétfői sétája során térjen be a buszváróba és olvasson el egy verset! Mindezt megteheti az asztalon lévő Pilinszky János összes verse kötetből, valamint a buszváró ablakaira felhelyezett „versplakátok” segítségével is!
Nagy Róbertné
Sé közművelődési munkatársa

HÚSVÉTI ESEMÉNYEK!

HÚSVÉTI ESEMÉNYEK
KEDVES SÉI GYEREKEK!
GYERTEK A „NYUSZI TÚRÁRA”!
Idén egy kicsit másképp jön el hozzátok a húsvéti nyúl. Ő is örült, hogy kimozdulhatott, és nagyot sétált, túrázott, tán még biciklizett is!
Azt üzeni, hogy kérjétek meg szüleiteket, hogy húsvét hétfőn délután, 14-17 óra közt induljatok fészek keresésre sétálva, vagy biciklivel a faluban.
-Ugyanis több helyen fészket építek és minden fészekben ajándékot helyezek el. Ha ügyesek vagytok, akkor összesen öt fészket találtok.
Az első fészek a Faluháznál lesz! Ott találtok egy kis útbaigazítást, ha azt követitek, akkor minden fészkemet megfogjátok találni! Fontos, hogy egy fészekből csak egy ajándékot válasszatok! –
Aki ügyes és megtalálja mind, és küld egy fényképet magáról az ajándékokkal, a faluhaz.se@gmail.com e-mail címre, őt a nyuszi megjutalmazza.
Érezzétek jól magatok a jó levegőn, legyetek ügyesek!
Szüleiteket kérjük, a csoportosulás kerülésére.
KEDVES MINDENKI!
Önöknek, nektek pedig, akik kinőttek a tojás gyűjtésből, szól a
„MONDD EL A NYÚLNAK!”
című, a Nyúlszövetség támogatásával megvalósuló projekt.
A megújhodás, az új élet, a tavasz jegyében!
Már pénteken, mind az alsó, mind pedig a felső buszváróban található egy-egy húsvéti doboz. Ezekbe tehetik bele, a papírokra írt gondolataikat, érzéseiket. Lehetnek ezek, akár a húsvéti időszakkal kapcsolatos, akár a vírus helyzettel, vagy magán jellegű közlések. Komolyak, vagy viccesek. A projekt keretében a kisebbek rajzaikat tegyék bele, így üzenve a nyuszinak, aki hétfő estefele elviszi magával.
Mindegyik üzenetet oda, ahova kell.
Mielőtt távozna, a közművelődési munkatárs nyakon csípi, és válogat azokból a papírokból, melynek sarkán egy TOJÁS ALAKÚ JELET rajzolt az írója, így mutatva, hogy nem bánja, ha írását közre adják.
Ötlet foszlányok: -Nálunk most a húsvét…
-Elegem van a home office-ból! Ingerülté tesz. -Csalódott vagyok, még nem fordult elő, most meg túl főztem a sonkát! -Szeretem Katalinkát! Nem tudom, hogy mondjam meg. -Jobban aggódom a vírus miatt, mint bárkinek mutattam. -Már tudom, hogy más szakmát kell választanom. -Nem érzem magam felkészültnek a jövő kihívásaival szemben. -Apu pipa, mert hármast kapott a matek házimra. -Sokan frusztráltak, én meg tele vagyok reménnyel. Azért mert…
Nem akadály, ha otthon felejtik a feljegyzésüket, a doboz mellett is található toll és papír!
Jó szórakozást!
és
KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK!
Nagy Róbertné
Sé Közművelődési Munkatársa