Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

Régészet információs pont

A Savaria Múzeum régészeti osztálya azzal kereste meg önkormányzatunkat, hogy információs pontot létesítene Sében. Ennek helye a főútvonal mellett, a Wéberker Kft. előtti füves területen lett. Történt mindez azért, hogy a kirándulók, túrázók is tudomást szerezhessenek a közel 7000 éves föld alatt rejlő emlékekről.

Sé régészeti lelőhelye európai hírnévnek örvend, a Kárpát-medence újkőkorának egyik kulcslelőhelye. Erről is lehet olvasni az ott elhelyezett hirdetőtáblán.

A 7×6 m2-es területen asztal, pad, kerékpártárolók is elhelyezésre kerültek.

 

Sé Község Önkormányzata

Zöld-hulladékkal kapcsolatos információk!

Kedves Séiek!

Nagyon sok bejelentés, megkeresés érkezett az önkormányzathoz, hogy szükséges lenne még decemberben is egy zöld-hulladék szállítási napot beiktatni, többek között azért, mert azok a „fránya” levelek csak nem akarnak lehullani.

Nos, örömmel jelzem, hogy a Sopron és Térsége Környezetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Kft. (STKH) pozitívan állt a megkeresésünkhöz – melyet több település is megtett – így decemberben is elszállítják a zöld hulladékot!

Sében ennek időpontja 2021.12.10-én pénteken lesz!

Ne feledjék, a zsákokat érdemes már előtte nap este kirakni a háztartások elé, mert a szállítók korán jönnek! A zöld zsákok továbbra is beszerezhetőek a Gejzír Sörözőben!

Más.

A zöld-hulladék szigetünk jövő hét csütörtökig, tehát 2021.12.02-ig lesz nyitva! Eddig van lehetőség a meghatározott nyesedékek levitelére!

 

Kérjük, hogy mindezekről tájékoztassák rokonaikat, barátaikat, szomszédjaikat és nem utolsó sorban falunk időskorú lakóit!

 

Sé Község Önkormányzata

Elmaradnak az év végére tervezett rendezvények!

A jelenlegi járványügyi helyzetet figyelembevéve, azt a felelősségteljes döntést voltunk kénytelenek meghozni, hogy a 2021.11.26-ra tervezett Idősek Napja és a 2021.12.05-én esedékes Mikulás váró rendezvényünket sem tartjuk meg! Mindemellett a karácsony váró összejövetel is elmarad a Faluházban!

Úgy döntöttünk, hogy nem kockáztatjuk falunk lakóinak egészségét, bármennyire is vártuk az eseményeket!

Természetesen idén sem marad el önkormányzatunk ajándéka, melyet az időseknek és a gyermekeknek szántunk!

Az, hogy mi is az ajándék egyenlőre maradjon meglepetés, erről külön tájékoztatást fogunk kiküldeni minden érintett részére!

Addig is kívánunk jó egészséget, kitartást ebben a nehéz időszakban!

Kérjük a holnap érvénybe lépő járványügyi szabályok betartását!

 

Vigyázzanak magukra! Vigyázzunk egymásra!

 

Sé Község Önkormányzata

Alakul!

Kedves Séiek!

Ugye megváltozott a látvány a legutóbbi tudósítás óta? Igen hiszen a falak állnak, sőt már a belső falazás munkálatai is elkezdődtek! Mindemellett a födémpanelek is a helyükre kerültek, most a zsaluzás történik. A tető faanyaga már el van készítve! Így, ha semmi nem jön közbe a terveknek megfelelően még ebben az évben tető alá kerül az épület!

A csatolt képek alátámasztják, hogy gőzerővel épül Sé kétcsoportos óvodája!

Az építkezésről a továbbiakban is tájékoztatást nyújtunk!

 

Sé Község Önkormányzata

 

Önkormányzati Hivatal

TISZTELT LAKOSOK!
A koronavírus-járvány újabb terjedésének mérséklése érdekében a Séi Közös Önkormányzati Hivatalban 2021. november 15. napjától a személyes ügyfélfogadásra csak az érintett ügyintézővel történt előzetes telefonos vagy elektronikus egyeztetést követően van lehetőség!
Hétfőtől csütörtökig 8:00 és 16:00 óra között.
Pénteken 8:00 és 12:00 óra között.
Központi telefonszám: 94/540-535
E-mail címek: jegyzo@se.hu és igazgatás@se.hu
Az ügyintézés során a maszk viselése és a kézfertőtlenítés kötelező!!
Szíves megértésüket köszönjük!
Nemes Miklós jegyző
Arculati elemek
Az önkormányzat épülete kívül-belül folyamatosan szépül! Ezúttal az arculati elemek kerültek felhelyezésre. A homlokfalon mind a négy település címere látható, a bejárat fölé pedig Sé címere került. Belül nagyjából már minden a helyén van, de azért még van mit tenni. Itt az irodákhoz külön ajtó táblák kerültek felhelyezésre.
Sé Község Önkormányzata

Mindenszentek és halottak napja

„Nem múlnak ők el, kik szívünkben élnek,
Hiába szállnak árnyak, álmok, évek.” – Juhász Gyula

 

Ady Endre:

Halottak napján

Halottja van mindannyiunknak,
Hisz percről-percre temetünk,
Vesztett remény mindenik percünk
És gyászmenet az életünk.

Sírhantolunk, gyászolunk mindig,
Temetkező szolgák vagyunk!
– Dobjuk el a tettető álcát:
Ma gyásznap van, ma sírhatunk!

Annyi nyomor, annyi szenny, vétek
Undorít meg e sárgolyón…
Hulló levélt hányszor feledtet
A megváltó, a gyilkos ón!…

Óh, hányszor kell a sírra néznünk,
Hogy vigasztaljuk önmagunk –
– Dobjuk el a tettető álcát:
Ma ünnep van, ma sírhatunk!

Ez + az!

A múlt hét végén minden háztartásba kiküldésre került a polgármesteri tájékoztató, melyben az elmúlt hónapokban a falunkban történt eseményekről olvashatnak. Nem árt végig lapozni a beszámolót, még ha hosszabb is, hiszen tartogathat új információkat!

A hétre is jut egy-két közlendő, ezek a következők.

Közvilágítás

A héten cserélik a régi lámpatesteket, új LED-es fényforrásokra. Majdnem az összes lámpa ki lesz cserélve. Azt, hogy az utcák melyik részén kell cserélni a lámpákat és azok milyen erősségű fényt adjanak, a beruházást végző cég mérnökei tervezték meg. Mindenesetre látványos és hatásos az biztos!

Temető

Mindenszentek és halottak napja lesz a hétvégén. Megújult temető várja a szeretteikhez kilátogatókat. A temető kapu felújítása is befejeződött, a lámpatestek pedig lehetővé teszik, hogy az esti órákban is leróhassuk kegyeletünket.

Influenza

Nemcsak a vírus, hanem az influenzajárvány is jelen van mindennapi életünkben. Dr. Vágási Andrea tájékoztatása szerint, lehetőség van a pácienseinek arra, hogy beadassák az influenza elleni védőoltást. Ezt megtehetik rendelési időben az Árkádiában és Sében az orvosi rendelőben.

E.ON

Megérkezett a legutóbbi polgármesteri „dörgedelemre” az E.ON válasz. Ahogy ígértem ezt megosztom Önökkel. Érdemes elolvasni! A levél végén találjuk az áramingadozások kiküszöbölésére vonatkozó megoldási eszmefuttatást. Természetesen, ha nem változik a helyzet megyünk tovább!

Önkormányzati Hivatal

Befejeződtek az önkormányzat épületének felújítási munkálatai. A visszaköltözés a héten megtörténik. Így november 02-tól megújult környezetben történhet a Séi Közös Önkormányzati Hivatalhoz tartozó települések lakosságának ügyintézése.

Közelgő önkormányzati rendezvények

Az Idősek Napja 2021.11.26-án pénteken kerül megrendezésre. A Mikulás pedig 2021.12.05-én vasárnap látogat el a Séi gyermekekhez. Mindkét esemény szervezés alatt van! Az érintettek részére szórólap formájában külön értesítés kerül kiküldésre!

 

Sé Község Önkormányzata

 

20211027 E.ON válasz

1956. október 23. A SZABADSÁG NAPJA

1989. október 23. óta ez a jeles nap kettős nemzeti ünnep Magyarországon. Az 1956-os forradalom kitörésének napja és a Magyar Köztársaság 1989-es kikiáltásának napja, melyet az 1990. évi XXVIII. törvény iktatott a nemzeti ünnepek sorába.

 Az ifjúság és a hozzá csatlakozó tömeg azt mondta: ne legyen akárhogy! Elég volt a megalázottságból, a félelemből és kiszolgáltatottságból, az éjszakai elhurcolásokból és a rögtönítélő népbírósági perekből.

Az 1956-os forradalom Magyarország népének a sztálinista diktatúra elleni forradalma és a szovjet megszállás ellen folytatott szabadságharca, amely a 20. századi magyar történelem egyik legmeghatározóbb eseménye volt. A budapesti diákok békés tüntetésével kezdődött 1956. október 23-án, és a fegyveres felkelők ellenállásának felmorzsolásával fejeződött be november 10-én.

Az október 23-i budapesti tömegtüntetés a kommunista pártvezetés ellenséges reakciója és a fegyvertelen tömegre leadott véres sortűz következtében még aznap éjjel fegyveres felkeléssé nőtt. Ez a kormány bukásához, a szovjet csapatok visszavonulásához, majd a többpártrendszer visszaállításához és az ország demokratikus átalakulásához vezetett.

November első napjaiban az új kormány megkezdte a tárgyalásokat a Szovjetunióval a szovjet csapatok teljes kivonásáról, a Varsói Szerződésből való kilépésről és az ország semlegességéről. A szovjet politikai vezetés azonban a kezdeti hajlandóság után meggondolta magát, és miután a nyugati nagyhatalmak biztosították arról, hogy nem nyújtanak a magyar kormánynak segítséget, november 4-én a szovjet csapatok hadüzenet nélküli háborút indítottak Magyarország ellen.

Az aránytalan túlerővel szemben egyedül maradt ország több napon át folytatott szabadságharca így végül elbukott.

 

 Aranyosi Ervin: Október 23. (1956. emlékére)

Idegen népek állnak vállainkon,
saját hazánkban rabként tartanak.
S bennünk a vágy, már nem maradhat titkon,
hiába tankok, gyilkos vad hadak.

Bilincs a kézen, béklyó köt a földhöz,
de mindez gyenge, míg lelkünk szabad!
Hazug világ, ma tőlünk messze költözz!
Igaz magyar, hát mutasd meg magad!

Megannyi nép már átgázolt felettünk,
s uralt minket. Hát ebből már elég!
Tatár, Török, Habsburg csicskása lettünk,
Trianont, nácit is nyögött-e nép.

“Felszabadítók” rabolták hazánkat,
és vittek mindent, mi mozdítható.
Hagytak tengődni, mert ez volt a látszat,
de szívta vérünk, a tolvaj hódító.

És jött egy nap, október huszonhárom,
hitet hozott a hűvös őszi szél:
Szabaddá válunk, végre, minden áron,
a bátor szív egy szebb jövőt remél.

Igaz szívek a nemzetért dobognak,
s elárult lelkek mernek hinni már.
Barikádon lyukas zászlók lobognak,
szabadság nélkül, az életünk sivár!

Áldott a hős, ki kiáll a hazáért,
s minden áruló legyen átkozott!
Szeresd hazád, felelős vagy a máért,
amely reményt, s szabadságot hozott…

 

1956 szelleme mérce, ma is kötelez. Ma is rá kell ébrednünk, hogy párthovatartozástól, származástól, vagyoni helyzetünktől függetlenül elsősorban valamennyien magyarok vagyunk, egy nemzet. Csak magyarként, csak egy nemzetként védhetjük meg a szabadságunkat, csak egy nemzetként tervezhetünk jövőt magunknak. Csak együtt sikerülhet!

 

Kívánunk mindannyijuknak az 56-os hősök emlékéhez méltó megemlékezést!

 

Sé Község Önkormányzata

Önkormányzati hivatal épületének ünnepélyes átadása

A mai nap megtörtént a felújított önkormányzati hivatal épületének átadása.

Befejeződtek az önkormányzat épületének felújítási munkálatai. Teljesen megújult a belső tér. Amellett, hogy új helyiségek is kialakításra kerültek, megtörtént a belső nyílászárók cseréje, parkettázva lettek a helyiségek, korszerű fűtésrendszerrel lett ellátva az épület, teljes felújításon esett át az elektromos és informatikai hálózat, mozgáskorlátozott bejáró került kialakításra. Mindemellett az épület külső festésére is sor került. Egyes helyiségek új bútorzattal lettek ellátva. A beruházást a Delta Fuvar Kft. végezte. Köszönjük Horváth Zsuzsanna ügyvezető asszonynak és csapatának a lelkiismeretes, precíz munkavégzést! A beruházás a Belügyminisztérium 30 millió forintos támogatásából, illetve az önkormányzat több mint 6 millió forintos saját forrásából valósulhatott meg!

Dr. Hende Csaba országgyűlési képviselő beszédében dicsérte az épület kor színvonalának megfelelő átalakítását, kiemelte, ezen is látszik, hogy Sé töretlen fejlődésnek indult!!

Hozzátette, továbbra is támogatja, hogy további fejlesztések, beruházások valósulhassanak meg a településen!

Köszönjük Alelnök úr segítségnyújtását, elismerő és támogató szavait!

A felújított önkormányzati épületet Haller László atya áldotta meg!

Hajrá Sé!!!

 

Sé Község Önkormányzata

 

A fotókat Unger Csilla készítette.