Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

Nyit a játszótér!

Kedves Gyerekek!

Ne felejtsetek el szólni szüleiteknek, hogy holnap, pénteken 14.00-kor nyit a játszótér! A játszótér felújítása befejeződött! Reméljük a ti tetszéseteket is elnyeri!
Egy kis ízelítőt láttok a csatolt képeken!

Érezzétek jól magatokat, jó szórakozást!!

Sé Község Önkormányzata

A játszóteret megnyitjuk, a sportlétesítményt csak részlegesen!

Játszótér

2020. 05. 22-én, péntek délutántól a játszóteret megnyitjuk!! Vége a hosszú böjtnek, a gyerekeknek – a szülők legnagyobb örömére – végre lehet használni a játszóteret! A zárva tartás ideje alatt fel lettek újítva a játékelemek. A hintatartó vázszerkezet balesetveszélyes volt, ezért a részleges cseréje megtörtént. A csúszdák el voltak törve, ezek is meg lettek javítva. A játszótéri homok ki lett cserélve. Az összes játszótéri elem faszerkezete festésen esett át. A korábban kivágott fák tuskói ki lettek szedve. A játszótér teljes fertőtlenítése a csütörtöki napon megtörténik és mindez rendszeresen megismétlődik!
A játszóteret csak a járványügyi előírások betartásával szabad használni! Tehát, többek között a felnőttek csak maszkban léphetnek be a területre! Tartani kell a 1,5 méteres távolságot! Kerülni kell a csoportosulást, a játékokat gyermekeink csak kisebb, 2-3 fős csoportokban használják! Fontos a higiéniás szabályok betartása a gyerekek kezének és a játékok rendszeres áttörlése fertőtlenítő kendővel! Mindezekre a kirakott tájékoztató tábla is figyelmezteti a látogatókat!

Sportlétesítményre vonatkozó előírások

A sportlétesítmény szintén 2020. 05. 22-én, péntek délutántól részlegesen megnyitásra kerül! Használni lehet a kosárlabda pályát és a Petőfi utca felőli, kapu mögötti edzőterületet! Az egyéb területeken, főleg a pályán folyamatos vegyszeres kezelések és egyéb munkálatok lesznek végrehajtva, így ezek jelölő szalaggal továbbra is le lesznek zárva! A jelölő szalaggal határolt területekre BELÉPNI TILOS!!

A sportlétesítmény területére kutyát bevinni SZIGORÚAN TILOS! A kutyusokkal való sétára, a sportlétesítményen való áthaladásra, továbbra is az Aranypatak melletti sáv van kijelölve, a jelölő szalagon belülre ne vigyük be a házi kedvenceket! Ezt a kihelyezett táblák is jelzik, tartsuk be a szabályt és erre embertársainkat is figyelmeztessük!

Sajnos Szombathelyről is rengetegen hoznak ki kutyákat sétáltatni, fittyet hányva bárminemű előírásra, mennek „keresztül-kasul”! Előfordult többek között olyan is, hogy a pálya öntözőrendszerének működése alatt, a pályán fürdették kutyáikat! A másik sarkalatos probléma a kutyapiszok összeszedése! Tisztelet a kivételnek, rendszeresen előfordul, hogy a gazdik otthagyják a „terméket”! Kérem a kutyatulajdonosokat, hogy figyelmeztessék egymást, hiszen ezzel kellemetlenséget okoznak másoknak, nem beszélve az önkormányzati munkásokról, akik nyírják a füvet… Egyébként hamarosan kukákat helyezünk ki, kérjük használni!

Az előírások be nem tartása jogi eljárást is vonhat maga után, ezért, ha azt látják, hogy valaki nem tartja be a szabályokat, kérem figyelmeztessék, illetve jelezzék az önkormányzat felé!

Sé Község Önkormányzata

Örömhír! Hamarosan elkezdődik a kerékpárút építése!!

Sében, sajtótájékoztató keretében jelentette be Dr. Hende Csaba, hogy elkezdődik a Sé – Szombathely közötti kerékpárút kiépítése! Így, egy nagyon régóta húzódó probléma oldódik meg! Köszönjük országgyűlési képviselőnk közbenjárását! Folytatása következik!!

Hajrá Sé!!!

 

És ami a médiában megjelent:

Napokon belül építeni kezdik a Szombathely-Sé közötti bicikliutat

Egy éven belül kerékpárral is biztonságosan megközelíthetik szombathelyi munkahelyüket, iskolájukat a séi polgárok, megkezdődik ugyanis a település és a megyeszékhely bicikliút-hálózatának összekapcsolása.

2014 óta folyik az előkészítő munka, a folyamat azonban most döntő szakaszába érkezett: elindulhat a Sé és Szombathely közötti kerékpárút kialakítása – jelentette be dr. Hende Csaba országgyűlési képviselő, az Országgyűlés alelnöke a séi polgármester társaságában. A beruházás egy nagyobb, Szombathely környékének kerékpárosbarát fejlesztését célzó pályázat része, amelyet a Terület- és Településfejlesztési Operatív Programból finanszíroznak, ez a munka mintegy bruttó 73 millió forintba kerül. Ebből a pénzből most összekötik a megyeszékhely és a település bicikliút-hálózatát. Utóbbi Sé belterületén már tavaly elkészült, de ez még kevés volt ahhoz, hogy biztonságosan be lehessen kerekezni Szombathelyre, akár Séből, akár Toronyból, Dozmatról vagy Bucsuból. – Örülök ennek a fejlesztésnek, hiszen magam is lelkes kerékpáros vagyok, járom a környéket. A biciklizés ráadásul nemcsak munkába járáshoz praktikus, hanem sportolásra, kikapcsolódásra is remek. Egyszerre védi az egészségünket és a környezetet ez a közlekedési mód – jegyezte meg a képviselő, aki nem csupán emiatt követte megkülönböztetett figyelemmel a projektet, hanem séi gyökerei miatt is. Hozzátette: már zajlik a Szombathely és Balogunyom, illetve Szombathely és Vép közötti szakasz előkészítése is.

Ami a részleteket illeti: a Dolgozók útjától a régi bucsui útig a meglévő burkolaton jelölik ki a kerékpárutat, a fennmaradó szakaszon pedig új utat építenek. A nyomvonala az egykor Rohoncot Szombathellyel összekötő vasúti töltés mellett halad majd, amely ma egy erdős terület. Az új kerékpárút itt vezet majd, és a falu első házánál kanyarodik be, és csatlakozik a meglévő belterületi bicikliúthoz. Üdvözölte a beruházás megkezdését a séi polgármester, Nagy Róbert is. Mint mondta, az előkészítés a korábbi ciklusban kezdődött, most azonban megoldódhat végre egy régi probléma. – Óriási az átmenő forgalom a településen, és rengetegen járnának be Szombathelyre tőlünk munkavégzés vagy tanulás céljából, de sok gyereket nem engedtek el a szülei, hiszen nem volt külön kerékpárút – fogalmazott Nagy Róbert.  Megjegyezte: a faluból számtalan megkeresés érkezett felé ez ügyben, ő pedig az országgyűlési képviselőtől kért lobbizást, amely végül eredményt hozott, s ezért köszönetet mond neki, valamint az ügyet felkaroló Illés Károlynak, aki korábbi szombathelyi alpolgármesterként segítette elő a megvalósulást.

A séi polgármester kiemelte, elkötelezett híve a fejlődésnek. Alapelve, hogy pályázni kell újabb és újabb forrásokért. Szerinte a korábbi faluvezetés nem élt ezzel a lehetőséggel kellő mértékben, ő viszont „üti a vasat”, hiszen számos beruházást tervez még. Ilyen egy jövőbeni óvoda megépítése, amely annak a negyven gyermeknek – és később még továbbiaknak – a helyben történő nevelését oldaná meg, akik most Szombathelyre járnak be.”

Fatimai körmenet, kicsit másképp!

Négy falut járt végig a Szűzanya szobra szerdán délután, a hívek a kapuban, sokan gyertyákkal a kezükben várták az érkezését.

Rendhagyó körmenetet tartottak szerdán Bucsuban, Dozmaton Sében és Toronyban. A négy településen a Szűz­anya szobrát egy virágokkal gazdagon díszített autó vitte körbe, miközben az autóra szerelt hangszóróból egyházi ének szólt. A különös menetet sokan kísérték figyelemmel, többen gyertyát is gyújtottak, a rendhagyó szertartásról dr. Perger Gyula plébánost kérdeztük.

Immár kilenc éve hagyomány ezekben a községekben, hogy minden hónap 13-án fatimai engesztelésre gyűlnek össze a hívek, márciusban ennek még nem volt akadálya, áprilisban pedig 13-a húsvéthétfőre esett, májusra kellett hát kitalálni valamit. A jelenlegi egyházi rendelkezés szerint nagyobb összejövetel és körmenet nem tartható. Dr. Perger Gyula atya nem szerette volna ezt a hagyományt megszakítani, ezért, ahogyan fogalmazott, eddig a hívek jöttek a Szűzanyához minden hónap 13-án, most a járványveszély idején a Szűzanya megy el mindenkihez.

Az atya hangsúlyozta: a járványhelyzetben eddig rendszeresen igyekeztek megtalálni a módját a hívekkel való eleven kapcsolattartásnak.

A legifjabb lakó

Ismét újszülöttet köszönthetünk falunkban! A napokban megszületett Hajszán Zelma baba! Így most ő falunk legfiatalabb lakója! Gratulálunk a boldog szülőknek Hajszán Bábos Noéminek és Hajszán Zoltánnak!!

Májusfaállítás Sében

Kedves Séiek!

15 év után új helyre „költözött” Sé májusfája! A korábbi években a Gejzír Sörözőnél volt megtalálható, ezúttal az önkormányzat melletti területen került felállításra! Annak ellenére, hogy ez a hagyomány is már kihaló félben van, falunkban még vannak, akik nem engedik, hogy mindez csak emlék maradjon!

Süle József Richárd képviselő kezdeményezésére lelkes csapat gyűlt össze, akik a biztonsági és járványügyi előírásokat szem előtt tartva végezték el a munkafolyamatokat! Terveink között szerepel, hogy az elkövetkezendő években különböző programok kíséretében történjen meg a májusfa felállítása és „kitáncolása”!

Addig is legyünk büszkék rá, hogy nálunk nem veszett ki ez a gyönyörű népszokás és falunk központját díszíti Sé májusfája!

Sé Község Önkormányzata

A szívecske rajzok alkotóinak megajándékozása!

Csütörtökön képviselő asszonnyal meglátogattuk a szívecske rajzok alkotóit! Köszönöm a beküldött munkákat, nagyon szépek és egyediek lettek! Minden beküldő egy tábla csokit, és egy anyák napi színezőt kapott! Az első három helyezett pezsgővel is koccinthatott!
Mindenkinek gratulálunk!!❤️