Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

HÉTVÉGI OLTÁSI AKCIÓ!

Tisztelt Páciensek!

Kötelezően előírt, hétvégi oltási akció praxisunkban az alábbiak szerint történik:

2022.01.14. (péntek) 14:00-18:00

2022.01.15. (szombat) 10:00-18:00

Elérhető oltások: Comirnaty (Pfizer-Biontech), Sinopharm, Janssen

Helyszín: 9700 Szombathely, Dolgozók útja 1/A (Árkádia)

Az ampullák beszerzése, logisztikája miatt kérjük előzetes bejelentkezésüket az alábbi módok valamelyikén:

  • személyesen a recepción (9700 Szombathely, Dolgozók útja 1/A.),

munkanapokon 8 és 16 óra között

  • telefonon (94/506-221): munkanapokon 8 és 16 óra között
  • e-mailben (hovamed@gmail.com)

 

Kérem, jelöljék meg a preferált oltást, valamint telefonos elérhetőségüket adják meg!

 

Dr. Vágási Andrea

háziorvos

ÚJÉVI KONCERT!

Tisztelt Séiek!
🎻 ÚJÉVI KONCERT A FALUHÁZBAN! 🎻
CAPELLA SAVARIA KAMARAZENEKAR NÁLUNK, NEKÜNK!
Szeretettel várjuk önöket 2022.01.08- án (szombat) 18:00 – kor!
Bár bemutatásra nem szorul a 2021-ben fennállásának 40. évfordulóját ünneplő zenekar, engedjék meg ezt a pár mondatot:
Kalló Zsolt Séi lakos, az együttes koncertmestere, 1999-től művészeti vezetője is. 2008-ban Halász Ferenc-díjjal tűntették ki az oktatásban nyújtott kiemelkedő teljesítményéért. 2010-ben DLA doktori címet szerzett. 2012-ben Vas Megye Kultúrájáért kitűntetésben részesült. 2014-ben Liszt-díjjal tüntették ki. 2018-ban habilitált.
A Capella Savaria a legrégebbi, korhű hangszereken játszó kamarazenekar Magyarországon. A zenekart 1991-ben Liszt-díjjal tüntették ki. 2006-ban – a zenekar fennállásának 25 éves évfordulóján – a Prima Primissima szakmai és közönségdíjat is a Capella Savariának ítélték Vas megyében. A kanadai Opus Magazine így ír róluk: „Európa egyik legjobb zenekara”. Számos hangfelvételeik több mint kétharmada világelső felvétel!!
További információk itt érhetők el:
A rendezvény védettségi igazolvánnyal látogatható, maszk használata kötelező.

Újévi Jókívánság!

Engedjék meg, hogy EGÉSZSÉGBEN teljes Nagyon Boldog Új Évet kívánjunk falunk minden lakójának és a honlap követőinek!!

 

Köszönjük, hogy az idei évben is támogatták tevékenységünket és javaslataikkal hozzájárultak falunk, Sé töretlen fejlődéséhez!

 

Bízunk benne, hogy a 2022-ben is az idei évhez hasonló sikereket érünk el!

 

Kérjük az új évben is támogassák munkánkat, építsük együtt a jövőt!

 

Egy erős közösségnek mindenre van lehetősége!!

 

Vigyázzanak magukra, vigyázzunk egymásra!

 

B.U.É.K!

 

Hajrá Sé!!!

 

Sé Község Önkormányzata

 

Áldott, békés karácsonyi ünnepeket!

Kedves Séiek!

A FALUNK MINDEN LAKÓJÁNAK Szeretetben teljes Áldott, Békés Karácsonyi Ünnepeket Kívánunk!

Engedjék meg, hogy mindezt falunk díszpolgára, Csider Sándor a falu lakóihoz címzett egyik versével tegyük meg!

 

Lelkünket derű hatja át

 

Angyal és ember együtt nyitja

menny és föld kulcsos kapuját,

Jó élni, lenni! – így kiáltunk,

csillag repül az égen át.

 

Földiek vagyunk földön élők,

öleljük át a másikat,

kínáljuk jó meleg kaláccsal,

emeljünk pezsgős poharat.

 

Arannyá válik minden emlék,

őrizzük drága fényeit,

visszatér hozzánk, ki már elment,

hiányuk enyhül egy kicsit.

 

Minden fontos, mit ma mesélünk:

gyerekkort, édes álmokat;

ünnep idején áll az idő,

az óra végtelent mutat.

 

Csendesen mondd a szót: szeretlek

annak, kit valóban szeretsz,

kinek karjába megérkeztél,

akivel önmagad lehetsz.

 

Mindemellett megosszuk Önökkel Haller László plébánosunk Adventi levelét, szentbeszédét, mely hozzájárul a meghitt karácsonyi ünnephez!

„Ádventi időszakot élünk ebben a négy hétben, mely nekünk, keresztényeknek a várakozás és kegyelem ideje. Az ádvent négy hetében átéljük azt a várakozást, mely az ószövetség várakozására emlékeztet bennünket. A választott nép közel 1800 évet várakozott a Megváltó születésére, az Ábrahámnak tett ígéret után.

Ahogy a választott nép, úgy mi is könnyen belefáradunk a várakozásba. Hétköznapi tapasztalat, nem szeretünk várakozni, nem szeretjük, ha megvárakoztatnak bennünket. Inkább visszamegyünk a boltba, bankba, postára, ha hosszú a sor. Mindent itt és most, egyszerre akarunk. Nem jól van ez így. A várakozás megtanít bennünket a türelemre, a mások iránti odaforduló szeretetre.

Várakozni annyi, mint növekedni a szeretetben, tökéletesedni az erényekben, türelemben, melyek átformálnak bennünket szinte észrevétlenül.

Talán sokan mondják, hogy mi tartott Istennek ennyi ideig, hogy megvárakoztatta a választott népet?  Mi tart Istennek ennyi ideig, hogy az igazságunk, szenvedésünk nem kerül most egyszerre felszínre, nyilvánosságra? Titkok ezek. Isten szuverén, addig és annyira tart minket várakozásban, ameddig az ő mindenhatósága és bölcsessége jónak látja.

És eljött a betlehemi éjszaka, és megtörtént a nagy csoda, akkor, amikor nem is számítottak rá. És megszületett a Megváltó, aki kibékítette az eget és a földet.

Ez karácsony üzenete: „Békesség a földön a jóakaratú embereknek.” Igen, mert békessége csak a szerető és jóakaratú embernek van. A gyűlölködőknek, az irigyeknek, a cselszövőknek soha nem lesz békessége. Ez Isten törvénye.

Hamarosan egy új évet köszönthetünk, a 2022-es évet. Mit hoz ez nekünk? Azt mondom, hogy rajtunk múlik. Azt fogja elhozni, amit én és mi akarunk. Rajtunk múlik. Ennyire egyszerű.

Sokan vannak a pesszimizmus és a jövő képe nélküli állapotban. Aki borzasztónak látja a jövőt, az új évet, annak bizony borzasztó is lesz. Isten szabad akaratot adott minden embernek vallástól függetlenül. A mi kezünkben van a jövőnk, bármi történjék velünk, abban Isten ujját, akaratát kell látnunk. El tudjuk fogadni? Tudunk-e együttműködni Isten szuverén akaratával, aki nálunk is jobban tudja, hogy mi jó nekünk?

Most eszembe jut, az általunk is tisztelt és szeretett Márkus László színművész egyik franciából fordított híres sanzonja, melynek refrénje: „Reien ne va plus” vagyis „Nincsen tovább.”

Az előttünk álló új esztendőre tekintve én másként látom a dolgot, dacolva a pesszimistákkal, gyűlölködőkkel: „De rien, oui les choses continues!” Vagyis „És mégis van tovább.”

 

Kívánom, hogy a 2022-es esztendő hozzon számunkra békét a szívünkben, családunkban, nemzetünkben és a világban!” – Haller László plébános.

 

Sé Község Önkormányzata

 

Megjelent a Séi Telegráf!

A mai nap folyamán minden háztartás megkapta a Séi Telegráfot!

Az újság új külsővel került kiadásra! Falunk legfrissebb hírei mellett az elmúlt félév eseményeiről, rendezvényeiről találnak részletes tudósítást a lapban! Sok információval gazdagodhatunk a falunkban történtekről!

Jó böngészést és olvasását kívánunk!

 

Sé Község Önkormányzata

Nocsak!!

Kedves Séiek!

A legutóbbi beszámoló óta tovább fejlődött Sé kétcsoportos óvodájának épülete.

Már a tűzfalak is állnak, ezek betonozása megtörtént a mai napon.

A csatolt képeken nyomon követhetőek a munkafolyamatok! Az ácsmunka rejtelmeibe engednek bepillantást a fotók. De, láss csodát ma, már a tető cserepezése is elkezdődött, még látványosabbá téve az épület arculatát.

Tehát levonhatjuk azt a következtetést, hogy minden a terveknek megfelelően halad, az épület az ünnepek előtt tető alá kerül!

Folytatása következik! Az építkezésről folyamatos tájékoztatást nyújtunk!

 

Megígértük, megcsináljuk!!

 

Sé Község Önkormányzata

Újabb siker!

A Magyar Falu Program keretén belül újabb pályázataink sikeréről értesített a döntéshozó!

A kommunális eszközbeszerzésre 15 millió Forintos támogatásban részesültünk! Ezáltal az önkormányzat eszközparkját tudjuk fejleszteni!

A közönségszervezéshez kapcsolódó eszközbeszerzésre és a közösségszervező bértámogatása beadott pályázatunk 5 millió Forintos támogatásban részesült! Így többek között a közművelődési szakember bérezése pályázati forrásból valósulhat meg!

Köszönjük országgyűlési képviselőnk, Dr. Hende Csaba közbenjárását és támogatását, hogy tovább fejlődhet településünk!

 

Hajrá Sé!!!

 

Sé Község Önkormányzata