Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

Polgármesteri beszámoló 2020.04.30.

Kedves Séiek!

Gyorsan telik az idő, már megint eltelt lassan két hét a legutóbbi beszámolóm óta. Engedjék meg, hogy tájékoztatót adjak az elmúlt napok jelentősebb történéseiről.

Településünkön kiemelt feladatunk továbbra is a koronavírus-járvány megelőzése. A fertőtlenítő folyadékok és maszkok falunk lakói számára rendelkezésre állnak, átvételükre továbbra is a helyi COOP boltban és Lottózóban van lehetőség! A járványhoz kapcsolódóan a hétvégékre külön polgármesteri rendeletet nem kellett hoznom! Örülök, hogy falunk lakói megértették a vezérelveket, nevezetesen azt, hogy tartsuk be az előírásokat, szabályokat és maradjunk otthon! Ellenben elszomorító, hogy Szombathelyről nagyon sokan próbálják „látogatni” a sportlétesítményt, annak ellenére, hogy le van zárva! Vannak, akik piknikezni, vannak, akik kutyát sétáltatni és vannak, akik focizni akarnak a területen.

Mindezek figyelembevételével elrendeltem, a SPORTLÉTESÍTMÉNY JELÖLŐ SZALAGGAL TÖRTÉNŐ LEZÁRÁSÁT! Mindez visszavonásig érvényben marad! A SPORTLÉTESÍTMÉNY EZEN TERÜLETÉRE, A BELÉPÉST MEGTILTOM! Kérek mindenkit, ennek betartására!

A Magyar Falu Program (MFP) keretén belül a következőkre adtuk be a pályázatunkat:
– új orvosi rendelő kialakítására, felépítésére 100 millió forint értékben;
– orvosi műszerek, eszközök beszerzésére 3 millió forint értékben;
– út -és járdafelújításra 35 millió forint értékben.
Az MFP-n belül újabb pályázati kiírások jelentek meg, ezért a következő időszakban pályázni fogunk a következőkre:
– közösségi tér kialakítására;
– játszótér kialakítására, felújítására;
– közterület karbantartását szolgáló eszközbeszerzésre.
Amint az a korábbi tájékoztatómban is említettem, ami pályázat az MFP keretén belül, ebben az évben kiírásra kerül, az önkormányzat mindegyikre benyújtja pályázatát! Ebből kifolyólag prioritásként kezeljük az ezzel kapcsolatos feladatokat!

Nyesedékgyűjtő.
A helyének kijelölése folyamatban van, egy-két jogi -és földtani kérdés vár még tisztázásra. Addig is türelmet kérek mindenkitől! A vállalkozó – aki majd ledarálja és el is szállítja az összegyűjtött nyesedéket – „próbamunkája” jól sikerült! Amint az a mellékelt képeken is látszik, a Faluház mögötti területen felhalmozott nyesedék elszállításra került!
Kérem falunk lakóit, hogy a zöldhulladékot, a nyesedéket ne a közterületekre gyűjtsék össze! Ez TILOS és szabálysértési eljárást vonhat maga után! Ezzel kapcsolatban az érintett, Petróci sétány lakói részére tájékoztató levél került kiküldésre!

Virágosítás, parkosítás.
A Szabadság utca északi oldalára kihelyezendő virágládák folyamatosan készülnek, festésük is megtörtént! Reményeim szerint május közepén az „első részlet” kihelyezésre kerül! Hozattunk földet, így végrehajtottuk az önkormányzati hivatal és a faluház közötti terület, valamint a SÉ feliratnál lévő terület füvesítését. A rekultivációs terület tereprendezését elvégeztük, a füvesítése megtörtént! A fűnyírások folyamatosak a falu egész területén, a száraz időjárás miatt az öntözéseket is sűrűbben kell megejteni. Ahogy azt a falu lakói is láthatják, az önkormányzati dolgozóink és közmunkásaink szorgalmasan teszik a dolgukat. Kérem falunk Időskorú Lakóit, akinek segítségre van szüksége a fűnyírásban, az jelezze, segítünk!!

Megoldódott az önkormányzati hivatal előtti, hosszú ideje húzódó, balesetveszélyes gázcsonk „eltüntetése”! A Nemzeti Közművek és a Szkendó Kft. szakemberi vettek részt a munkálatokban.

Minier Attila felajánlásának köszönhetően megtörtént az önkormányzati hivatal irodahelyiségeinek ózonos fertőtlenítése! Köszönjük!

A Templomkert projekt villanyszerelési munkálataival kapcsolatban az érintettekkel történő megbeszélések tovább folytatódtak. Az álláspontok egyelőre nem közelítenek egymáshoz! Mindenesetre az önkormányzat azt az irányvonalat képviseli, hogy lehetőség szerint mindenki számára megnyugtató döntés születhessen.

A Faluház vezető, Horváth Dóra által gyerekeknek kiírt rajz -és színező verseny lezárult. Több, mint 40 gyerkőc küldte el munkáját! Minden résztvevő részére az önkormányzat ajándékkal kedveskedik! Az ajándékokat Mile Anita képviselő és Horváth Dóra Faluház vezető a mai nap folyamán juttatja el a lurkókhoz! Egyéb részletekről, majd a Faluház Facebook oldalán olvashatnak!

Köszönöm a figyelmüket!

A továbbiakban is mindenkitől kitartást és az előírások, szabályok maradéktalan betartását kérem, helyi szinten is!! Ez alól az előttünk álló hosszú hétvége sem kivétel!!!
Vigyázzunk egymásra!

Hajrá Sé!!!

Nagy Róbert polgármester

 







MLSZ TAO program 2020/2021

A Magyar Labdarúgó Szövetség által kiállításra került, a 2020/2021. évi MLSZ TAO programunk első ütemének jóváhagyó határozata!

A következő lépés a támogató(k) megtalálása!

Hajrá Sé!!!

Polgármesteri beszámoló

Kedves Séiek!

Ebben az időszakban minden a koronavírus-járvány körül forog. Folyamatos tájékoztatást adtam az önkormányzat megelőzéssel kapcsolatos intézkedéseiről. Az élet azonban önkormányzati szinten sem állt meg! Ugyan vannak előírások ezen a téren is, így például a képviselő-testületi üléseket továbbra sem lehet tartani, ügyfélfogadás továbbra sincs. Szeretném Önöket röviden tájékoztatni az elmúlt hetek “érdekesebb” eseményeiről.

A Magyar Falu Program (MFP) keretén belül ebben az időszakban is sok pályázat kerül kiírásra. Hende Csaba országgyűlési képviselővel folyamatosan kapcsolatban vagyok. Képviselő Úr teljes mellszélességgel támogatja elképzeléseinket! Ahogy olvashatják, sok helyen valósulnak meg beruházások, úgy, mint bölcsőde és óvoda építés vagy felújítás, útépítések, önkormányzati épület korszerűsítések stb. Ezek sajnos mind az elmúlt időszakra nyúlnak vissza, akkor kellett beadni ezen pályázatokat és lobbizni értük. Bosszantó, hogy a mi falunk Sé, ezekben nem szerepel. Próbáljuk visszaszerezni a nimbuszunkat, mindenkivel megértetni, hogy Sé nem halott falu, hanem igenis részt kíván venni és élni akar a pályázatok adta lehetőségekkel! Éppen ezért, ami pályázat az MFP keretén belül, ebben az évben eddig kiírásra került, az önkormányzat mindegyikre benyújtja pályázatát! Részleteiben, nem fontossági sorrendben! Pályázunk egy új orvosi rendelő kialakítására, felépítésére, közel 100 millió forint értékben! Pályázunk orvosi műszerek, eszközök beszerzésére 3 millió forint értékben! Pályázunk út -és járdafelújításra 35 millió forint értékben! Pályázni fogunk közösségi tér kialakítására is, bár itt még sok kérdés tisztázandó. Mindenesetre napi szinten van jelen nálunk tervező, pályázatíró, kivitelező, tehát ezen a téren kiemelten zajlik a munka!

Jó hír! A Sé-Szombathely közötti kerékpárúttal kapcsolatban a közbeszerzési eljárás sikerrel zárult, meg van a nyertes pályázó! A szerződés aláírása után hamarosan kezdődni fog a beruházás! A tervek szerint még idén elkészül a várva-várt szakasz!

Sajnos a kialakult helyzet miatt a májusra tervezett „Gyerkőc Fesztivál” halasztásra kerül egy későbbi időpontra. Amennyiben a helyzet megengedi, akkor a Falunappal egybekötve tervezzük megtartani.
Ugyanígy a temető felújítás projekt is várhatóan halasztásra kerül, bár ebben az esetben talán még van esély elkezdeni a munkálatokat!

Nyesedékgyűjtő. Megígértük, meg is fogjuk valósítani! Alpolgármester úrral Velemben jártunk, mivel ott már van egy ilyen zöld-hulladék tároló, bár még az sem üzemel. Azon egyszerű oknál fogva, mert nincs meg, aki a nyesedéket ledarálja és elszállítja, így még nem tudták megnyitni. Falunk zöld-hulladék gyűjtőjét záros határidőn belül kialakítjuk, az erre alkalmas területeket felmértük! Friss hír, hogy megtaláltuk azt a vállalkozót, aki ledarálja és el is szállítja az összegyűjtött nyesedéket!

Virágosítás. Folyamatosan készülnek a virágládák, melyek a Szabadság utca északi oldalán lesznek kihelyezve, várhatóan május közepén. A virágokat a Hermann Ottó Szakiskola biztosítja és ők is ültetik be a ládákat.

Nagyon szépek lettek a Húsvét díszei. Az átutazók is sokszor megálltak, a SÉ táblánál és az önkormányzatnál is. Mindez az alpolgármester úr és a faluház vezető közreműködésével történt. A központi hidat, ahogy az szokott lenni, ezúttal is az „ÖrökSÉgünk” Alapítvány díszítette fel, tette széppé! Köszönet Mindenkinek!

Egyedi lett a buszváró! A kiragasztott plakátok a vírus elleni megelőzésre és a szabályok betartására hívják fel a figyelmet! Érdemes közelebbről is megnézni! Sajtóvisszhangja volt!

Nagyon nagy „durranás” volt koronavírus-járvány megelőzéséről szóló, drón-felvétellel készült felhívás. Amellett, hogy mindez a Vas Népe online felületén is megjelent, fent van a You Tube oldalán is. Közel 15 ezren tekintették már meg! Köszönet a rendezőnek, Fichtacher Andrásnak!

A Faluház vezető, Horváth Dóra ebben a nehéz helyzetben is igyekszik a Facebook-on keresztül, interaktív dolgokat kitalálni mind a gyerekek, mind a felnőttek számára. Véleményem szerint ezek mind a közösséget erősítenék, ha mi mindannyian partnerek lennénk ebben! Eddig ilyen nem volt, hiányoltuk, most van! Sokkal nagyobb együttműködést és aktivitást szeretnék kérni mindenki részéről!

A kormány döntésének megfelelően a gépjárműadó 40%-a – alapesetben 60% az államé, 40% a költségvetésünk része – el lett utalva. Esetünkben ez 3,5 millió forintot jelent és ez csak az első részlet… Hiányozni fog!

Április végéig kell az önkormányzatnak Gazdasági Programot elkészíteni! Ezt most a jegyző úrral közösen fogjuk megtenni!

Hosszú évek óta húzódó ügyre tettünk pontot! Nevezetesen a Móricz Zsigmond utcában az önkormányzat megbízásából, kivágásra került, az utca lakóit már oly régóta zavaró, önkormányzati területen lévő, kettő darab veszélyes fa! Természetesem mindezt alátámasztotta a katasztrófavédelem és az igazságügyi szakértő által készített szakvélemény is!

Jövő hét folyamán füvesítésre kerül az önkormányzat tulajdonában lévő rekultivációs terület. Az oda vezető út melletti árok már korábban kitisztításra került. Fontos a karbantartása, mert az önkormányzatnak komoly tervei vannak ezzel a területtel!

Március közepétől a közmunka program keretében, az önkormányzatunknak biztosított létszámkeretet Bogyai Kornélia, Balogh Imre és Bogyai Bálint felvételével maximálisan kihasználtuk! Nagyon sok munka van, így el is kel a segítség!

A játszótér és a sportpálya padjainak festése megtörtént. A játszótér hintatartó elemeinek cseréje és festése elkészült. A fűnyírások a faluban elkezdődtek. Az öntözések folyamatosak.
Kérem falunk Időskorú Lakóit, akinek segítségre van szüksége a fűnyírásban, az jelezze, lehetőség szerint segítünk!!

Köszönöm a figyelmüket!

Továbbra is mindenkitől kitartást és az előírások, szabályok maximális betartását kérem, helyi szinten is!!
Vigyázzunk egymásra!

Hajrá Sé!!!

Nagy Róbert polgármester

Húsvét

Kedves Séiek!

A koronavírus helyzet miatt, idén a Húsvétot is szerényebb körülmények között tudjuk megünnepelni. A 2020.04.11-én lejáró kijárási korlátozást a kormány ma délután határozatlan időre meghosszabbította! Mindemellett a Húsvét idején a polgármesterek alkothatnak saját településünkön speciális szigorító szabályokat!

Mindezeket figyelembe véve, én arra kérem falunk minden lakóját, hogy ne essünk kísértésbe, tartsuk be az előírásokat és most Mindenki saját otthonában töltse az ünnepeket! Továbbá kérem falunk lakosságát, hogy otthonainkat elhagyva lehetőség szerint használjuk a védőmaszkokat!

Húsvét lévén, falunk központi helyeire tojásfák és fából készült Húsvéti nyulak kerültek kihelyezésre. Köszönet a díszítők önzetlen segítségnyújtásáért!

Engedjék meg, hogy Sé Község Önkormányzata nevében kívánjak Önöknek Kellemes Húsvéti Ünnepeket!

Vigyázz magadra! Vigyázzunk egymásra!

Maradj otthon!!!

 

Nagy Róbert

polgármester

Szelektív hulladékgyűjtési nap

Tisztelt Séiek!

A Sopron és Térsége Környezetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. éves naptárának megfelelően, április 14.-én kedden szelektív hulladékgyűjtési nap lesz Sében.

Ezen a napon a szelektív módon gyűjtött hulladékkal teljesen megtöltött zsákokat, bekötve, reggel 5 óráig kell kihelyezni a házak elé!

Sé Község Önkormányzata

Húsvéttal kapcsolatos egyházi hírek Dr.Perger Gyula plébánostól

„Add, Istenem, hogy a világ kisimuljon és elcsendesedjen bennem és mindenkiben. Hogy az éjszaka csöndjében asztalodhoz ülhessek, ahhoz az asztalhoz, ami mellől senki sem hiányozhat. Ahhoz az asztalhoz, hol a nappal és a csillagokkal együtt a hétköznapok is kialszanak, s egyedül a Te békéd világít. Igen, hogy helyet foglalhassak már most egy rövid időre annál az eljövendő asztalnál, amit egy öröklétre megígértél, s aminek egyedül a Te békéd a lámpása, eledele és terítéke. Add meg előlegként azt a csendet, azt az asztalt, ahol minden civódás, félreértés és megkülönböztetés megszűnik végre, ahol mindenki helyet kap, a maga helyét, s a legkisebb féltékenység is leveti csúf álarcát, s színét vesztve elpárolog.”

/Pilinszky János: Imádságért/

Kedves Testvérek!

Az Egyház ünneplésének középpontjában minden esztendőben a Szent Három Nap áll. Hitünk titkának, a megváltásnak ünnepe. Az egész teremtett világ és a történelem belemerül Isten szeretetének mélységébe. Nagycsütörtök az utolsó vacsora, az első szentmise, az első papszentelés emlékünnepe. Ezen a napon elnémulnak a harangok, a csengők, nem szólal meg az orgona sem a feltámadásig. A néphagyomány úgy tartja, a harangok Rómába mennek, hogy ott gyászolják Krisztust, ebben az évben sajnos üresek lesznek a templomaink, de mind a négy községben az utolsó vacsora emlékére este 6 órakkor negyed óráig szólnak majd a harangok. Ebben az órában a toronyi templomban szentmisét mutatok be mind a négy község lakóiért! Az utolsó vacsorára emlékező nagycsütörtöki szentmise végén Krisztus ruháitól való megfosztásának jelképét, az oltárfosztást végzem majd el, minden díszt eltávolítunk az oltárról, ez jelképezi, hogy kezdetét veszi Krisztus szenvedése.

Nagypénteken csendes elmélkedő napot tartunk Jézus megváltó kereszthalálára emlékezve. Urunk kínszenvedésének és halálának napján nincsen szentmise, csak szertartás. Ezen a napon a keresztáldozatra, az Újszövetség egyetlen áldozatára emlékezünk. Ezen a napon nem az öröm kerül előtérbe, hanem az a drága ár, amivel megszerezte nekünk Jézus Krisztus az üdvösséget. Ezért ezen a napon hallgatnak a harangok, ezért ölt piros színű miseruhát a pap a szertartás alatt. A szertartás erőteljes, a lényegre figyelmeztető jelképeket használ. A csendes bevonulás után a pap arcra borul a nyitott, kifosztott tabernákulum előtt. Egy rövid könyörgésben Isten irgalmasságáért folyamodunk, majd Izajás próféta könyvéből elhangzó részletben a szenvedő szolgaként látjuk Jézust, aki dicstelen volt, aki nem volt sem szép, sem vonzó, aki a mi betegségeinket viselte, akit a mi bűneinkért szúrtak át, és ezáltal szerzett nekünk gyógyulást a bűnből, miközben nem fogyott ki az imádság az ajkáról. A Zsidókhoz írt levél részletében arra az Isten Fiára tekintünk fel, aki a szenvedésből tanulta meg az engedelmességet. A szenvedéstörténetet, a Passiót Szent János evangéliuma szerint idézzük fel. Az Egyház ezen a napon egyetemesen, minden emberre, – hitre-fajra-világnézetre való tekintet nélkül – kéri a megváltás művének kiáradását az egyetemes könyörgésekben. Külön is imádkozunk a zsidókért, a nemhívőkért, a világ vezetőiért a járványban szenvedőkért és a meghaltakért. A kereszt leleplezése és a kereszt előtti hódolat áll ennek a napnak a központjában. Az utolsó vacsora szavai „ez az én testem, ez az én vérem” Nagypénteken a teljes odaadottságban teljesedtek be. Golgota keresztjére tekintünk fel. Arra a keresztre, ami egy megalázó, büntető kivégzés eszköze volt, de Krisztus világot megváltó győzelmi jelévé vált.

Nagypéntek és Nagyszombat számunkra a belső csend, az elmélkedés és a halott Jézus melletti virrasztás napjai. Mind a négy községben nagypénteken délután 3 és este 6 között nyitva lesznek a templomok, a toronyi templomban pedig látogatható lesz a szentsír délután 3 órától este 6 óráig, egyénileg betérhetünk templomainkba egy rövid fohászra betartva a hatósági előírásokat. S ne feledjük, hogy nagypéntek szigorú böjti nap, ami azt jelenti, hogy 18. életkortól a 60. életév közöttiek háromszor étkezhetünk egyszeri jóllakással, valamint húseledelt ezen a napon nem fogyaszthatunk 14 éves kortól halálunkig.

Imádság nagypéntekre:

,,A keresztfa alatt. Ott állok magamban… az Isten végtelen szeretetének igézetében; lelkemet elfogja a könyörület s az imádás mély érzése, szemembe könny gyűl; lehajtanám fejemet, de a kereszt vonz, késztet, hogy nézzek rá; mert „rám néznek és sírnak…” ígéri.
Mit adtunk neked Uram, neked, kit szeretnünk s imádnunk kellett volna. Eljöttél s barlangba szorultál; körül néztél s Egyiptomba futottál; álruhában járó, faragó ács voltál. Egyszer indultunk eléd pálmaágakkal s te sírtál; egyszer bíztad magad ránk s Barabbást választottuk; egyszer akartunk koszorút kötni neked s tövisből kötöttük; egy arcképedet vettük s az „Ecce homo” arca maradt ránk; egyszer tűnt föl, hogy anyád is van s íme, fájdalmas anya lett belőle; egyszer kértél inni s ecetet nyújtottunk.
Ó, ki hitte volna, hogy ez legyen köztünk sorsod, hogy ilyen legyen utad. S most függsz itt, mint megfagyott imádság, mint megkövült, kiáltó szó. Kitárt karokkal s nyílt ajakkal kiáltasz irgalomért. Sok hegyen imádkoztál; de az ezen hegyen végzett imád az örök „interpellatio” kiáltása. A végtelen nagy Isten bús haragjának éjjelében megfagyott ajkadon a fohász. Nagy, szent az az Úr, ki önfiának sem kegyelmezett…! Mily rémséges fölségben hirdeti ezt a kereszt! Emberek, féljétek az Istent s szeressétek Krisztust. Ezt kiáltja õ felétek, kiáltja a végkimerülésig. Ó ha, valamikor, hát ma halljátok meg szavát; kíméljétek s becsüljétek meg lelketeket!

 

Nagyszombaton a vigília szertartás kezdetéig az Egyház nem ünnepel, hanem Urunk sírjánál időzik, az Ő szenvedéséről és haláláról elmélkedik. A tabernákulum és az oltár egész nap még megfosztva áll. A nagycsütörtökön elhallgatott csengők és harangok, a néma orgona mind a világ megváltásáért életét adó Jézust gyászolja. Aki az utolsó elveszettet is meg akarja menteni és elmegy érte a halálba.

Az esti vigília szertartás már Húsvéthoz tartozik. Húsvét vigíliája a Szent Három Nap csúcsa. Ünnepélyesen meggyújtom majd a húsvéti gyertyát, s a közben elhangzó imádság: „Jézus Krisztus a tegnap és a ma, Ő a kezdet és a vég, Ő az alfa és Ő az ómega, övé az idő és az örökkévalóság, a dicsőség és a hatalom” – valamint a húsvéti gyertyán feltüntetett évszám 2020 jelzi, hogy a megváltásnak mi itt és most 2020-ban is részesei vagyunk. A húsvéti gyertya lángja mellett újra felhangoznak az orgona és a csengők hangjai is, ezért este fél 8-kor negyed órán keresztül mind a négy községben megszólalnak a harangok Jézus feltámadására emlékeztetve! A plébánia templomban mind a négy község lakóiért fogok misézni!

Ezen az estén az esti körmenet helyett tegyünk egy égő gyertyát ablakunkba este fél 8-kor, amikor majd megszólalnak mind a négy községben a harangok, s imádkozzunk együtt közösségeinkért, s kérjük Isten irgalmát mindnyájunkra!

Étel szentelés szertartását mind a négy községben elvégzem mégpedig a következő módon, a templomok előtt elmondom a szentelés szövegét, majd körbejárok a falvakban és megszentelem az ablak párkányra kitett húsvéti eledeleket. Így kérem, hogy akik szenteltetni szeretnének, azok készítsék el az ételeket arra az időre, amikor a falvakban körbejárok személygépkocsival, s tegyék ki az ablak párkányra:

Bucsu 15-15.30 között

Dozmat 15.45- 16.15 között

Torony 16.15- 17.15 között

Sé  17.15-18.15 között.

Az alábbi verssel kívánok mindenkinek áldott, szent húsvéti ünnepeket, s találjuk meg az apró örömöket ebben a rendkívüli időszakban is:

Uram, közel voltam hozzád, mégis elszakadtam.

Megvallatták hűségemet: neved megtagadtam.

Halálodnak harmadnapján vádolnak a fények,

Halálodnak harmadnapján sírva hajtok térdet.

 

Uram, kerestelek téged – Céltalan futottam:

Csak magamig, másokig, majd sírodig jutottam.

Halálodnak harmadnapján megszűnik az átok,

Halálodnak harmadnapján szívem megtalálod.

 

Uram, taníts hinni benned, várni új csodára.

Tedd életem hűségessé, s legyen benne hála:

Halálodnak harmadnapján zendülnek a fények,

Halálodnak harmadnapján én is áldlak téged!

/ Kádár Ferenc Húsvéti ének /

 

A feltámadt Üdvözítő békéjét és szeretetét kívánom mindenkinek

2020 különleges húsvétján is!

              Dr. Perger Gyula
plébános

 

Védőeszközök biztosítása!

Tisztelt Séiek!

Mint már korábban említettük, Sé Község Önkormányzata alkalmazkodva a kialakult helyzethez, az Operatív Törzs és a Kormány által központilag kiadott intézkedésekhez, utasításokhoz, helyi szinten mindent megtesz annak érdekében, hogy minimalizálja a koronavírus terjedését községünkben!
Ezért beszerzésre kerültek a megelőzéshez szükséges védőeszközök, úgymint maszkok, fertőtlenítőszerek!

Ezen védőeszközökből falunk minden 65 év feletti lakosa védőmaszkot és háztartásonként egy kézfertőtlenítő folyadékot kapott!

Örömmel tájékoztatom Önöket, hogy immár falunk minden lakója számára biztosítani tudjuk a védőmaszkot! Mindezt térítésmentesen!

Mindezen felül megfelelő mennyiségű fertőtlenítőszerrel is rendelkezünk! Az 50 ml-es tubusokban kiadagolt kézfertőtlenítő folyadék 500,-Ft-os egységáron vásárolható meg!
Időskorú Lakóinknak a kiürült tubusaikat igény esetén újratöltjük!

A védőmaszkok átvételére és fertőtlenítő folyadék megvásárlására, betartva az egészségügyi előírásokat, 2020.04.06-tól a következőképpen van lehetőség.

Hétfőn, kedden, szerdán és csütörtökön falunk Coop boltjában, 06.00 – 09.00 és 12.00 – 14.00 közötti időszakban!
Pénteken és szombaton pedig a helyi Lottózóban 09.00 – 12.00 közötti időszakban!
A védőmaszkok aláírás ellenében vehetőek át, akár a családtagjaink számára is!

A koronavírus elleni védekezés során, továbbra is mindennemű segítséget, felajánlást szívesen fogadunk!
Ismételten tájékoztatjuk Önöket, hogy a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos felajánlásaikat a 12094507 – 00183131 – 00100002 bankszámla számra tehetik meg! Közleményként kérjük feltüntetni az „Együtt Séért” megjegyzést! Köszönjük!

Ha bármilyen kérdés merülne fel Önökben, információra, tanácsra van szükségük, azt az alábbi elérhetőségeken tehetik meg!

Telefon: Nagy Róbert 06-30/256-2521
Horváth László 06-30/560-5121

E-mail: nagy.robert@se.hu; jegyzo@se.hu

Sé, 2020. 04. 03.

Sé Község Önkormányzata

Szemétszállítás 2020.04.06. Hétfő

Reggel öt óráig ki kell tenni a kukákat!

Sé Községben a szemétszállítást végző Sopron és Térsége Környezetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. arra kéri a lakosságot, hogy a hulladékszállítás napján, HÉTFŐN reggel öt óráig helyezzék ki a kukákat a házak elé!

Közleményt juttatott el a települési önkormányzathoz a Sopron és Térsége Környezetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft., amiben egyebek mellett arra hívják fel a figyelmet, hogy a koronavírus járvány miatt elrendelt veszélyhelyzetben hozott intézkedések nem hagyták érintetlenül a hulladékszállítást sem.

Kivonat a közleményből:
“A hulladékszállítási tevékenységet a megszokott rend szerint, a hulladéknaptárban feltüntetett napokon végezzük. Járataink időpontja azonban a körülményektől függően folyamatosan változhat. Az utólagos kellemetlenségek elkerülése érdekében most kiemelten kérjük az ide vonatkozó szabályzatunk betartását, miszerint:
A kukákat mindig a gyűjtési napon, reggel öt óra előtt kell az utcára kihelyezni!
Működésünkkel kapcsolatos információkat a honlapunkon folyamatosan frissítjük.
Ügyfélszolgálatunk telefonon és e-mailen továbbra is elérhető.”

Sé Község Önkormányzata