Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

Adománygyűjtés!

Sé Község Önkormányzata adománygyűjtést szervez az ukrajnai válsághelyzetben otthonukat elhagyni kényszerülő családok támogatására.

A gyűjtés helye: SÉ FALUHÁZ

Ideje:

2022. március 3. (csütörtök) 17 – 19 óráig

2022. március 4. (péntek) 17 – 19 óráig

  1. március 5. (szombat) 10 – 13 óráig

Aki szeretne adománygyűjtésünkhöz csatlakozni, az alábbiakkal tud segíteni:

  • tartós élelmiszerek (liszt, cukor, olaj, száraztészta stb.);
  • instant ételek, konzervek;
  • flakonos víz;
  • bébiétel, pelenka, nedves törlőkendő;
  • tisztálkodási szerek, tisztító -és fertőtlenítő szerek;
  • takarók, plédek, hálózsákok.

Kérjük, hogy az adományokat szállításra alkalmas csomagolásban (erős zacskó, vagy doboz) hozzák a gyűjtőpontra!

Segítő támogatásukat a rászorulók nevében is köszönjük!

 

Sé Község Önkormányzata

Óvodai igényfelmérő

Kedves Séiek!

Az idő repül az óvoda gőzerővel készül! Szeptembertől a kis lakói, a gyermekek igénybe vehetik! De, tudni kell, hogy kik lesznek ők!

Így jelen óvodai igényfelmérő – melyet képként is láthatnak – a mai nap folyamán minden séi háztartásba kézbesítésre került!!

Tartalmát itt is megosztjuk Önökkel!

Sé település régi vágya egy helyben működő óvoda megléte. Büszkén jelenthetjük ki, hogy az építkezés várhatóan 2022. júniusában befejeződik, a hatósági engedélyek a nyár folyamán beszerzésre kerülnek, így Sé kétcsoportos óvodája mindenki legnagyobb örömére 2022. szeptemberében megnyitja kapuit a gyermekek előtt!

Ezúton értesítjük a Tisztelt Szülőket, hogy az óvodai nevelés 2022. szeptemberétől történő igénybevétele esetén jelen tájékoztató levél alján található igénybejelentőt Sé Község Önkormányzatához legkésőbb 2022. március 18. napjáig szíveskedjenek visszajuttatni!

Felhívjuk a figyelmüket, hogy a jelentkezés során előnyt élvez a helyi, azaz séi lakcímmel rendelkező gyermek és szülő! Előzetesen azt látjuk, hogy túljelentkezés várható a nevelést igénybe vevők között.

Kérjük, amennyiben még nem rendelkeznek séi lakcímmel, azt minél előbb pótolják, ellenkező esetben nem tudjuk garantálni a helybeli nevelést!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Séi óvodába még nem fogják tudni gyermekeiket beíratni tavasszal, – működési engedély hiányában – ezért az idei beiratkozáskor egy másik óvodát kell megjelölni. Amikor intézményünk Oktatási Hivatali azonosítóval rendelkezik, akkor lehet a gyermekeket óvodánkba átjelentkeztetni. Ezzel kapcsolatban megértésüket kérjük!

 

Sé Község Önkormányzata

FARSANGI FOTÓPONT SÉBEN!

Kedves Séiek!

Talán most kell utoljára ilyet írnunk, hogy „a járványhelyzetre való tekintettel” …

A járványhelyzetre való tekintettel, az abban jártas orvos szakemberek véleményének figyelembevételével, úgy döntöttünk, hogy Farsangi rendezvényünket az Önök egészségét szem előtt tartva, az idei évben sem tartjuk meg a Faluházban! Sajnos!

Azonban szerettünk volna egy kis farsangi hangulatot, vidámságot varázsolni falunkban!

Így február 22-től egészen február 28-ig a Templomkertben lévő pavilont átalakítottuk Farsangi Fotóponttá!

Itt található fotófal, különböző farsangi kellékek és díszítés!

Gyermekek és felnőttek gyertek és csináljatok képeket, változzatok át, bújjatok jelmezbe!

Amennyiben van kedvetek fotókat készíteni azt küldjétek el a Faluház e-mail címére és azokat megosszuk a Faluház Facebook oldalán!

 

A díszítés és a fotófal Süle Kinga keze-munkájának köszönhető! Köszönjük!

Felöltöztetve!

Kedves Séiek!

 

Megint tudósítanunk kell, mert ismét történt egy-két dolog Sé kétcsoportos óvodájánál!

Volt itt minden külső-belső szigetelés, gépészeti munka, glettelés, aljzatbetonozás!

De, beszéljenek inkább a képek, melyeken minden munkafolyamat nyomon követhető!

Folytatása következik! Az építkezésről rendszeresen tájékoztatást nyújtunk!

Megígértük, megcsináljuk!!

 

Hajrá Sé!!!

 

Sé Község Önkormányzata

Alelnöki látogatás – fogadóóra

Dr. Hende Csaba országgyűlési képviselőnk településünkön tett látogatása alkalmával megtekintette az épülő óvoda munkálatait. Ezt követően áttekintettük az eltelt időszakot, az elnyert pályázati forrásokat és azok megvalósulásának helyzetét.

A továbbiakban a 2022. évi pályázatainkat vettük górcső alá. Alelnök úr elmondta, hogy Sé a térség legdinamikusabban fejlődő települése és biztosított bennünket arról, hogy ez a fejlődés ezután is töretlen marad! Ez megnyugtató, hiszen számos beruházás megvalósítását tervezzük a közeljövőben!

Mindezek után a fogadóóra keretében tehették fel kérdéseiket az érdeklődők!

Köszönjük Alelnök úrnak, hogy elkötelezett híve falunk további fejlődésének!

Hajrá Sé!!!

20220204 Sé
Ősszel nyit Sében a kétcsoportos óvoda
Ütemterv szerint halad a település új, kétcsoportos óvodájának építése, erről személyesen győződött meg a helyszínen dr. Hende Csaba országgyűlési képviselő.
Fotó: Cseh Gábor CSG Vas Népe
Képen: Horváth Kálmán építésvezető, dr. Hende Csaba országgyűlési képviselő, Nagy Róbert, Sé polgármestere, Horváth László alpolgármester
20220204 Sé
Ősszel nyit Sében a kétcsoportos óvoda
Ütemterv szerint halad a település új, kétcsoportos óvodájának építése, erről személyesen győződött meg a helyszínen dr. Hende Csaba országgyűlési képviselő.
Fotó: Cseh Gábor CSG Vas Népe
Képen: dr. Hende Csaba országgyűlési képviselő, Horváth Kálmán építésvezető, Nagy Róbert, Sé polgármestere

Tovább, tovább, tovább!

Kedves Séiek!

Tőmondatokban a helyzetjelentés Sé kétcsoportos óvodájáról!

A nyílászárókba már az üvegek is bekerültek! A villanyszerelési munkák folytatódtak. A gépészeti munkák is elkezdődtek! A vakolás megtörtént. A vízzáró szigetelés lehelyezésre került!

Tehát továbbra is minden a terveknek megfelelően halad! Erről győződhetett meg Dr. Hende Csaba alelnök úr, aki Sében tett látogatása alkalmával megtekintette az óvodát!

Folytatása következik! Az építkezésről rendszeresen tájékoztatást nyújtunk!

 

Megígértük, megcsináljuk!!

 

Sé Község Önkormányzata

FOGADÓÓRA!

Kedves Séiek!

Dr. Hende Csaba, az Országgyűlés alelnöke, a térség országgyűlési képviselője fogadóórát tart Sében a polgármesteri hivatalban!

A fogadóóra időpontja: 2022. február 03., csütörtök 18.00.

Alelnök úr szeretettel vár minden érdeklődőt!

Nincs megállás!

Kedves Séiek!

A legutóbbi jelentkezés óta az ácsmunka és a tető cserepezése is befejeződött Sé kétcsoportos óvodájának épületén! Így az ígéreteknek megfelelően már az ünnepek előtt tető alá került az épület!

Jelenleg amint az a csatolt képeken is látható, a nyílászárók beépítése történik, mindemellett a villanyszerelési munkák is elkezdődtek.

Tehát továbbra is minden a terveknek megfelelően halad, ez a mai napon megtartott kooperációs értekezleten is megerősítést nyert!

Folytatása következik! Az építkezésről folyamatos tájékoztatást nyújtunk!

 

Megígértük, megcsináljuk!!

 

Sé Község Önkormányzata

Figyelem! VADÁSZAT!

Tisztelt Séiek!

Az Aranypatak Vadásztársaság tájékoztatja településünk lakosságát, hogy 2022. január 15. napján (szombat) Szombathely, Sé, Torony, Nárai és Ják községek határában, az erdőben állományszabályozó nagyvad társas vadászatot tart.

A balesetek elkerülése érdekében kérik, hogy senki ne tartózkodjon az erdőben, valamint az erdei utakon!

Az erdőbe vezető fő földutak, valamint az erdészeti magánút bejáratánál a vadászat miatti baleset-, és életveszélyre felhívó táblákat helyeznek el.

Köszönik a lakosság megértő együttműködését!

 

Kérjük, hogy mindezekről tájékoztassuk rokonainkat, barátainkat, szomszédjainkat és nem utolsó sorban falunk időskorú lakóit!

 

Sé Község Önkormányzata

Hulladékgyűjtéssel kapcsolatos információk

A 2022-es esztendőre érvényes, Sére vonatkozó hulladékgyűjtési naptár minden háztartásba kiküldésre került!!

A Sopron és Térsége Környezetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Kft. (STKH) a heti kommunális és a havi szelektív ürítés mellett ebben az évben is összegyűjti a karácsonyfákat és elviszi a zöldhulladékot.

A kommunális hulladékot – ahogy azt már megszokhattuk – 2022-ben is hétfői napokon szállítja el Séből a szolgáltató. A szelektíven gyűjtött hulladékot, rendszerint a hónap második hetében, mégpedig keddenként szállítják el.

Januárban és februárban lesz egy-egy nap (01.14-én pénteken és 02.11-én pénteken), amikor összegyűjtik a házak elé kitett elszáradt karácsonyfákat.

Mindemellett áprilistól novemberig a hónap második hetében péntekenként, a zöldhulladékot (úgymint fű, levél, avar, kerti hulladék stb.) is elszállítják.

 

A zöldhulladék sziget jelenleg zárva tart, nyitás márciusban!

Amint azt Önök is tudják ide a különböző nyesedéket, faágakat, bokrokat, cserjéket, tujákat, sövényeket lehet levinni.

 

A szolgáltató külön kérése, hogy a különböző hulladéknemek időben kerüljenek kihelyezésre a háztartások elé! Ha valaki nem akar korán kelni, érdemes már előtte este kitenni a hulladékot!

 

Sé Község Önkormányzata