Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

Diákmunka 2021

Sé Község Önkormányzata a tavalyi évhez hasonlóan ismételten csatlakozik a „Diákmunka 2021” elnevezésű munkaerő piaci programhoz.

A program 2021. június 15. napjától 2021. augusztus 31. napjáig tart, 2021. június 15. napjától lehetőségük nyílik a diákoknak, hogy regisztráltassák magukat az illetékes járási hivatalnál személyes okmányaikkal, iskolalátogatási igazolással.

Sé Község Önkormányzata a 2021. július 1. és 2021. augusztus 31. közötti időszakra támogatást igényelhet a 16-25 év közötti, nappali tagozatos tanulói vagy hallgatói jogviszonnyal rendelkező és azt igazolni tudó diákok foglalkoztatásához. Legfeljebb napi 6 órás foglalkoztatás támogatható az önkormányzati foglalkoztatás esetén. A támogatás megállapítása során szakképzettséget nem igénylő munkakör esetében 125.550,- Ft/fő/összeg vehető figyelembe.

A programmal kapcsolatban érdeklődni a 06-94-540-535-ös telefonszámon lehet.

Várjuk a diákok jelentkezését, melyet megtehetnek személyesen az önkormányzati hivatalban (Faluház) vagy a simonne.zsuzsanna@se.hu e-mail címen!

 

Sé Község Önkormányzata

Sé posta nyitvatartás változás!

Kedves Séiek!
Az önkormányzati hivatal felújítási munkálatai értelemszerűen az épület postahivatal részét is érintik!
Emiatt Sé posta nyitvatartási ideje az alábbiak szerint módosul.
2021.06.10-én csütörtökön és 2021.06.11-én pénteken 08:00 – 10:00 között lesz nyitva a posta!
2021.06.14-én hétfőn pedig 12:00 -15:30 között tart nyitva a posta!
Szíves megértésüket köszönjük!
Sé Község Önkormányzata

LOMTALANÍTÁS!

Tisztelt Séiek!

Amint arról a korábban kiküldött tájékoztató anyagokból is értesülhettek róla, településünkön 2021.06.09-én, szerdán közterületi házhoz menő LOMTALANÍTÁS lesz!

Az STKH Sopron és Térsége Környezetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. a következőkről tájékoztatja a lakosságot.

„Lomtalanítás során kihelyezhető hulladékok: a közszolgáltatás keretében rendszeresített
gyűjtőedény méreteit meghaladó nagydarabos háztartási lomhulladék.

Például:

Kanapé, ágy, ágybetét, szekrény, fotel, szék, szőnyeg, kerti bútort stb. A nagyméretű lomokat (pl.:ágy, szekrény, ülőgarnitúra) szétszedett állapotban kell kihelyezni úgy, hogy az kézi erővel könnyen mozgatható legyen. Az elszállításra kerülő lomhulladék kizárólag lakossági eredetű lehet!

A lom hulladékokat a meghirdetett gyűjtés első napján 6.00-tól, az ingatlanok előtti, szállítójárművel megközelíthető közterületről folyamatosan szállítjuk el. A hulladék mennyiségétől függően ez akár több napot is igénybe vehet. Egy adott utcában már befejezett gyűjtés után kihelyezett lom hulladékokat nem tudjuk elszállítani.

Az alábbi hulladékokat NEM vesszük át!


• zöldhulladék (pl.: kerti hulladék, nyesedék),
• szelektív hulladék (pl.: sárga és kék zsákban gyűjthető hulladékok),
• állati tetem,
• gazdálkodói-vállalkozói tevékenységből származó hulladék,
• autóbontásból származó autó alkatrész (pl.: kárpit, szélvédő, lökhárító stb.),
• építési-bontási hulladék (pl.: mosdókagyló, csempe, WC csésze, ablak, ajtó, üveg, síküveg,
tükör, stb.)
• szóródó-, lapátos-, zsákos hulladék (pl.: Inert, kommunális),
• személy-, teher-, traktor gumiabroncs,
• veszélyes hulladék (pl.: vegyi anyaggal szennyezett göngyöleg, permetezőszer, maradék
festék, festékes göngyöleg, akkumulátor, neoncső, azbeszt, gyógyszer, fáradt olaj, stb.),
• elektronikai hulladék (pl.: selejtes hűtő, televízió, háztartási gép),
• fém hulladék (pl.: hordó, ereszcsatorna, drótkerítés, csövek stb.),
• kézi erővel nem rakodható túlsúlyos, vagy túlméretes hulladék,
• befőttesüveg, üvegpalack, hőálló üveg, egyéb üveghulladék.

Együttműködésüket és megértésüket köszönjük!”

STKH Sopron és Térsége
Környezetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft.

Egy jól sikerült GYERMEKNAP!

GYERMEKNAPI KÉPEK!
Köszönjük a türelmet!
Nagyon örültünk a sok gyermeknek, akik szüleiikkel együtt a jó levegőn töltötték a délutánt!
A képek tanúsága szerint, vidám hangulatból nem volt hiány.
A gyermekek mosolya a legjobb dolgok egyike. 😊
Nagy Róbertné
Sé közművelődési munkatársa

Nemzeti Összetartozás Napja Sében!

Kedves Séiek!

Június 04-én ünnepeljük a Nemzeti Összetartozás Napját. Sében hagyományt szeretnénk teremteni azzal, hogy minden évben megtartjuk az emléknapot.

Így volt ez a tegnapi napon is. Süle József Richárd képviselő szervező munkáját dicséri, hogy remekül előkészített helyszín fogadta az érdeklődőket.  Sokan gyűltünk össze, beszélgettünk, emlékeket osztottunk meg. Minden hozzászólásból két szó emelendő ki, az összetartunk, és az összetartozunk! És ez így van rendjén!

Az emlékek felidézése után közösen gyújtottuk meg az ÖSSZETARTOZÁS TŰZÉT!

Köszönjük mindenkinek, akik jelenlétükkel megtisztelték a rendezvényt!

 

Sé Község Önkormányzata

GYERMEKNAP SÉBEN!

KEDVES SÉI GYERMEKEK!
VASÁRNAP DÉLUTÁN SZERETETTEL VÁRUNK BENNETEKET A GYERMEKNAP ALKALMÁBÓL
SZERVEZETT PROGRAMOKRA, A FOCIPÁLYÁRA!
Vasárnap délután játék és kikapcsolódási lehetőség vár rátok!
😊

Kedves Séiek!

A mai nap folyamán minden háztartásba eljuttatjuk a Sé Telegráf legújabb számát!

A most megjelenő Séi Telegráf a 2021. év eddig eltelt időszakában az önkormányzat feladatkörében történt fontosabb eseményeket, a tett intézkedéseket, valamint a polgármesteri beszámolókat foglalja össze. Ugyanis a kormány által bevezetett rendkívüli jogrend augusztusig továbbra is érvényben van, ebből kifolyólag testületi üléseket továbbra sem lehet tartani! A képviselő-testület tagjaival mindenről egyeztetünk, főleg a nagy horderejű döntésekről! Ilyen volt többek között a 2021. évi költségvetés elfogadása vagy számos az óvodával kapcsolatos ügy, hogy csak a legfontosabbakat említsem.

Mindig elmondom, számunkra fontos a folyamatos tájékoztatás, erre a közeljövőben is nagy gondot fogunk fordítani. A Séi Telegráf, falunk újsága is ezt a célt szolgálja, mindemellett a rendszeresen kiküldött polgármesteri tájékoztatókból is informálódhatnak a falunkban történtekről. Továbbá amint lehetőség lesz rá, személyes találkozók keretében szintén fogjuk keresni falunk lakóit, akár utcai fórumok vagy közös rendezvények keretében. A majdani személyes találkozók alkalmával összegyűjtött információk is hozzájárulnak az előre lépéshez, a fejlődéshez. Ugyanakkor Önöknek is van lehetősége észrevételeiket, javaslataikat elmondani, akár a képviselőknek vagy a polgármesternek. Bármikor elérhetőek vagyunk mindenki számára!

Kérek mindenkit, hogy aktívan vegyenek részt falunk életének szebbé, jobbá tételében! Továbbra is építsük együtt a jövőt, folytassuk közösen falunk fejlődés útjára történő állítását! Tudjuk, egy erős közösségnek mindenre van lehetősége!

Ha már fejlődésről beszélünk. A Magyar Falu Program és más szervek által kiírt pályázatokon ebben az évben is folyamatosan részt vesz önkormányzatunk! Jövő héten kezdődik az önkormányzati hivatal épületének teljes belső átalakítása, felújítása.

Na és persze az új építésű kétcsoportos óvoda kivitelezési munkálatai is hamarosan elkezdődnek! Az ÓVODA LÁTVÁNYTERVEIT megosztom Önökkel! Mindezekről részletesen az újságban olvashatnak!

Folytatása következik! Megígértük, megcsináljuk!

Kérek mindenkit, hogy továbbra is legyünk fegyelmezettek, amíg kell, tartsuk be az előírásokat!

Hadd ragadjam meg az alkalmat, hogy megköszönjem falunk egészségügyben dolgozó lakosainak a járványidőszak hosszú hónapjai alatt azt az áldozatos munkát, mellyel nem kis erőfeszítéseket téve nap mint nap hozzájárultak ahhoz, hogy megvédjék egészségünket! Köszönjük helytállásukat!

Vigyázzunk magunkra, vigyázzunk egymásra!

Hajrá Sé!!!

 

Nagy Róbert

polgármester

 

Nyitás, de elhalasztva!

A szabályok lazítása lehetővé tette, hogy nyissanak a kulturális intézmények.
Az alábbi linken nézhető meg, Fekete Péter, az Emberi Erőforrások Minisztériuma kultúráért felelős államtitkára és Závogyán Magdolna, a Nemzeti Művelődési Intézet ügyvezetőjének köszöntő beszéde:
Településünkön hamarosan kezdődik az önkormányzati hivatal felújítása. A munkálatok ideje alatt, az önkormányzati munka a Faluházban történik, emiatt az Intézmény későbbi időpontban fog megnyitni.
Megértésüket köszönjük!