Author: Róbert Nagy
SÉ ÓVODA beruházás többletköltségeinek támogatása
Kedves Séiek!
Ami eddig csak álom volt, az mára valósággá vált!
Ugyanis a Kormány Sé kétcsoportos óvodájához igényelt 108 millió Forintos plusz forrást megalapozottnak találta!
Íme!
Idézet a Belügyminiszter által ma kézbesített levélből:
„Tisztelt Polgármester Úr!
Tájékoztatom, hogy a Sé község önkormányzati beruházásának támogatásáról szóló 1203/2022. (III. 28.) Korm. határozat (a továbbiakban: Korm. határozat) alapján Önkormányzatukat a „óvoda beruházás többletköltségeinek támogatása” 108 000 000 forint összegű vissza nem térítendő támogatás illeti meg.
A Korm. határozat értelmében a támogatás felhasználásának és elszámolásának részleteiről a belügyminiszter támogatói okiratot ad ki.”
A Magyar Közlöny tegnapi számának 65. oldalán a következő Kormány határozat található:
MAGYAR KÖZLÖNY 58. szám
MAGYARORSZÁG HIVATALOS LAPJA
- március 28., hétfő
A Kormány 1203/2022. (III. 28.) Korm. határozata Sé község önkormányzati beruházásának támogatásáról
A Kormány
1.az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény (a továbbiakban: Áht.) 33. § (1) bekezdésében biztosított jogkörében eljárva elrendeli a Magyarország 2022. évi központi költségvetéséről szóló 2021. évi XC. törvény (a továbbiakban: Kvtv.) 1. melléklet IX. Helyi önkormányzatok támogatásai fejezet, 29. Egyes községi önkormányzatok beruházásainak támogatása címének a 6. Sé Község Önkormányzata ingatlan felújításának támogatása alcímmel történő kiegészítését;
Felelős: pénzügyminiszter és belügyminiszter
Határidő: azonnal
2. az Áht. 33. § (2) bekezdésében biztosított jogkörében eljárva – Sé Község Önkormányzatának az óvoda beruházás többletköltségeinek támogatása érdekében – elrendeli 108 000 000 forint egyszeri átcsoportosítását a Kvtv. 1. melléklet XLVII. Gazdaság-újraindítási Alap fejezet, 2. Fejezeti kezelésű előirányzatok cím, 1. Gazdaság újraindítását szolgáló miniszterelnökségi fejezeti kezelésű előirányzatok alcím, 1. Magyar Falu Program jogcímcsoport terhére, a Kvtv. 1. melléklet IX. Helyi önkormányzatok támogatásai fejezet, 29. Egyes községi önkormányzatok beruházásainak támogatása cím, 6. Sé Község Önkormányzata ingatlan felújításának támogatása alcím javára, az 1. melléklet szerint;
Felelős: pénzügyminiszter Miniszterelnökséget vezető miniszter belügyminiszter
Határidő: azonnal
3. egyetért azzal, hogy a belügyminiszter a 2. pont szerint átcsoportosított előirányzat terhére, az abban meghatározott támogatási célra, külön pályázat és kérelem benyújtása nélkül, vissza nem térítendő egyedi támogatást nyújtson a kedvezményezett önkormányzat részére támogatási előlegként a támogatás felhasználásának és elszámolásának részletes feltételeit meghatározó támogatói okirat alapján
Felelős: belügyminiszter
Határidő: a 2. pont szerint átcsoportosított forrás rendelkezésre állását követően azonnal
4. egyetért azzal, hogy a belügyminiszter a 3. pont szerinti költségvetési támogatást a támogatói okirat kiadását követően folyósítsa Sé Község Önkormányzata számára.
Felelős: belügyminiszter
Határidő: a 3. pont szerinti támogatói okiratok kibocsátását követően azonnal
Orbán Viktor s. k.,
miniszterelnök
Na ez most lehet akár egy országos hír is, hiszen a környék egyik legjelentősebb beruházása történik falunkban! A hírt, ami nem kacsa, akár megosztani is ér!!
SÉ kétcsoportos új építésű ÓVODÁJA épül, szépül!
Hamarosan a munkafolyamatokról is tájékoztatást adunk!
Megígértük, megcsináljuk!
Hajrá Sé!!!
Sé Község Önkormányzata
KultiFeszt Sében!
Emlékezzünk az 1848-49-es magyarországi forradalomra és szabadságharcra!
Kedves Séiek!
Ma ünnepeljük az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 174. évfordulóját!
Engedjék meg, hogy megosszak pár gondolatot Önökkel ezen jeles nemzeti ünnepünk alkalmából!
„A hazaszeretet ott kezdődik, amikor egymást szeretik azok,
akik egy hazában élnek. De ezt olyan nehezen értik meg az emberek.”
(Wass Albert)
1848 márciusának fiataljai tudták mindezt. Cselekedtek, nehéz, kemény, határozott, de jövőt építő döntéseket hoztak. Radikális, fiatalos, de izzó akarattal merték szeretni hazájukat: szeretni egymást rangtól, vallástól, származástól függetlenül. Tudták, hogy a magyarság jövője – bárhogy is alakul a forradalom (és a szabadságharc) ügye – rövid- és hosszútávon egy valamitől függ: tudják-e szeretni a hazát és benne egymást.
A fiatalok, az idősek, a falusiak és a városiak, az anyaországi, az erdélyi, a kárpátaljai, a délvidéki és felvidéki magyarok között egység van abban, hogy március 15-e a legmagyarabb ünnepünk. Sok oka van, sok oka lehet ennek, de most csak egyet említsünk:
Március 15-e az az ünnep, amit szinte mindenkor magunkénak érezhetünk, amely mindenkié, mert rólunk szól a tekintetben, hogy a történelem folyamán már-már úgy érezhetjük, hogy mi, magyarok folyamatosan bajban vagyunk, rendkívüli bajban. Mindig korlátokat szabnak szabad akaratunknak, szabadságunknak. Ezért kell belekapaszkodnunk 1848. március 15-ébe, a forradalom és szabadságharc emlékébe, hogy belekapaszkodhassunk egymás kezébe is. Mert március 15-e bennünk van, és a keletkező bajokat nem másoknak, hanem magunknak kell orvosolni.
A szeretet nem szentimentalizmus. Nem érzelgősség, nem szavak és érzések elsősorban, hanem felelősségérzet, jövőféltés, jövőépítés. A szeretet – így a haza- és faluszeretet is – nem kenetteljes pátosz, nem megélhetési, nem nyerészkedési kategória, hanem építő, tevékeny, munkálkodó akarat, nehéz döntések, egymásba kapaszkodás és bizalom. Nem lehet szeretetről beszélni és közben széthúzást szítani. Nem lehet szabadelvűségről beszélni és közben megfélemlíteni másokat! Nem lehet ingyenességet ígérni és közben felelőtlenül bánni a ránk bízott vagyonnal!
Nem szabad teret hagynunk pusztító vadaknak, ezért kell őriznünk hagyományainkat, alakítani közös programjainkat, ünnepeinket, vigyázni március 15-e erejére, hogy falunkat és egymást szeressük és tiszteljük, mert ez lehet egyedül megmaradásunk záloga.
Tisztelegjünk az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hősei előtt!
Nagy Róbert
polgármester
Aranyosi Ervin: Március 15-ére
Tavasz van végre, s a világ újra éled.
Egykor a hősök szíve lángra gyúlt.
Drága hazám, újjá született néped!
Nem lehet bilincs többé a gyáva múlt.
Petőfi lelke, életre keltett egy álmot,
elképzelt büszke, szabad, magyar hazát.
A nép szíve, egy új ütemre váltott:
s együtt dobogva, biztatta önmagát.
Mint vad folyó, mely áttöri a gátat,
s mely minden rosszat, végképp szertetép.
Egy büszke nép, melyben rég nincs alázat,
úgy dönt, a hazug korból már elég.
S bár végül, később a túlerő legyőzött,
a hősök tette példakép marad.
Emléküket a szíved mélyén őrzöd.
S magyarnak büszkén vallhatod magad!
Adomány a menekülteknek
Dr. Hende Csaba országgyűlési képviselő felhívására a választókerületi települések, így falunk Sé is mellé állt annak a kezdeményezésnek, hogy adományokkal segítsük az Ukrajnából menekülőket.
Nagyon sok adomány gyűlt össze a Faluházban! Olyannyira, hogy a felajánlásokat kisteherautóval szállítottuk Szombathelyre, a Baptista Szeretetszolgálat központjába! Köszönjük Szabó István fuvarozónak és csapatának, hogy rendelkezésünkre álltak!
Örülünk, hogy segíthettünk a háború miatt bajba jutott szomszédjainkon és kárpátaljai magyarokon.
Köszönjük a számtalan felajánlást!
Hajrá Sé!!!
Sé Község Önkormányzata
Általános önkormányzati hírek!
Falunk központi helyeit és az önkormányzati területeket igyekszünk folyamatosan karbantartani, szebbé tenni!
Önkormányzati dolgozóinkkal az elmúlt hetekben mindig más helyszíneken találkozhattak! A temető és környéke volt az első, amit rendbe tettünk. Kitisztításra került a temető kerítés és a külső utak melletti terület, kivágásra kerültek az elszáradt fák, sövények, a lépcső mellé virágládákat helyeztünk. Hasonló munkákat végeztek dolgozóink a focipálya környékén és a játszótéren. Sövénynyírás, favágás, metszések volt főleg a menü! A játszótéren új csúszda és frissen feltöltött homokozó várja a gyermekeket! A Faluház és önkormányzat közötti-melletti rész is rendezésre került. A Templomkertben is el lettek végezve a szükséges kerti munkálatok. A Várhegyi Károly utcában visszavágásra kerültek a fák. A Rajki és Arany János utcákban is levágásra kerültek a már közlekedést is zavaró ágak. A rekultivációs terület környezete tisztításra került. A hirdetőtáblák felújításra kerültek. A közterületi padok felújításra, majd kihelyezésre kerültek. Csak a legfontosabb történéseket említettem meg!
A munkák pedig folytatódnak. A főút melletti virágládákon a szükséges kisjavításokat elvégezzük, majd festve is lesznek. Muskátlival történő beültetésük tavasszal megtörténik! A falunk több pontján megtalálható fa szemeteseket is lefestjük! Új szemeteseket fogunk kihelyezni a buszvárókhoz, a bolthoz. A Faluház oldallépcsőjének reparálása meg fog történni.
Felhívom a figyelmet a szemetelések mellőzésére és arra, hogy kutyapiszkok is a rendeltetési helyükre kerüljenek! Van elég szemetesünk ezek gyűjtésére! Óvd a környezeted és erre embertársaidat is figyelmeztesd! Legyen ez a jelszó!
Ilyenkor mindig felhívom a figyelmet arra, hogy településünkön TILOS az ÉGETÉS! Most is megteszem! Felhívom a figyelmet, hogy ennek megszegése a Katasztrófavédelem részéről súlyos büntetést von maga után!
A zöld-hulladék szigetünk 03.17-én csütörtökön nyit!! CSÜTÖRTÖKI napokon délelőtt 09:00-tól 12:00-ig, délután 13:00-tól 17:00-ig lesz nyitva a nyesedékgyűjtő! Április 14-től a délutáni nyitvatartási idő 19:00-ig meghosszabbodik! Így a később hazaérők is igénybe tudják venni a szolgáltatást! Egyébként a héten a vállalkozó ledarálta és elszállította a nyesedék egy részét!
Kérem falunk lakóit, hogy mindenki gondozza, ápolja saját udvarát, utcai területét! Főleg a közterületen lévő árkok, nyitott csatornák, folyókák, átereszek tisztántartása, a csapadékvíz akadálytalan elfolyásának biztosítására hívom fel a figyelmet, mert ez az ingatlan tényleges használójának, illetve tulajdonosának kötelessége!
Szépítsük, ápoljuk közvetlen környezetünket ezzel is szebbé téve falunkat!
Az eddigieknek megfelelően ismét lakossági tájékoztató kerül kiküldésre 03.18-án pénteken, ebben az év eltelt időszakáról bővebben is olvashatnak!
Hajrá Sé!!!
Nagy Róbert
polgármester
Szenzációs bejelentés! TOVÁBBI TÁMOGATÁS ÉRKEZIK A SÉI ÓVODÁHOZ!
Kedves Séiek!
Dr. Hende Csaba országgyűlési képviselőnk közbenjárására, Dr. Gulyás Gergely miniszter úr tegnap Szombathelyen bejelentette, hogy kérésemnek megfelelően, a Kormány további támogatást biztosít Sé új építésű kétcsoportos óvodájához!
Előzmény.
2019-ben a választások után egy plakátot vittem Dr. Hende Csabához, a térség országgyűlési képviselőjéhez, melyen ez állt: SÉ ÓVODA! Ezt a plakátot képviselő úr az irodája falára rakta ki, mert mindezt az egyik legfontosabb feladatának tekintette!
Ennek folyamodványaként, 2020-ban alelnök úr azzal kereste meg miniszter urat, hogy Sében egy új óvoda építését tervezik és bizony ehhez nem kevés anyagi forrás szükséges! Miniszter úr rögtön az ügy mellé állt és 257 millió forintos soron kívüli támogatást biztosított Sé kétcsoportos óvodájának megvalósításához! Mindez a Magyar Falu Program keretében előirányzat átcsoportosításával történt, melyet a 2021. január 26-án kibocsátott Támogatói Okirat tartalmaz.
Azonban az óvoda előkészítése során a 2020-ban készített költségkimutatások nem kalkuláltak a világjárvány okozta árrobbanással. Köztudott, hogy az építőipari termékek drasztikus áremelkedésen estek át. Elég, ha csak a faipari termékek 100%-os, illetve a fémipari áruk 50%-os áremelkedését említjük. De, minden egyéb építőipari termékre legalább 20%-os áremelkedés volt a jellemző. Ezen tényezők mindösszesen az építkezés során nem kevés többletet generáltak. De, nemcsak az építkezéshez, hanem a berendezési tárgyakhoz és egyéb felszerelésekhez is kellett plusz forrás.
Tegnap a Szombathelyen tartott fórum keretében találkoztam Dr. Gulyás Gergely miniszter úrral, aki bejelentette, hogy Magyarország Kormánya további 108 millió forintot biztosít Sé kétcsoportos óvodájának többletköltségeinek fedezésére!!
Szenzációs hír! Megköszöntem miniszter úrnak és alelnök úrnak, hogy elkötelezett hívei annak, hogy a környék egyik legjelentősebb beruházása megvalósulhasson! Miniszter úrnak átadtam az óvoda látványterveit és a nyár végére tervezett átadásra is meghívtam, ezt örömmel elfogadta!
Így minden akadály elhárult az elől, hogy a séi gyermekek a 2022. szeptemberi nevelési évre birtokba vehessék az óvodát! Ez a kiemelt cél!
Egyébként a folyamatosan nyújtott tájékozótokból Önök is láthatják, hogy az építkezés a terveknek megfelelően, gyors ütemben zajlik és jelen állás szerint határidőre el fog készülni!
Kérem a Tisztelt Szülőket, hogy az óvodai igénybejelentő nyomtatványokat 2022.03.18-ig szíveskedjenek Sé Község Önkormányzatához visszajuttatni!
KÖSZÖNJÜK A TÁMOGATÁST!!
Hajrá Sé!!!
Nagy Róbert
polgármester



































