Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

Gólyahír!

Kedves Séiek!

Örömmel tudatjuk Önökkel, hogy 09.11-én megszületett Magyar Attila és Magyar-Skultéti Kornélia kislánya, Magyar Szofia!

Így most Szofia kislány falunk legifjabb lakója!

Isten hozta a kis jövevényt!

Gratulálunk a boldog szülőknek, nagyszülőknek, dédszülőknek!

Nagyon sok örömet és jó egészséget kívánunk a Családnak!

 

Sé Község Önkormányzata

Hulladékszállítási információk!

Kedves Séiek!

Rengeteg bejelentés, megkeresés érkezett az önkormányzathoz, hogy a Sopron és Térsége Környezetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Kft. (STKH) hétfőn nem szállította el a kommunális hulladékot a háztartások elől. Ennek az egyszerű oka az, hogy vannak, akiknek elkerülte a figyelmét, hogy a szemetesekre kiragasszák az érvényesítő matricát! Ezen matricákat januárban a negyedéves számlákkal együtt küldte ki a szolgáltató!

Természetesen felhívtam a vállalat illetékes osztályát, hogy tájékoztatást és segítséget tudjak nyújtani falunk lakóinak. Közölték velem, hogy mindenkinek saját magának kell rendezni az érvényesítő matricák beszerzését! Amennyiben jelzik igényüket, úgy a szolgáltató elszállítja a most itt maradt hulladékot is a következő hétfői napon! Ugyanakkor megerősítették, hogy akik mindezt nem teszik meg, azon háztartások szemétgyűjtőit továbbra sem fogják kiüríteni!

Bejelentéseiket megtehetik az ügyfélszolgálatnál a 06-95-200-240 telefonszámon és az ugyfelszolgalat@stkh.hu e-mail címen!

Kérem, hogy mindezekről tájékoztassuk rokonainkat, barátainkat, szomszédjainkat és nem utolsó sorban falunk időskorú lakóit!

A fent leírtak alapján tájékoztatom Önöket, hogy az önkormányzat nem tud eljárni az ügyben!

Megértésüket köszönöm!

 

Nagy Róbert

polgármester

 

Megkezdődött!

Kedves Séiek!

Elérkezett a várva-várt pillanat, megkezdődtek az ÓVODA kivitelezési munkálatai!

A beruházást végző Inter-Alp Kft. munkagépei ma megjelentek az építési területen. Talajegyengetéssel indultak a munkafolyamatok! Hamarosan az alapozás következik!

A munkaterület az építkezés idejére lezárásra kerül! A munkálatokról folyamatos tájékoztatást nyújtunk!

 

Sé Község Önkormányzata

Zöld hírek és avarégetés

Ledaráltatott!

A nagy népszerűségnek örvendő zöld-hulladék szigetünk teljesen megtelt! A mai napon a „hiba” elhárult, ugyanis a vállalkozó ledarálta és elszállította a nyesedéket! Így CSÜTÖRTÖKI napokon 09:00 – 12:00 és 13:00 – 19:00 között továbbra is lehetőség van az engedélyezett nyesedék levitelére! Éljünk a lehetőséggel!

 

Égetés

Az elmúlt hetekben többször előfordult az égetés településünkön. Volt eset amikor bejelentésre a Katasztrófavédelem is kijött! Mindez súlyos büntetést von maga után!

Emlékeztetőül: „Sé Község Önkormányzatának Képviselő-testülete a 2020. október 28-i testületi ülésén a 10/2020. (X.29.). számú rendeletével 2021. január 1. napjával hatályon kívül helyezte az avar és kerti hulladék égetéséről szóló 3/2014.(III.13.) önkormányzati rendeletét.”

Így TELEPÜLÉSÜNKÖN továbbra is TILOS AZ ÉGETÉS!!

Van egy zöld-hulladék szigetünk, éljünk a lehetőséggel!!

 

Sé Község Önkormányzata

Hétvégén is megy a munka!

Lassan a végéhez közelednek az önkormányzat épületének felújítási munkálatai. Teljesen megújul a belső tér. Amellett, hogy új helyiségek is kialakításra kerültek, megtörtént a belső nyílászárók cseréje, parkettázva lettek a helyiségek, korszerű fűtésrendszerrel lett ellátva az épület, teljes felújításon esett át az elektromos és informatikai hálózat, mozgáskorlátozott bejáró került kialakításra. Mindemellett az épület külső festésére is sor kerül, ezt éppen ezen a hétvégén csinálják.

Bővebb tájékoztatást az épület átadását követően adunk, addig is egy-két képet csatolunk a felújításról!

Hajrá Sé!!!

 

Sé Község Önkormányzata

Egy jól sikerült Gyerkőc Fesztivál és Falunap margójára

Előszó

 

Nagy öröm számunkra, hogy megvalósulhatott a programsorozat, hiszen képlékeny volt minden rendezvény sorsa az elmúlt másfél évben.

A szervezéshez szükséges idő töredéke állt rendelkezésünkre a bizonytalanság és a várakozás miatt.

Amikor zöld lámpát kaptunk lelkesen vágtunk bele a szervezkedésbe. A Képviselő-testület minden tagja, valamint a közművelődési asszisztens is kivette a részét a munkálatokból, nem tétlenkedhettünk.

A programok összeállításában igyekeztünk a rendezvény főszereplőinek, a gyermekeknek a kedvében járni, de természetesen a felnőtt korosztályra is gondoltunk.

Egyedülálló módon háromnaposra terveztük a Gyerkőc Fesztivált!

 

Tudósítás a helyszínekről

 

Péntek

Délután a Templomkert volt a programok helyszíne.

A kicsiknek a Lufi Együttes és a Rózsabors Műhely adott nagyszerű műsort, míg este a felnőtteknek „Cserga” Varga Péter Saw volt. Családias hangulat, rengeteg gyermek, baráti beszélgetések fokozták a helyszín egyedülállóságát. A résztvevők a Balikó Cukrászda által készített pogácsával, a Gejzír Söröző által felajánlott italokkal, illetve zsíros kenyérrel voltak kínálva.

Jó döntésnek bizonyult a helyszínválasztás, mindezt a résztvevők pozitív visszajelzései is alátámasztották. De, mégis a legfelemelőbb érzés a rengeteg kisgyermek és szüleik aktív részvétele volt.

A fellépők is beváltották a hozzájuk fűzött reményeket, a közönség élvezte a műsorokat. Igazi közösségi élménnyel gazdagodhattunk!

 

Szombat

Kezdésként a település utcáin végig haladó fúvószenekar ébresztette falunk apraját-nagyját! A sportpályán már korán reggel rengeteg kitelepített játék várta a gyermekeket. Mindez nagy sikert aratott! Közben a főzőcsapatok is elfoglalták helyeiket és készítették finomabbnál-finomabb ételeiket. A játékok előtt, úgymint óriás csúszda, csúszdás légvár, trambulin, babaház, vizi-dodgem és csónak, buborékfoci, fa körhinta már délelőtt kígyózó gyereksorok álltak, délután ez csak fokozódott. Az airsoft bemutató és kézműves foglakozás arcfestéssel szintén kedvelt műsorszám volt. Egyébként a zsűri értékelése alapján a főzőversenyt a Séi Kacarász Team csapata nyerte meg. Második a Séi Baráti Társaság, míg a harmadik a Toronyi Pikkelyesek csapata lett.

Aztán kora délután megérkezett a Dottó kisvonat. A falu utcáiban a megállóhelyei ki lettek táblázva. Nagy népszerűségnek örvendett, óriási sikert aratott! Folyamatosan tömött kocsikkal hozta-vitte a falu népét, legyen az gyermek vagy felnőtt!

A polgármesteri köszöntőt követően a Perenyei férfikórus nyitotta a fellépők sorát. Aztán a gyermekek is invitálva lettek a rendezvénysátorba, hiszen egy interaktív gyermekműsort követően jött a Szamóca Színház műsora, amit még a pillanatnyi áramszünet sem zavart meg. Mondhatjuk az E.ON még itt is jelen volt vagy nem volt! Az előadók a gyermekek és szüleik tapsvihara mellett hagyták el a színpadot.

Az „ÖrökSÉgünk” Alapítvány híres személyek Sé múltjából és jelenéből helyismereti vetélkedőt rendezett, a helyes kitöltők között három győztest díjazott.

Nem volt megállás, következett Nagy Jonathan bűvész, aki kicsiknek és nagyoknak egyaránt parádés műsort produkált.

Közben elkészült a vacsora, amit Sali Tibor és csapata készített el, pincepörkölt volt a menü. Annyira jól sikerült, hogy aki későn érkezett már csak a hagyományos hagymás zsíros kenyéren tudta levezetni éhségét.

Igyekezni kellett ugyanis a színpadon kezdődött a Musical válogatás, két fiatal művész előadásában. Csak annyit róluk, szenzációs előadást láthattunk! Még ki sem hűlt a színpad, már is jött a Retro Mix, régi és új slágerek is szerepeltek az előadásban.

Az est sztárvendége Baby Gabi volt. Rá kellett jönni, hogy a szimpatikus előadóművésznő még mindig tömegeket vonz, nagyszerű előadást láthattunk. Végezetül az Unikum Buliegyüttes húzta a talpalávalót. Húzhatta volna még tovább is, de páran túl erősnek érezték magukat és a feszültségüket egymáson próbálták levezetni, de a hatóság közbe lépett. Az incidens sem gátolta meg, hogy csupa pozitív élményekkel teli napot zárjunk!

 

Vasárnap

Délután folytatódtak a programok. A gyermekeket továbbra is várták a játékok, kiegészülve a nagy sikert arató paintball lövészettel. A vásári bábjátékot követően kutyabemutatón és WRC kisautó bemutatón vehetett részt a nagyérdemű. A futballpályán közben bajnoki mérkőzés zajlott.

Egyre többen lettek a létesítményben. Hogy miért? Hát, mert elérkezett a tombola sorsolás, a fődíj 100.000, -Ft készpénz volt, melyet Marlovics Norbert gazdálkodó és a Gejzír Söröző ajánlott fel! A tombola előtt kisorsolásra került a támogatói jegyet vásárlók fődíja, mely Sé Község Önkormányzata felajánlásában egy tihanyi wellness hétvége volt. Rengeteg tombola felajánlás érkezett, ráadásul nagyon értékesek, melyet ezúton is szeretnénk MINDENKINEK megköszönni! Természetesen a támogatói jegyet vásárlóknak is köszönetünket fejezzük ki!

Mindezek után a programsorozat zárásaként az Ataru Japán Ütőegyüttes hatalmas sikert arató műsora következett. A rendezvénysátor teltházas közönsége többször is visszatapsolta őket!

 

Nem maradt más hátra, mint a polgármesteri búcsúszavak, annak reményében, hogy a közeljövőben ismét ilyen színvonalas rendezvényen tudjuk vendégül látni falunk minden lakóját!

 

Zárszó

Örömteli érzés volt, hogy ennyi embert megmozgatott ez a hétvége, de főleg látni azt a rengeteg gyermeket, szemükben a mosollyal, akik szüleikkel együtt végre egy nagy rendezvényen korlátozások nélkül, felszabadultan érezhették jól magukat! Elég csak a csatolt képekre ránézni!

Mi is tudjuk, hogy nem minden lehet tökéletes, éppen ezért, ha építő jellegű ötleteik, javaslataik lennének, akár a szervezés, a programkínálat, a lebonyolítás terén, kérjük Önöket, hogy SÉ Község Facebook oldalnak írjanak PRIVÁT üzenetet, az ott kapott visszajelzésekre válaszolni fogunk! Előre is köszönjük!

 

Végezetül köszönjük MINDENKINEK, akik anyagilag is támogatták a rendezvényt!

Arany fokozatú támogatók a TESZ-97 Kft., a Trend Optika, a Vasi Full-Táv Kft., az Interchair Kft., a Szkendó Kft. voltak.

A Leier Hungária Kft., a Savaria Uniker Kft., a Meliorációs és Rekultivációs Kft. és az Elektromol Kft. szintén jelentős összeget ajánlottak fel!

Rajtuk kívül a Wéberker Kft., a Witt-Win Kft., az Atlantisz Sé Kft., a Gejzír Söröző, Szabó László Balázs és Pődör Zoltán is nagyobb összeggel támogatta a programokat!

Köszönjük, hogy segítettek és ezáltal a rendezvényt még színvonalasabbá tehettük!

 

Ez a rendezvény is bebizonyította, hogy együtt közösen nagy dolgokra vagyunk képesek!

 

Mindenkinek további szép nyarat, jó egészséget kívánunk!

 

Hajrá Sé!!!

 

 

Sé Község Önkormányzata

 

A fotókat Tarr Anikó és Bogdán István készítették!

 

Augusztus 20.

Kedves Séiek!

Augusztus 20. Magyarország nemzeti ünnepe és hivatalos állami ünnepe az államalapítás és az államalapító I. István király emlékére. A nap egyben a magyar katolikus egyház egyik – Magyarország fővédőszentjének tiszteletére tartott – főünnepe.

A magyarság történelmében az államalapítás az egyik legfontosabb esemény és sorsfordító időszak volt. A fennmaradásunkat garantáló lépés. Az addig vándorló életmódot élő őseink életében nagy megrázkódtatást jelentett. A kor magyarjainak fel kellett adniuk szokásaik egy részét, eredeti vallásukat és életmódjukat. Át kellett venniük egy új szokásrendszert és egy új vallást, a kereszténységet!

Szent István annak idején a keresztény hit alapjaira építve tudott stabil viszonyokat teremteni. Egy erős, nyugati, keresztény államot alapított. Döntéseivel végérvényesen kijelölte helyünket Európában.  Vitathatatlan, hogy döntése jó volt. Mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy mi még ma is egységes nemzetállamként itt vagyunk, Európa szívében.

Első, szent királyunk hosszú távra biztosította államunk függetlenségét. Az általa lerakott szilárd alapok még a zivataros századainkban, az idegen uralmak kilátástalannak tűnő helyzeteiben is képesek voltak megőrizni a magyarok szabadságvágyát, törekvésünket az önrendelkezésre, a függetlenségre.

Augusztus 20. a magyarság „legősibb nemzeti ünnepe”. E napon államalapításunkat, Szent István királyunkat, nemzet-megmaradásunkat és az életet jelentő „Új kenyeret” is ünnepeljük. Az új kenyeret, mely az élet táplálója, melyben benne foglaltatik az isteni gondviselés, a teremtő erő, a dolgos kezek munkája, az összefogás, az együttműködés ereje, az élet körforgása.

Nemzetünk születésnapján kívánok Önöknek békét, bőséget, hitben, szeretetben megélt szép jövőt!

Vigyázzanak Magukra! Vigyázzunk egymásra!

 

Nagy Róbert

polgármester

 

 

Juhászné Bérces Anikó: Augusztus 20.

 

Országunknak szent királya,

Így emlékezünk Istvánra,

Ki államot alapított,

Istenhitre megtanított.

Óh, mennyi gond tépte, marta,

Hogy a népét egyben tartsa.

Törvénykönyve rögzítette,

Mint helyes a magyar tette.

Égi anyánkat felkérte,

Legyen hazánk védelmére…

Új búzából, új kenyér,

Friss illata száll felénk.

Köszöntjük szép szavakkal,

Nemzetiszín szalaggal.

Testet tápláló manna,

Üdv neked és hozsanna!

Áldott legyen a kenyér

István király ünnepén!

Megköszönjük Istenünk

Mindennapi kenyerünk…

Sorsom szele felkapott,

s földi pályára rakott.

Hálás vagyok én ezért,

kicsiny porszem létemért.

 

SÉI GYERKŐC FESZTIVÁL és FALUNAP!

Kedves Séiek!
JÖN! JÖN! JÖN!
Már csak egy hét és elkezdődik a Sé Gyerkőc Fesztivál és Falunap hosszú hétvégéje!
Mai nap folyamán kiküldésre került, így a postaládáikban megtalálhatják a 2021.08.13. – 2021.08.15. között megrendezésre kerülő Séi Gyerkőc Fesztivál és Falunap részletes programját, már az időpontokkal feltüntetve!
Külön érdekesség, hogy szombat délután DOTTÓ kis-vonattal is lehet jönni a rendezvényre, a megállóhelyek jövő héten külön ki lesznek táblázva!
Kérünk mindenkit próbálja úgy rendezni elfoglaltságát, hogy részt tudjon venni az eseménysorozaton!
Szeretnénk felhívni a figyelmüket, hogy lehetőség van TÁMOGATÓI JEGYEK vásárlására! A Gejzír Sörözőben, a COOP boltban, a Postán és a Dohányboltban tudják megvásárolni a jegyeket!
Továbbá a jövő hét folyamán megbízólevéllel ellátott diákmunkásaink fogják felkeresni falunk lakóit, támogató jegyek náluk is vásárolhatóak lesznek!
A támogatók között értékes ajándék kerül kisorsolásra!
Mindemellett szívesen fogadjuk a TOMBOLA FELAJÁNLÁSAIKAT! A felajánlásra szánt tombola tárgyaikat Faluházban adhatják le!!
Kérjük, aki teheti támogassa falunk kiemelkedő rendezvényét!
Köszönjük!
Sé Község Önkormányzata

Gólyahír! Júliusi gyermekáldások!

Kedves Séiek!
Örömmel tudatjuk Önökkel, hogy júliusban három kisgyermek is született falunkban!
07.03-án született Spisák László és Málovics Hajnalka kisfia Spisák Ádám,
07 08-án született Liszkay József Gábor és Bozi Ágnes kisfia Liszkay Gábor Levente,
07.17-én született Süle József Richárd és Diószegi Kinga kislánya Süle Norina Gabriella.
Így most ők falunk legifjabb lakói!
Isten hozta a kis jövevényeket!
Gratulálunk a boldog szülőknek, nagyszülőknek, dédszülőknek!
Nagyon sok örömet és jó egészséget kívánunk a Családoknak!
Sé Község Önkormányzata
Lehet, hogy egy kép erről: , szöveg, amely így szól: „Isten nosott közö közöttünk ttünk”

Szenzációs siker!

Kedves Séiek!
Újabb szenzációs sikerről számolhatok be Önöknek!
Támogatást nyert a Sé község csapadékvíz-elvezetési rendszerének fejlesztése pályázatunk!!
Európai Uniós forrás segítségével a csapadékvíz-elvezetési rendszer fejlesztésére kerül sor Sé községben, a TOP-2.1.3-16-VS1-2021-00026 pályázat keretén belül.
A Széchenyi 2020 A települési környezetvédelmi infrastruktúra-fejlesztések című pályázati kiírására benyújtott projekt 183 881 806 millió Forint támogatásban részesült!
A beruházás megvalósításának ideje: 2021.03.16-2023.03.31.
Így egy évek óta várt beruházás valósulhat meg településünkön!
Sé község nevében köszönöm Dr. Hende Csaba alelnök úr közbenjárását, hogy egy újabb sikeres pályázathoz segítette hozzá településünket!
Hajrá Sé!!!
Nagy Róbert
polgármester