Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

SZENDISZÜCS 70!

SZENDISZÜCS 70!

Kiállítás a Faluházban!

 

Szendiszücs István 70 címmel nyílik kiállítás Sében a Faluházban!

 

A megnyitó 2025. április 04-én pénteken 18:00-kor lesz!

 

A kiállítást Ölbei Lívia újságíró és Rasperger József grafikusművész nyitja meg.

 

A kiállítás április 04.-től április 18.-ig minden nap 10 – 18 óra között tekinthető meg!

 

A művész úr mindenkit szeretettel vár!

Húsvétváró kézműves foglakozás

Húsvétváró kézműves foglakozás

 

Az ÖrökSÉgünk Alapítvány szervezésében húsvétváró kézműves foglalkozás lesz a séi Faluházban, 2025.04.05-én, szombaton 15 és 17 óra között!

 

Közösen készítenek húsvéti dekorációkat, tavaszi ajtókopogtatókat, nyuszikat és sok minden mást!

 

Mindenkit szeretettel vár az ÖrökSÉgünk Alapítvány!

Játszótérrel és zöld-hulladék szigettel kapcsolatos információk!

Játszótérrel és zöld-hulladék szigettel kapcsolatos információk!

Kedves Séiek!

Zöld-hulladék sziget.

Örömmel értesítjük Önöket, hogy a zöld-hulladék szigetünk 03.20-án csütörtökön megnyitja kapuit! A rendbetétel munkálatai ugyan még tartanak, de ettől függetlenül a nyesedék leadására már lesz lehetőség.

 A zöld-hulladék sziget CSÜTÖRTÖKÖNKÉNT délelőtt 09:00 – 12:00 között, délután pedig 13:00 – 17:00 között, majd április 03-tól az óraátállítást követően már 19:00-ig lesz nyitva!

 

Kérjük, hogy lakcímkártyájukat ne felejtsék el magukkal hozni, a nyesedék lerakására csak ezen okmány felmutatásával lehetséges!!

 

Játszótér.

A játszótér felújítási munkálatai javában zajlanak. Az új játékelemek telepítéséhez a földmunkákat elvégeztük, a tereprendezés megtörtént.

Csütörtökön telepítik az új játékelemeket! Ezt követően az ütéscsillapítás elkészítése és a füvesítés történik meg. A játszótér felújításáról, majd a nyitásról folyamatos tájékoztatást nyújtunk!

Fontos, hogy ezen információkról tájékoztassuk rokonainkat, barátainkat, szomszédjainkat és nem utolsó sorban falunk időskorú lakóit!

 

Sé Község Önkormányzata

1848. március 15-e utózöngék!

  1. március 15-e utózöngék!

 

Öröm.

Szombaton ünnepeltük az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 177. évfordulóját, a magyarság egyik legnagyobb történelmi eseményét.

Március 15-én a Klapka György Lovas Polgárőr és Hagyományőrző Egyesület huszárjai és segítőik érkeztek Sébe! A Gejzír Üzletház előtti-melletti téren élénk érdeklődés mellett mutatták be fegyverzetüket, ruházatukat és lovaikat!

Köszönjük az egyesület valamennyi tagjának, hogy ellátogattak falunkba, méltó volt a nemzeti ünnephez!

 

Bánat.

Az ÖrökSÉgünk Alapítvány, mint minden évben ezúttal is kihelyezte a falunk hidjain lévő virágládákba a nemzeti színű zászlókat. Magukról megfeledkezett embertársaink fittyet hányva a nemzeti ünnepre megrongálták, szétszabták, majd a patakba dobták a zászlókat! Erre nem lehet mit mondani! Kérjük, aki ezzel kapcsolatban információval rendelkezik, azt jelezze a polgármesternek!

 

Sé Község Önkormányzata

1848. március 15-e! HUSZÁROK ÉRKEZNEK SÉBE!

  1. március 15-e!

HUSZÁROK ÉRKEZNEK SÉBE!

 

Szombaton ünnepeljük az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 177. évfordulóját, a magyarság egyik legnagyobb történelmi eseményét.

 

Idén központi ünnepséget nem tartunk, de egy nagyszerű programmal várunk minden érdeklődőt!

 

MÁRCIUS 15-ÉN A KLAPKA GYÖRGY LOVAS POLGÁRŐR ÉS HAGYOMÁNYŐRZŐ EGYESÜLET HUSZÁRJAI ÉRKEZNEK SÉBE!

 

A Gejzír Üzletháznál szombaton lesz lehetőség beszélgetni velük, megismerni fegyverzetüket és természetesen fotózkodni a huszárokkal és a lovaikkal! A kisebbek talán még lóhátra is pattanhatnak! Egy különleges élmény kicsiknek és nagyoknak, hiszen általuk a történelmi hagyományainkhoz is közelebb kerülhetünk!

 

Szeretettel várunk Mindenkit!

 

Köszönjük a Séi Mesevilág Óvodának az ünnepi díszítéseket, a SÉ betűnél a buszvárókban és az önkormányzat épületénél! A gyermekek rajzokkal és díszekkel készültek az ünnepre. Óvodásaink képeivel kívánunk mindenkinek méltó megemlékezést!

 

Sé Község Önkormányzata

A játszótér felújítás miatt átmenetileg zárva!

A játszótér felújítás miatt átmenetileg zárva!

 

Már korábban beszámoltunk róla, hogy tavasszal egy teljesen megújult, mondhatom ÚJ JÁTSZÓTÉR fogja várni a gyerkőcöket! Az előző Képviselő-testület képviselőinek másfél éves tiszteletdíjából, kiegészülve a jelenlegi testület képviselőinek időarányos tiszteletdíjával, továbbá Sé Község Önkormányzatának támogatásával, valamint az Atlantisz Sé SE által szervezett jótékonysági játszós délutánból befolyt összegből, új játékelemek kerülnek beszerzésre!

 

Tehát valójában vadonatúj játszóteret építünk, remélhetőleg sokak legnagyobb örömére!

 

A munkálatok a régi elemek bontásával a mai napon megkezdődtek.

 

A játszótér ünnepélyes átadására várhatóan a húsvét hétvégéjén kerül sor!

 

A folyamatokról, csak úgy, mint a tavaszi ünnepélyes átadásról még további tájékoztatást nyújtunk!

 

Sé Község Önkormányzata

 

GÓLYAHÍR!

GÓLYAHÍR!

 

Kedves Séiek!

 

Örömmel tudatjuk Önökkel, hogy az elmúlt hetekben-napokban kettő kisbaba is született településünkön!

 

2025.01.09-én megszületett Pradalits Roland és Pradalits-Szerencse Mónika kisfia, Pradalits Botond!

 

2025.02.17-én megszületett Gampel László Tivadar és Neu Bianka kislánya, Gampel-Neu Elizabeth!

 

Így most Botond és Elizabeth falunk legifjabb lakói!

 

Isten hozta a kis jövevényeket!

 

Gratulálunk a boldog szülőknek, nagyszülőknek!

 

Nagyon sok örömet és jó egészséget kívánunk a Családoknak!

 

Sé Község Önkormányzata

Rövid önkormányzati hírcsokor

Rövid önkormányzati hírcsokor

 

Kommunális adó

A decemberi Séi Telegráfból és a kiküldött bejelentő nyomtatványból is értesülhettek róla, hogy Sé Község Önkormányzatának Képviselő-testülete 2025. január 1. napjától hatályba léptette az önkormányzat új adórendeletét, a kommunális adót!

A nyomtatványt január 15-ig kellet volna az önkormányzathoz visszajuttatni! Sajnos ezt sokan nem tették meg, ezért pénteken a bejelentő dokumentum újból kiküldésre került az érintettek részére!

Kérjük a bejelentőt adatlapot mielőbb juttassák vissza vagy amennyiben ügyfélkapuval rendelkeznek az adatbejelentést elektronikus úton, a https://se.hu/onkormanyzati-hivatali-portal/ linken is megtehetik!

Amennyiben ezzel kapcsolatban kérdésük lenne, a Séi Közös Önkormányzati Hivatalnál Nemes Miklós jegyzőt vagy Magyarné Várallai Lívia adóügyi ügyintézőt legyenek kedvesek keresni. (Elérhetőségeink: tel.: 06/94/540-535, e-mail: jegyzo@se.hu vagy magyarne.livi@se.hu).

 

Közmunka

Fametszés, favágás és cserjések tisztítása – címszavakban. Mozgalmasan telnek a tél utolsó hetei az önkormányzati dolgozóink számára. Kiemelt feladatként újfent a temető környezetének rendbetétele szerepelt. Megtisztult a temető felé vezető út melletti és a ravatalozó, valamint a temető közötti dombos terület, továbbá a temető teljes kerítés szakasza melletti terület megint kipucolásra került. Most egy rendezett képet mutat a temető és környezete. Mindemellett a falu különböző pontjain végzik az aktuális feladatokat dolgozóink. Többek mellett a Wéberker Kft. melletti terület, a buszvárók környezte, a főút, a Móricz Zsigmond és a Várhegyi Károly utcák, a Patakparti sétány a sportlétesítmény rendbetétele történt meg. Fontos, ahol fák kerültek kivágásra – például Rajki utca – helyükre újak lesznek ültetve. Miközben időt szakítunk a virágládák, padok és gépek-berendezések karbantartására is.

Sajnos a munkavégzés közben negatív élmények is érik dolgozóinkat! Ez nem más, mint a sok-sok kutyapiszok! Pedig szemetes a falu minden pontján található, csak bele kellene dobni!! A Patakparti sétány, a temető és az Arany János utca „viszi a prímet”! Nagyon sokat foglalkoztunk már a témával, de sokakat úgy látszik ez nem érdekel. Kérünk mindenkit, hogy figyelmeztessük a magukról megfeledkezett kutyatartókat!

 

Pályázat

A Vidékfejlesztési Program keretében kiírásra került a külterületi utak fejlesztése pályázat. A régi vasúti töltés nyomvonalát szeretnénk felújítani, makadám burkolatú úttá alakítani. A tervek elkészültek a pályázatunk az első szakaszban, márciusban beadásra kerül.

 

E.ON

„Az E.ON Északi-dunántúli Áramhálózati Zrt. Szombathelyi Üzeme a „Sé, Petőfi u. feszültségpanasz” c. villamos energia ellátása megnevezésű munka kivitelezése előtt helyszíni bejárással egybekötött munkaterület átadást, és azt követően az érintetteknek organizációs bejárást tart. A munkaterület átadás időpontja 2025.02.18-án (kedd) 10.30-kor lesz!” – ez áll az E.ON által kiküldött tájékoztatóban.

A transzformátorház kiépítése előzetes információk alapján nyár elején elkezdődik és ezzel remélhetőleg a feszültségpanaszok és az áramszünetek is megszűnnek az érintett utcákban!

 

Kiskérődzők pestise

Amint arról a híradásokból tudomást szerezhettünk, Zala vármegyében a NÉBIH laboratóriuma juh állományból származó mintákból kiskérődzők pestise (PPR) vírust mutatott ki. A vírus emberre nem veszélyes, de a fogékony állatok (kiskérődzők) körében gyorsan terjed és elhulláshoz vezet. A betegség lokalizálása és további terjedésének megakadályozása érdekében az állategészségügyi hatóságnak Vas vármegyében is intézkedéseket kell tennie, az érintett településeken megkezdték az állatállomány felmérését és a soron kívüli mintavételezéseket.

Pénteken a kiskérődzők bejelentésére vonatkozó jegyzői tájékoztató került kiküldésre. Kérjük az abban foglaltak szerint az érintettek a bejelentéseket szíveskedjék megtenni!

 

Faluház árambekötés

Sajnos a Faluházhoz vezető áramvezeték meghibásodott, ezért szükségessé vált egy új áramkábel bekötése. Az ásási munkálatokat a Vasi Full-Táv Kft. elvlégezte. Köszönjük! Hamarosan új kapcsolószekrény kerül elhelyezésre és az áramhálózat korszerűsítése megtörténik.

 

Játszótér

A tavaszi nyitásra egy teljesen megújult, mondhatom ÚJ JÁTSZÓTÉR fogja várni a gyerkőcöket! Az előző Képviselő-testület képviselőinek másfél éves tiszteletdíjából, kiegészülve a jelenlegi testület képviselőinek időarányos tiszteletdíjával, továbbá Sé Község Önkormányzatának támogatásával, valamint az Atlantisz Sé SE által szervezett jótékonysági játszós délutánból befolyt összegből új játékelemek kerülnek beszerzésre!

Tehát valójában vadonatúj játszóteret építünk, remélhetőleg sokak legnagyobb örömére! A munkálatok hamarosan kezdődnek, melynek ideje alatt a játszótér rövid időre lezárásra kerül!

 

Farsang

2025.02.22-én szombaton 15:00 – 17:00 között a SÉI GYEREKEK részére farsangi mulatság lesz a Faluházban! A rendezvény koordinátora Gerbert Judit színművésznő lesz! A legjobb jelmezek díjazásra kerülnek! A farsangi meghívót már korábban közzétettük!

 

Sé Község Önkormányzata

GYEREKFARSANG 2025!

GYEREKFARSANG 2025!

 

Kedves Szülők és Gyerekek!

 

Idén is megrendezésre kerül a GYEREKFARSANG, Gerbert Judit művésznóvel!

 

Időpont: 2025.02.22. 8SZOMBAT) 15:00 – 17:00.

 

Helyszín: Faluház.

 

Készüljetek! Vajon ki viseli a legkobb jelmezt?

 

Sé Község Önkormányzata

 

Kedves Szülők és Gyerekek!

 

Idén is megrendezésre kerül a GYEREKFARSANG, Gerbert Judit művésznóvel!

 

Időpont: 2025.02.22. 8SZOMBAT) 15:00 – 17:00.

 

Helyszín: Faluház.

 

Készüljetek! Vajon ki viseli a legjobb jelmezt?

 

Sé Község Önkormányzata