Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

Teljes készenlétben!

Nem volt akadály a nagy hó, mert tökéletesen felkészültünk útjaink és fontosabb „csomópontjaink” megtisztítására! Összehangolt, összeszokott csapat tette a dolgát! A folyamatos hóesés miatt hosszúra nyúlt a műszak, de jó munkához idő kell…

A csapat tagjai Bogyai Kornélia, Fichtacher Károly, Fichtacher András, Magyar Miklós, Nárai Attila, Molnár Attila voltak! Köszönjük nekik!

Reggel kérjük figyelni, mert fagyhat!!

 

Sé Község Önkormányzata

Közmeghallgatás!

Sé Község Önkormányzatának Képviselő-testülete 2021.12.13-án (hétfőn) 16:00-kor a Faluházban közmeghallgatást tart, melyre tisztelettel meghívom!
A közmeghallgatásra szóló meghívót csatolom!
A rendezvényen kérem a járványügyi előírások betartását!
Tisztelettel:
Nagy Róbert
polgármester

A MIKULÁS verset írt a SÉI GYERMEKEKNEK!

MEGLEPETÉS! A MIKULÁS VERSET ÍRT A SÉI GYERMEKEKNEK!!!🥰
Kedves Gyerekek! A Mikulás eljuttatta hozzám a Számotokra írt versét! El is fogja mondani nektek. Aki pedig megtanulja, mondhatja együtt a Mikulással- (puskázni szabad).
Íme a vers:
MEG-MEG RÁZOM ŐSZ SZAKÁLLAM,
PUTTONY NYOMJA SZÉLES VÁLLAM.
BENNE DIÓ, MOGYORÓ,
ÉN VAGYOK A TÉLAPÓ.
OLY FEHÉR A RÉT, A RÓNA,
MINTHA PORCUKORBÓL VOLNA.
HAVAS TÁJON RÉNSZARVAS SZÁN,
AJÁNDÉKOT HOZTAM ÉN MÁR.
NAGY PIROS SZÍVEMNEK,
A JÓSÁG A KILINCSE,
A GYERMEK MOSOLYA,
A LEGDRÁGÁBB KINCSE.
HIDEGBEN ÉN NEM FÁZOM,
HA A CSILLOGÓ SZEMETEKET LÁTOM.
ÉS MINDIG ERRE VÁGYOM,
MERT TUDJÁTOK,
MINDEN GYERMEK
A BARÁTOM!!
Ne feledjétek, holnap találkozunk!
A MIKULÁS.
A Mikulás Séi versírója: BORBÉLY ISTVÁN!!!!!😊

A Mikulás vasárnap ellátogat Sébe!

Kedves Szülők, Kedves Gyerekek!
Van szerencsém tolmácsolni a Mikulás üdvözletét:
Remélem minden kisgyermekhez megérkezett az ajándékom! A vállalkozó kedvűek, találkozhatnak velem a Templomkertben. Rossz idő esetén, ha ott nem találtok, a Faluháznál várlak benneteket.
Segítőim a krampuszok: Séi metál rajongók és a Sé Sportegyesület ifi fenejerekei, akik a rendért felelnek. Ha kérdeznek, a felelet: JÓÓÓ gyerek voltam! – és nem lesz semmi baj. A szerencsésebbek a Tündér-krampusszal futhatnak össze.
Bármely személy aki meglát, intsen Nekem, mert szerencsét hozok!
A Mikulás

Kedves Időskorúak!

Kedves Időskorúak!
A következő tájékoztató a mai nap folyamán minden érintett postaládájába került!!
Sajnos a járványügyi helyzet miatt idén ismét nem találkozhattunk.
Továbbra is igyekszünk mindent megtenni az Önök biztonsága
érdekében, kéréseikkel, gondjaikkal bátran forduljanak hozzánk!
Fogadják szeretettel Sé Község Önkormányzatának ajándékát, egy
5000 Ft értékű vásárlási utalványt, mely a helyi Coop boltban aláírás ellenében igény szerint, 12.07-től átvehető!
Önök dönthetik el, hogy helyben vagy máshol vásárolják le!
Az utalványok átvételére 2022.01.15-ig van lehetőség!
Amennyiben személyesen mindezt nem tudják megtenni, úgy hozzátartozójukat is megbízhatják az utalvány átvételével!
Reméljük, hogy ezzel a figyelmességgel hozzájárulunk a meghitt
ünnepekhez.
Békés, boldog ünnepeket, jó egészséget kívánunk!!
Vigyázzanak magukra! Vigyázzunk egymásra!
Sé Község Önkormányzata

Adventi ráhangolódás

Kedves Séiek!

Az önkormányzat örömmel felkarolja a hozzá érkezett alábbi civil kezdeményezést. Egyben bíztatja a kedves lakosságot, hogy az adventi időszak során sétáik alkalmával tekintsék meg az adott utcákban a szépen feldíszített ablakokban az advent fényeit és számait.

A civil kezdeményezés elindítója a Baba-Mama klub nevében Fedor Sára!

 

A kezdeményezés szövegét az alábbiakban olvashatják:

„Kedves Séiek!

Ebben a covidos helyzetben, sajnos nincs lehetőség semmilyen rendezvényt tartani falunkban sem, pedig mindannyian vágyunk egy kis Adventi ráhangolódásra, a gyerekek pedig különösen számolják már vissza a napokat.

Arra gondoltunk, hogy idén először a Baba-Mama klub elindítja az „adventi kalendáriumot” Sében. December 1-24 között a falu különböző pontjain minden nap más séi család ablakaiban gyúlnak majd fel az advent fényei és számai.

Buzdítunk mindenkit, hogy egy-egy családi séta alkalmával akár naponta, vagy hétvégente keressék meg a kivilágított számokat.

A számot készítők már nagy izgalommal várják és reméljük elnyeri mindenki tetszését, hogy jövőre tudjuk folytatni ezt a kezdeményezést.

Egy kis segítséget azért adunk, hogy melyik nap melyik utcába érdemes sétálni:

 

  1. Rajki utca
  2. Zsigmond Király utca
  3. Petróci sétány
  4. Gyöngyvirág utca
  5. Fenyves utca
  6. Petőfi Sándor utca
  7. Arany János utca
  8. Berzsenyi Dániel utca
  9. Petőfi Sándor utca
  10. Fenyves Utca
  11. Gábor Áron utca
  12. Szabadság utca
  13. Gyöngyvirág utca
  14. Táncsics Mihály utca
  15. Fenyves utca
  16. Petőfi Sándor utca
  17. Rajki utca
  18. Fenyves utca
  19. Szabadság utca
  20. Petőfi Sándor utca
  21. Deák Ferenc utca
  22. Fenyves utca
  23. Fenyves utca
  24. Rét utca

 

Kellemes sétát mindenkinek!”

Boldog adventi időszakot!

Boldog adventi időszakot!

 

Időt, békességet a nyugalomra,

betegségre gyógyulást,

reményt a kitartásnak,

szeretetnek megosztást.

Szükségnek bőséget,

távollévőnek közelséget,

hogy csökkenjen híja a dolgoknak,

résznek az egészet.

 

Nagy Róbertné Krisztina

Nézzünk be – és fel!!

Kedves Séiek!

Az óvoda épület belső falazásának munkálatai is zajlanak. Belülről látszik igazán, hogy nem egy kis épületről beszélünk. A héten tartott kooperációs értekezlet során a tetőn is jártunk, ahol időközben a koszorúelemek betonozása is megtörtént. Hamarosan az ácsmunkák is elkezdődnek! Így az előzetes terveknek megfelelően, amennyiben semmi nem jön közbe az ünnepek előtt tető alá kerül az épület!

Folytatása következik! Az építkezésről folyamatos tájékoztatást nyújtunk!

 

Sé Község Önkormányzata