Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

Várjuk a Húsvétot!

Kedves Séiek!
Lassan itt a Húsvét! Csakúgy, mint tavaly az ünnepet az idén sem lehet az őt illető módon megünnepelni. A kialakult járványügyi helyzet kapcsán hozott szigorító intézkedések csak azt engedélyezik, hogy szűk családi körben ünnepeljünk!
De, a friss levegőn eltölteni pár órát akár séta, kerékpározás vagy futás formájában nem tilos!
Ehhez kapcsolódóan már most, a Húsvétot megelőző hétvégére próbáltuk a ünnepet falunk központi helyein színesebbé tenni! Ebből kifolyólag a SÉ betűnél, a Faluháznál, az Önkormányzati Hivatalnál és az alsó buszvárónál is díszítések történtek. Többek között fa nyuszik és tojásfák kerültek kihelyezésre!
Bíztatjuk Önöket, hogy Horváthné Csomai Viktória képviselő asszony példáját követve, gyermekeikkel történő sétáik során tegyenek fel egy Húsvéthoz kapcsolható díszt a tojásfákra! Így lesznek igazán szépek!
Az elmúlt évekhez hasonlóan, a hidakon lévő virágládák is húsvéti díszt kaptak az „ÖrökSégünk” Alapítvány keze nyomán.
A díszek kivitelezése Magyar Miklós és Nárai Attila munkáját dicséri.
Nagy Róbertné
Séi Közművelődési Munkatárs

Egyházi hírek

Kedves Testvérek!

Dr. Székely János megyéspüspök tegnapi (március 26.) rendelete és döntése értelmében a mai naptól (március 27.) virágvasárnap előtti szombattól a Szombathelyi Egyházmegyében a templomainkat megnyitjuk.

Azonban tisztelettel jelzem, hogy a Püspöki Kar mindenkit felmentett a szentmisén való részvétel kötelezettsége alól, ezért fontos hangsúlyoznom, hogy aki krónikus beteg vagy idős, vagy éppen betegnek érzi magát vagy félelem van benne a vírusjárvány miatt határozottan kérem, hogy maradjon otthon és a Televízió segítségével kapcsolódjon be a szentmisékbe és a szertartásokba.

Ebben az időszakban senki nem követ el bűnt azzal, ha nem jön el a templomi szertartásokra és a szentmisékre.

Természetesen a vírus helyzet elmúltával mindenkit újra szeretettel várok községeink templomaiba.

Virágvasárnap előesti  szentmise szombaton Bucsu 18 óra,

Vasárnap Dozmat 8, Torony ½ 10, Sé 11 óra.

A Nagyheti szertartások csak és kizárólag a plébánia templomban Toronyban lesznek megtartva:

Nagycsütörtök este 6 Torony.

Nagypénteken mind a négy községben a templomaink nyitva lesznek délután 3 és 6 óra között, egyéni csendes imádságra be lehet térni.

Nagypéntek ¼ 6 keresztút Torony, majd 6 órakor a nagypénteki szertartás.

Nagyszombat ételszentelés lesz a templomokban 4 óra Bucsu, fél 5 Dozmat, 5 óra Sé, fél 6 Torony.

Nagyszombat este 6 órakor Toronyban vigília szertartás és szentmise lesz körmenet nélkül!

Húsvétvasárnap: 8 óra Bucsu, 8 óra Dozmat, ½ 10 Torony,

½ 10 óra Sé

Húsvéthétfő: 8 óra Bucsu, 8 óra Dozmat, ½ 10 Torony, ½ 10 óra Sé.

 

Tisztelettel: Dr. Perger Gyula

plébános

 

Torony, 2021. március 26. péntek

Csillagos ötös!

SÉ SE – BOZSOK SE 2:0 (1:0)
Sé, zárt kapuk mögött. Vezette: Ódor Ádám Csaba.
Góllövő: Muzsai Krisztián, Kovács Krisztián.
Kivételesen egy kis sportot is megosztunk itt az oldalon. Ugyanis a szigorítások nem vonatkoztak az amatőr focira, tehát zárt kapuk mellett továbbra is zajlik a bajnokság! Sében az Aranypatak Aréna ezért is van körbe kerítve! Hát akkor nézzük!
Mind az ifi, mind a felnőtt csapatunk kitett magáért, dupla csapást mért ellenfelére! Ez egy parádés hétvége volt!
Rövid tudósítás a meccsről:
„A Séi csapat alaposan megtizedelve várta a „szomszédvári” rangadót, ugyanis sérülések, betegségek és eltiltás miatt nyolc játékosát is nélkülöznie kellett! A mérkőzés első félidejében a kezdeti ismerkedés után enyhe vendég mezőnyfölény alakult ki, de a folytatásban kiegyenlítődtek az erőviszonyok. Helyzetekig csak elvétve jutottak a csapatok. Aztán a félidő utolsó percében egy szemfüles góllal megszerezte a vezetést a vendéglátó. A második félidőben folytatódott az öldöklő küzdelem, olykor a parázs jelenetektől, kemény belépésektől sem volt mentes a találkozó. Ahogy teltek a percek, a hazaiak egyre magabiztosabbá váltak, ekkor már helyzeteket is kialakítottak, de a befejezésekbe hiba csúszott. A derbi a mérkőzés utolsó percében dőlt el, amikor is egy sikeresen végigvitt kontrát fejezetek be góllal a hazaiak. Összességében elmondható, hogy jó játékvezetés mellett, a Séiek megérdemelten tartották otthon a három pontot, köszönhetően annak, hogy csúsztak-másztak a sikerért és akaratban is felülmúlták a jó játékerőt képviselő ellenfelüket.”
Ezen a mérkőzésen óriásit küzdött a CSAPAT! Mindent megtett a sikerért és most hatványozottan is jelentkezett a csapat vezérelve, ami a Hozzáállás, Akarat, Fegyelem! Jár a nagybetűs GRATULÁCIÓ!
Ifi mérkőzés:
SÉ SE – BOZSOK SE 7:2 (4:1)
Góllövő: Nyári Krisztofer (3), Romsics Attila (2), Farkas Péter, Fehér Levente.
Fiataljaink szenzációs teljesítményt nyújtottak! Szemernyi esélyt sem adtak a dobogóesélyes ellenfelüknek! Minden labdáért megküzdöttek, szép támadásokat vezettek, nagyszerű gólokat szereztek. Igazi nagybetűs CSAPAT volt a pályán! Csak így tovább! Jár a nagybetűs GRATULÁCIÓ!
A hétvégén, PÉNTEKEN!! lesz a bajnoki mérkőzés! Este 19:00-kor játszunk a Haladás Kondics utcai pályáján, az ellenfél a Zanat-Haladás csapata!
Hajrá Sé!!!

Sében így emlékeztünk!

Nívós rendezvény keretében – a járványügyi előírások betartásával – megemlékeztünk az 1848-as forradalomról és szabadságharcról!

Díszítés, plakátozás a falunkban. 🙂

Gondoltuk- csináljuk.
Köszönjük, hogy szép számban megjelentek és Önök is részesei voltak a megemlékezésnek!
Eseményünkről tudósít a Vas Népe napilap, a Kossuth rádió, valamint média anyag készül.
Nagy Róbertné
Nemzeti Művelődési Intézet
Séi közművelődési munkatársa

Nőnap!

Kedves Hölgyek!

A nemzetközi Nőnap alkalmából szeretettel köszöntünk benneteket!

Ezúton kívánunk nagyon sok boldogságot, vidámságot, örömet!

Isten éltessen minden lányt, hölgyet, asszonyt!

 

Sé Község Önkormányzata