Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

Szintet léptünk!

Kedves Séiek!

Folytatódnak az óvoda épület falazásának munkálatai. Ahogy azt a csatolt képek bizonyítják az elmúlt héten közzétett képekhez képest szembetűnő a változás. Sőt napról-napra változik az épület kinézete! Egyébként, ha nem jön közbe semmi a héten befejeződik a falazás!

Folytatása következik! Az építkezésről folyamatos tájékoztatást nyújtunk!

 

Sé Község Önkormányzata

Virágosítás!

Falunk főutcájában, a Szabadság utcában található virágos ládák újra beültetésre kerültek! A muskátlikat, most árvácskák váltották fel. Kérjük a virágos ládák örökbe fogadóit, hogy a továbbiakban is fordítsanak figyelmet a virágok gondozására!

Mindemellett a SÉ betű környéke is virágokban pompázik, illetve őszi díszítésbe lett öltöztetve.

Továbbá a temető, az önkormányzati hivatal, a Faluház és a buszvárók környezete is virágosítva lettek.

Köszönjük az önkormányzati dolgozók lelkiismeretes, szakszerű munkáját!

 

Sé Község Önkormányzata

 

E.ON hírek!

Kedves Séiek!

Az elmúlt időszakban ismét több bejegyzés volt olvasható az áramkimaradásokkal kapcsolatban.

Bosszantó amikor nincs áram, de még kellemetlenebb, ha ez meghibásodást okoz az elektronikai készülékekben.

Az augusztus 31-én, a Petróci sétány több háztartásában jelentkező áramkimaradást is szóvá tettem. Kértem a kivizsgálást és egy személyes találkozó lehetőségét az illetékesektől.

 

Erre a következő választ kaptam a szolgáltatótól:

 

„Bejelentését kivizsgáltuk. Sajnos az elmúlt időkben ismét több zavartatás is történt az Önöket ellátó elektromos hálózatokon. Ezek okait kollégáink rendszeresen keresik és javítják. A 2021. augusztus 31.-i üzemzavar 5 felhasználó zavartatásával járó helyi kisfeszültségű hiba volt, melyet kollégáink a Garantált Szolgáltatásban vállalt határidőn belül kijavítottak. Oka lehetett zárlat vagy túlterhelés. Elnézését kérjük az okozott kellemetlenség miatt. A végleges megoldásuk folyamatban van. Az Ön által kezdeményezett személyes találkozó megtartása érdekében helyi vezetőnk időpont-egyeztetés miatt meg fogja keresni telefonon. Addig kérjük türelmét! Bízunk benne, hogy levelünkkel megfelelő tájékoztatást tudtunk nyújtani Önnek.”

 

Nos, természetesen azóta semmi nem történt se kivizsgálás, se találkozó!

 

Legutóbb 10.03 – 10.05. közötti időszakban jelentkeztek áramkimaradások vagy a szolgáltató szavaival élve zavartatások a településünkön.

 

Az ezzel kapcsolatban írt polgármesteri levelet csatolmányként olvashatják!

 

Természetesen, a szolgáltató jelen levélre adott válaszát is megosztom majd Önökkel!!

 

Nagy Róbert

polgármester

 

Megy a munka „ezerrel”!

Kedves Séiek!

Minden a tervek szerint halad az óvoda építkezésnél!

Miután megtörtént a lábazat lerakása, következett az aljzat előkészítése, bekavicsozása, majd a betonozás. Egyre látványosabb a leendő épület, hiszen már a falazás munkálatai zajlanak!

Az építkezésről folyamatos tájékoztatást nyújtunk!

 

Sé Község Önkormányzata

Kormányinfó – Gulyás Gergely kancelláriaminiszter

A Miniszterelnökség a miniszteri keretből 250 millió forintos támogatással segíti a séi új óvoda építését – erősítette meg lapunk kérdésére Gulyás Gergely kancelláriaminiszter a szerdai Kormányinfó sajtótájékoztatón.

Köszönjük Miniszter úr, köszönjük Alelnök úr!

Hajrá Sé!!!

https://www.vaol.hu/kozelet/helyi-kozelet/gulyas-gergely-a-sei-ovoda-250-millios-tamogatasarol-5336477/

Alelnöki látogatás

A mai nap folyamán Dr. Hende Csaba országgyűlési képviselő is megtekintette az épülő óvoda munkálatait. Örömteli, hogy teljes mellszélességgel támogatja, hogy Sének új kétcsoportos óvodája legyen! A kivitelező cég tulajdonosa, Rácz Elemér elmondta, hogy az építkezés határidőre be fog fejeződni, így 2022 szeptemberében nem lesz akadálya annak, hogy az óvoda megnyissa kapuit a gyermekek előtt. A munkák gyors ütemben folynak, hiszen már a lábazat is kész!

Alelnök úr biztosított bennünket, hogy a teljes kivitelezéshez szükséges összeg rendelkezésre fog állni!

Mindemellett szót ejtettünk a falunkban a közeljövőben várható beruházásokról, így a csapadékvíz hálózat kiépítéséről, felújításáról, valamint a Szerház és Zrínyi utcák felújításáról.

Elmondtam képviselő úrnak, hogy folyamatban van a faluközpont kialakítása, amihez egy egészségházra is szükség van. Alelnök úr ezzel kapcsolatban is támogatásáról biztosított.

A továbbiakban jó hangulatú megbeszélést folytattunk általános kérdésekről!

 

Végül megköszöntem képviselő úrnak, hogy támogatja falunk további fejlődését!

 

Hajrá Sé!!!

Ebek összevezetett veszettség elleni oltása!

 2021. szeptember 25.  (Szombat) 09:00 – 10:00

Helyszín: Sé, Faluház előtti terület

Az oltás ára: 5.000, -Ft (az oltás a féreghajtót is tartalmazza!)

Amennyiben kutyáját nem tudja elhozni vagy nem tartózkodik otthon, kérem, hívjon a megadott számon és szeptember 25-én szombaton délután házhoz megyek!

A háznál történő oltás ára: 5.500, -Ft

A 164/2008. (XII. 20.) FVM rendelet alapján az ebek évenkénti oltása kötelező!

 

 Dr. Tóth Ádám
állatorvos

(tel.:  +36/30-850-7783

Óvoda építkezés helyzetjelentés!

Kedves Séiek!

Gőzerővel folyik a munka!

Szerdán és csütörtökön már az alapozás munkálatai zajlottak az óvoda építkezés keretein belül! Az alapásást követően három mixer hordta folyamatosan a betont!

Jövő héten már a lábazat következik, amint azt a csatolt képek is bizonyítják!

Ahogy ígértük a munkálatokról folyamatos tájékoztatást nyújtunk!

 

Sé Község Önkormányzata

A legszebb virágláda!

A falunk főútján lévő virágládákat örökbe lehetett fogadni, amint azt az ott lakók meg is tették!

Ez azzal jár, hogy az önkormányzat által a ládákba ültettet virágokra figyelmet fordít az örökbe fogadó! A legtöbben lelkiismeretesek, de sajnos vannak, akik csak elvétve gondozzák a virágokat.

Most bemutatjuk a ládák legszebbikét!

Ez nem is lehetett más, mint Csalló Ferenc és felesége Csallóné Horváth Mária által gondozott virágos láda! Feri bácsi elmondta, hogy minden nap öntözik és tápanyaggal is ellátják a virágokat!

Így is lehet!

Köszönjük és gratulálunk!

 

Sé Község Önkormányzata