Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

E.ON a hiba elhárítva!

Többszöri megkeresésemre és levélváltásunkra megérkezett az E.ON hivatalos válaszlevele, mely szerint elhárították falunkban a rendszeres áramingadozásokat okozó hibát!
A levelükből idézek:
„A középfeszültségű kommunális hálózatunkon rejtett hiba volt, melyet szerelőink 2020. szeptember 05-én megtaláltak és kijavítottak.”
Remélhetőleg ezzel egy régóta húzódó problémát sikerült megoldaniuk! Végre! Mondhatnánk jó munkához idő kell!
Bízzunk benne, hogy sikerrel jártak!
Az utoljára elküldött levelemet és a válaszlevelet csatoltam!
Nagy Róbert
polgármester

Ez most nem jött össze!

URAIÚJFALU SE – SÉ SE 1:0 (1:0)
Uraiújfalu, 100 néző. Vezette: Molnár Tibor.
Már megszokott, hogy meccseinken különböző problémák miatt meghatározó játékosok hiányoznak, ezúttal sem volt másként. Eddig nem volt olyan meccs, hogy ugyanabban az összeállításban léptünk volna pályára. Ez nem panaszkodás, az valós helyzet! A kezdeti tapogatózás után a meccs számunkra kedvezőtlenül indult, hiszen gyorsan hátrányba kerültünk, ekkor még nem gondolta volna senki, hogy ez lesz a mindent eldöntő gól. Főleg úgy, hogy mindkét csapat erőltette a támadásokat, de a helyzetkihasználás, a kapu előtti koncentráció kívánni valót hagyott maga után. A második félidőben felborult a pálya! Szinte végig a hazai térfélen folyt a játék, jóformán még a felezővonalat sem lépte át az Újfalu. Mindhiába, egyenlíteni csak nem sikerült, igaz az is, hogy ritkán tudtunk igazán nagy helyzetet kialakítani, ha mégis akkor azok kimaradtak. Így egy nyerhető mérkőzésen maradt a nagyon fájó vereség! Sajnos! Kesergésre nincs idő, hiszen hétvégén már a Gencsapáti csapata érkezik Sébe! Az elhullajtott pontokat pótolni kell!
Köszönjük Szurkolóinknak, hogy buzdították csapatunkat!
Ifi
URAIÚJFALU SE – SÉ SE 4:3 (1:2)
Góllövő: Bogyai Bálint, Romsics Attila, Dénes Dániel.
Hát nehéz mit mondani! Ifi csapatunk biztosan tartotta kezében a mérkőzést. Nagyon jól játszottak fiataljaink, a félidőben vezettek. Mégis a második félidőben egy kis zavar keletkezett és az ellenfél megfordította meccset. Aggódásra semmi ok, már vasárnap ki kell küszöbölni a csorbát!
Hajrá Sé!!!

LAKOSSÁGI TÁJÉKOZTATÁS

Értesítjük a Tisztelt Lakosságot, hogy a koronavírus járvány felerősödése miatt, illetve a jövőbeni folyamatos és zavartalan hivatali munkavégzés fenntartása végett a Séi Közös Önkormányzati Hivatal Sé Község Önkormányzata egyetértésében a személyes ügyfélfogadást határozatlan ideig felfüggeszti. Ez alól kivételt képeznek a lent felsorolt ügyek, amelyekre kizárólag telefonon előre egyeztetett időpontban lesz lehetőség.

Az egyes konkrét ügytípusok vonatkozásában az alábbi eljárásrendet határozzuk meg:

a.) Hagyatéki ügyintézés: kizárólag előre, telefonon történt időpont-egyeztetést követően (telefonszám: 94/540-535), a Séi Közös Önkormányzati Hivatalban történhet az ügyfelek személyes fogadása. Ezen ügytípusban a nyilatkozatok Hivatalba történő eljuttatására postai úton, ügyfélkapun keresztül, e-mailben /igazgatas@se.hu/ vagy a Közös Hivatal bejáratánál rendszeresített postaládán keresztül van lehetőség.

Ügyintéző: Németh Renáta

b.) Anyakönyvi ügyintézés: amennyiben az ügy intézése nem tűr halasztást, ügyintézésre kizárólag előzetes, telefonon történt időpontfoglalás alapján van lehetőség. (telefonszám: 94/540-535) A kérelmeket postai úton, ügyfélkapun keresztül, e-mailben /igazgatas@se.hu/ vagy a Közös Hivatal bejáratánál rendszeresített postaládán keresztül lehet benyújtani.

Házasságkötést csak kötelezően jelenlévő személyek (házasuló pár, két tanú és anyakönyvvezető) részvételével tudunk tartani munkaidőn kívüli időpontban.

Ügyintéző: Magyarné Várallai Lívia; Németh Renáta

c.) Földhaszonbérleti és adásvételi szerződések kifüggesztése: Ezen ügytípusban a kérelem benyújtására, a Séi Közös Önkormányzati Hivatalba történő eljuttatására postai úton vagy a Séi Közös Önkormányzati Hivatal bejáratánál rendszeresített postaládán keresztül van lehetőség. Az ügyfelek tájékoztatása telefonon (az 94/540-535-ös telefonszámon) vagy e-mailen történik.

Ügyintéző: Németh Renáta

d.) Szociálisügyek: az ügyfélfogadás kizárólag telefonon előre egyeztetett időpontban lehetséges. Ügyintéző: Balázsfalviné Nagy Tünde; Simonné Seregi Zsuzsánna

Minden egyéb esetben az ügyintézés kizárólag e-mailben, ügyfélkapun keresztül vagy telefonon lehetséges!

 

Elérhetőségek:

Telefon:

Séi Közös Önkormányzati Hivatal:                                94/540-535

Nemes Miklós mb. jegyző:                                                 70/233-4959

 

Nagy Róbert Sé Község polgármestere:                        30/256-2521

 

E-mail:

Nemes Miklós mb. jegyző:                                               jegyzo@se.hu

Németh Renáta                                                                    nemeth.renata@se.hu

Magyarné Várallai Lívia                                                   magyarne.livi@se.hu

Simonné Seregi Zsuzsánna                                             simonne.zsuzsanna@se.hu

Balázsfalviné Nagy Tünde                                                nagy.tunde@se.hu

 

Megértésüket köszönjük!

Sé, 2020. szeptember 15.

 

/:Nagy Róbert s.k.:/                                                                               /:Nemes Miklós s.k.:/

Sé Község Polgármestere                                                                            mb. jegyző

 

Bucsui út lezárása meghosszabbítva!

A Magyar Közút újabb egy héttel meghosszabbította a régi bucsui út lezárását! Sajnos!
Ez már a negyedik hosszabbítás! A kivitelező cég munkáját nem fogadták el.
A mai napi falubejárásunk során, jegyző úrral erről személyesen is meggyőződtünk. Tehát összegezve munkavégzés nincs, útlezárás van!
Egyenlőre a munkát baleset-veszélyesnek ítélték, kaptam a tájékoztatást Józsa Miklós üzemeltetési osztályvezetőtől!
A Magyar Közút tájékoztató levelét mellékelem!
Nagy Róbert
polgármester

Útjavítás(ok)

Nagyon sok pozitív visszajelzést kaptunk, hiszen már többen használják, az önkormányzat részlegesen felújíttatta a Charlie Vendéglő melletti 082 hrsz-ú mezőgazdasági utat. Úgy gondolom jól sikerült a beruházás, amit mi sem bizonyít jobban, mint a nagy forgalom! Éppen ezért szeretném felhívni a figyelmet a gyorshajtásokra! Figyeljünk egymásra!
A megnövekedett forgalom oka az is, hogy a régi búcsúi út hídfelújítása még zajlik. Már a harmadik időpont módosítás történt a tervezett átadást illetően. A közút tájékoztatása szerint ez most 09.17.-e! Gondok vannak a kivitelezővel – volt a válasz.
Elkezdődött a kerékpárút újabb garanciális javítása! Már az első nap nemtetszésemet fejeztem ki a vállalkozó jelenlévő művezetőjének. Önök is láthatták a munkavégzés nem kellő hatékonysággal és szakszerűséggel történik! Reméljük szeptember végéig látványos javulás lesz tapasztalható! Mindenesetre az érintett lakosságtól kértük, hogy mondják el véleményüket. Sajnos nem sokan éltek a lehetőséggel, így az eddigi tapasztalataink, észrevételeink alapján tudjuk a javításokat elvégeztetni. Megjegyzendő, hogy a kerékpárútra még további egy év garancia van!
A mellékelt képek a mezőgazdasági útról készültek!
Hajrá Sé!!!
Nagy Róbert
polgármester

Szép volt fiúk!

SÉ SE – ZANAT-HALADÁS 4:4 (2:4)
Sé, 100 néző. Vezette: Boda György.
Góllövő: Werderits Balázs (2), Romsics Attila, Haraszti Patrik.

Rövid tudósítás a meccsről:
„A hazai csapat továbbra is ezer sebből vérzik, de a rendelkezésre álló játékosok igyekeztek kellően felpörögni a rangadónak beharangozott búcsúi mérkőzésre. A kilátogató nézőknek nem kellett csalatkozniuk, hiszen az első perctől kezdve egymásnak estek a csapatok. Ez gyors gólváltásban is megmutatkozott, az első negyedóra végére már négy gól esett egyenlő elosztásban. A folytatásban is maradt az öldöklő iram, a hazai csapat felvette a kesztyűt, bírta a Haladás fiataljai által diktált tempót. Aztán egy figyelmetlenséget kihasználva, majd egy bombagóllal mégis a vendégek mentek kétgólos előnnyel szünetre. A második félidőt a Séiek nyitották egy látványos góllal. Továbbra is támadásban maradtak, a mérkőzés lendülete ezután is megmaradt. Ebben az időszakban a vendéglátó játszott fölényben, több gólt is szerezhetett volna. Végül egy szép támadás után jött az egyenlítés. Az utolsó negyedórában mindkét csapat eldönthette volna a találkozót, sőt a vendégek a hosszabbításban büntetőhöz jutottak, amit a hazai kapus bravúrral védett. Egy végig élvezetes, magas színvonalú mérkőzésen maradt a döntetlen, mely a találkozó összképét tekintve igazságos eredmény!”

IFI
SÉ SE – ZANAT-HALADÁS 7:3 (4:3)
Góllövő: Örkényi Dávid (3), Koroknai Zoltán, Kovács András, Farkas Kevin, Dénes Dániel.
Az ifi csapatunknál is hiányoztak meghatározó játékosok, de fiataljaink nagy elánnal vetették bele magukat a küzdelembe. Olyannyira, hogy már az első percben vezettek. Nagy dolog, hogy amikor az ellenfél átvette a vezetést, akkor is talpra tudtak állni és már félidőben náluk volt az előny! A második félidőben meg kiütés lett a vége! Van potenciál ebben a csapatban! Csak így tovább!!

A mérkőzésre sokan kilátogattak! Azt hiszem minden igényt kielégítő meccseket játszottunk! Köszönjük a szurkolást!
Folytatásként idegenben lépünk pályára! Hétvégén Uraiújfaluban játszunk, remélhetőleg már bővebb keretekkel, bár megint lesz egy esküvő és hát a szűnni nem akaró sérüléshullám. Nem egyszerű, de megyünk tovább!

Hajrá Sé!!!

Zajjal járó tevékenységek szabályai

Emlékeztető! Hamarosan jön!

ZAJJAL JÁRÓ TEVÉKENYSÉGEK SZABÁLYAI

Sé Község Önkormányzata Képviselő-testületének 7/2020. (VIII.27.) önkormányzati rendelete a közösségi együttélés alapvető szabályairól és ezek elmulasztásának jogkövetkezményeiről

Az ingatlanok területén napszaktól függetlenül tartózkodni kell minden, a mások nyugalmát indokolatlanul zavaró zajos magatartástól és tevékenységtől. Lakóépületben híradástechnikai- és szórakoztató eszközök csak úgy működtethetőek, hogy azok mások nyugalmát ne zavarják.

Az ingatlanok területén mások nyugalmának megzavarására alkalmas munka végzése, gép használata, motoros favágás, kerti traktor üzemeltetés, fűnyírás, kertépítéssel és – fenntartással kapcsolatos, illetve zajjal járó építési, szerelési munka végzése csak az alábbi időpontokban lehetségesek:

a) munkanapokon 7:00 és 20:00 óra között és
b) szombati napokon 7:00 és 20:00 óra között.

Természetesen ez a korlátozás nem érinti az azonnali beavatkozást igénylő hibaelhárítási vagy életveszély elhárítására irányuló munkavégzést.

Felhívjuk a lakosság figyelmét, hogy a fenti rendelkezések be nem tartása a közösségi együttélés szabályai megsértésének minősül.

A közösségi együttélés szabályait megsértővel szemben százötvenezer forintig terjedő közigazgatási bírság szabható ki!

Jelen szabályok bevezetése 2020. szeptember 15. napjától hatályosak.

 

Sé Község Önkormányzata

Vasi Vasember!

A hétvégén 09.12-én szombaton kerül megrendezésre, immár XXXVI. alkalommal a Vasi Vasember olimpiai távú triatlon országos bajnokság!

A versenyzők kerékpárral településünkön is keresztül haladnak kora délután, 12.00 – 15.00 óra között. Ebből kifolyólag kérünk mindenkit, hogy ezen időszakban figyelemmel, fokozott óvatossággal közlekedjünk!

A rendező Pannonsport Kft. önkéntesek jelentkezését várja! Aki szeretne segíteni a verseny lebonyolításában, szándékát jelezheti az Önkormányzati Hivatalban!

Sé Község Önkormányzata

Pont nélkül!

BOZSOK SE – SÉ SE 3:1 (2:1)

Bozsok, 100 néző. Vezette: Farkas Gábor.

Góllövő: Kámán Dániel.

Nem a legjobb előjelekkel vártuk a mérkőzést, sok volt a hiányzónk, mindemellett többeknek is nehéz estéje volt szombaton. Ennek ellenére kiegyenlített volt a játék a mérkőzés első felében, bár helyzeteket nem tudtunk kialakítani. Aztán kisebb figyelmetlenségek után gyors egymásutánban kaptunk két elkerülhető gólt. De, hogy szoros legyen a folytatás arról egy jogosan megítélt tizenegyesből szerzett gólunk gondoskodott. A második félidőben is folytatódott a kiélezett küzdelem. Érezni lehetett, hogy bennünk van a gól, de sajnos bennünk is maradt. Ehelyett a meccs végén minden mindegy alapon kitámadtunk, az ellenfél pedig egy kontra után bebiztosította a győzelmét. Ráadásul újabb két meghatározó játékosunk is megsérült, az ellenfél durva belépői miatt. Összességében elmondható, hogy nem pörögtünk kellően, kissé enerváltak voltunk, támadójátékunkban nem volt átütő erő, az egy pont még így is elérhető lett volna. Most már előre kell tekinteni, hiszen a folytatás sem ígérkezik könnyűnek.

Ifi csapatunk szintén foghíjas volt, de így is egy kiélezett meccset játszott. Sajnos a nem kellően határozott játékvezetői ténykedés sem könnyítette meg a helyzetet. Mindezek ellenére a pont itt is bent volt a játék képében. A vége 2:1 lett, a gólt Kovács András szerezte. Csüggedni nem szabad, az eddigiekre bátran lehet támaszkodni!

Vasárnap rangadó lesz, hiszen a bajnokság egyik esélyese, a Zanat-Haladás csapata látogat Sébe!

Köszönjük Szurkolóinknak, hogy ezúttal is a csapat segítségére voltak!

Hajrá Sé!!!