Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

Erőt kell meríteni!

SÖPTE SE – SÉ SE
Söpte, 2020.10.05. (vasárnap) 15.00
IFI meccs: 13.00.
Csak a szokásos! Rengeteg hiányzó, sok sérült, nem javul a helyzet! Nagyon nehéz, sok problémával kell megküzdenie csapatunknak! De, mindenből erőt lehet meríteni, ebből is! Azt ki merem jelenteni, hogy nem feltartott kezekkel megyünk Söptére. Most minden eddiginél nagyobb szükség van szurkolóink segítségére!
Találkozzunk vasárnap!
Hajrá Sé!!!

90. születésnap!

Varga Lászlóné Rózsi nénit kilencvenedik születésnapja alkalmából köszöntöttük! Rózsi néni több, mint húsz éve él Sében. Fia és lánya öt unokával ajándékozták meg, három dédunokájára is büszke lehet!
Elmondta, hosszú életét annak köszönheti, hogy egész életében sokat dolgozott, keseregni soha nem volt ideje.
Ma is pontos napirend szerint él, segít a háztartásban. Szellemileg friss, újságot olvas, naprakész a nagyvilág híreit illetően.
Jegyző úrral ajándékkal köszöntöttük és átadtuk a miniszterelnök úr emlékplakettjét!
Még sok Boldog Születésnapot kívánunk Rózsi néninek!
Nagy Róbert
polgármester

Régészeti ásatás nyílt napja Sében!

Szombathely MJV turisztikai szervezete a Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum közreműködésével önkéntes ásatási nyílt napot szervez az ArcheON osztrák- magyar határon átnyúló régészeti- turisztikai projekt keretében.
A Savaria Múzeum jelenleg Sében folytat ásatást, ahol egy újkőkori épület részletét szeretnék feltárni. Az előkerülő leletek várhatóan nagyrészt a késő neolitikus lengyeli kultúra korai időszakából (Kr.e. 5000 k.) származnak majd. Első sorban dekoratív festett kerámiaedényekre, idolokra (kis méretű, égetett agyag emberszobrocskák), kőeszközökre, és az egykoron táplálékként elfogyasztott állatok csontjaira számítanak a régészek.
Az önkéntes ásatási nyílt nap időpontja: 2020. október 06. 14:00.
Az önkéntes ásatási nyílt nap helyszíne:
Sé, Kinizsi Pál u., Mátyás király u. és Nagyrét dűlő által körbe határolt terület.
A meghívó csatolva! Falunk lakói számára a regisztráció nem szükséges!!
Sé Község Önkormányzata

EBOLTÁS!!
Ebek veszettség elleni oltása!
2020. október 03. (Szombat) 11:00 – 12:00
Helyszín: Sé, Faluház előtti terület
Az oltás ára: 4.000, -Ft (az oltás a féreghajtót is tartalmazza!)
Amennyiben kutyáját nem tudja elhozni vagy nem tartózkodik otthon, kérem, hívjon a megadott számon és október 03-án szombaton délután házhoz megyek!
A háznál történő oltás ára: 4.500, -Ft
A 164/2008. (XII. 20.) FVM rendelet alapján az ebek évenkénti oltása kötelező!
Dr. Tóth Ádám
állatorvos
tel.: +36/30-850-7783

Nagy árat fizettünk a győzelemért!

SÉ SE – GENCSAPÁTI KSE 3:2 (2:0)

Sé, 100 néző. Vezette: Vass István.

Góllövő: Bonchis Liviu (2), Muzsai Krisztián illetve Dancs Márió, Tar Bertalan.

Kiállítva: Csonka Márk (Gencsapáti).

Rövid tudósítás a meccsről:

A mérkőzés nem kezdődött szerencsésen, az amúgy is foghíjas hazai csapat számára. Egy kapussal történt szerencsétlen ütközés következtében játékosuk Romsics Attila súlyos sérülést szenvedett, azóta kiderült, hogy kettős sípcsonttörés a diagnózis, már a műtéten is túl van! Természetesen sokkolta a hazai játékosokat az eset, de óriási lelki erőről tanúbizonyságot téve folytatták a mérkőzést. Sajnálatos, hogy a sérülést okozó vendégkapus semmilyen megbánó magatartást nem tanúsított! A meccs első félidejében a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, beszorították ellenfelüket, jól játszva helyzeteket dolgoztak ki, melyek közül kettőt értékesítettek. A második félidő első részében továbbra is a vendéglátó dominált. Utána viszont az emberhátrányban játszó vendégek kerültek fölénybe, helyzeteket alakítottak ki és csökkentették hátrányukat. De, még mielőtt elhihették volna, hogy van esélyük az egyenlítésre a vendéglátó egy káprázatos szabadrúgásgóllal tovább növelte előnyét. Az utolsó negyedórában nagy volt az adok-kapok, a hazai helyzetek kimaradtak, a vendégek viszont újból betaláltak, izgalmassá téve az utolsó pár percet, de az eredmény már nem változott. Összességében jó játékvezetés mellett megérdemelt a hazai győzelem, melyet a játékosok Romsics Attilának ajánlanak fel! Innen is üzenjük, mielőbb gyógyulj meg Attika, visszavárunk!!

IFI

SÉ SE – GENCSAPÁTI KSE 0:2 (0:1)

Ifistáink mindent megtettek a siker érdekében. Helyenként jól játszottak, a helyzetkihasználással viszont ezúttal hadilábon álltak. Általában ez megbosszulja magát, most is így történt, az ellenfél ezt megbüntette. A vereség mindig fájó, most különösen azért bosszantó, mert egy agyonnyerhető meccset sikerült elveszíteni! Fel a fejjel javításra bőven lesz alkalom!

Köszönjük Szurkolóinknak, hogy mindvégig űzték-hajtották játékosainkat, ezzel sokat hozzá téve a győzelemhez!

A hétvégén vasárnap rangadó vár csapatainkra, Söptére látogatunk! A keretek sajnos eléggé foghíjasok, így MINDENKIRE szükség van!

Hajrá Sé!!!

NYERTES PÁLYÁZAT!

Tisztelt Séiek!
Örömmel tájékoztatom Önöket, hogy a Belügyminisztérium által kiírt, az „Önkormányzati feladatellátást szolgáló fejlesztések támogatására” benyújtott pályázaton Sé Község Önkormányzata 29.512.196,-Ft támogatásban részesült!
A döntésről szóló hivatalos értesítőt csatolom!
Köszönöm a pályázat előkészítésében résztvevők nem kevés munkáját!
Ez még csak a kezdet! Folytatása következik!!
Hajrá Sé!!!
Nagy Róbert
polgármester

Hazai bajnoki!

SÉ SE – GENCSAPÁTI SE
2020.09.27. (vasárnap) 16.00.
Ifi mérkőzés: 14.00.
Újabb hazai mérkőzés! Ezúttal bajnokságot jól kezdő, fiatal Gencsi csapat lesz az ellenfél. Mondanom sem kell számunkra minden külső körülményt félre téve csak a győzelem elfogadható eredmény! Nincs „nyifi-nyafi”, küzdünk, hajtunk, gürizünk és győzünk! Ehhez Szurkolóink segítségére is szükség lesz!
Várunk Mindenkit vasárnap délután az Aranypatak Arénába!
Hajrá Sé!!!

MLSZ TAO program 2020/2021

A Magyar Labdarúgó Szövetség által kiállításra került, a 2020/2021. évi MLSZ TAO programunk második ütemének jóváhagyó határozata, mely a tárgyi eszköz beruházás ingatlan jogcímre vonatkozik!

A következő lépés a támogató(k) megtalálása!

Hajrá Sé!!!