Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

Ingyenes készpénzfelvétel a postán!

Ingyenes készpénzfelvétel a postán!

 

Kedves Séiek!

 

Újabb szolgáltatással bővült a Gejzír Üzletházban működő postánk szolgáltatási köre!

 

  1. január 01-től a bankjegykiadó automaták mellett már a postákon is ingyenesen lehet felvenni havonta legfeljebb két alkalommal, összesen 150.000, -Ft összegig készpénzt bankszámláról!

 

Kérjük a lehetőségről falunk időskorú lakóit is tájékoztassuk!

 

Sé Község Önkormányzata

B.U.É.K 2025!

B.U.É.K 2025!

 

Kedves Séiek és Mindenki!!

 

Engedjék meg, hogy falunk minden lakójának és községünk honlapjának követőinek kívánjunk eredményekben, sikerekben és legfőképpen egészségben gazdag BOLDOG ÚJ ÉVET!!

 

Köszönjük, hogy az idei évben is támogatták tevékenységünket és javaslataikkal hozzájárultak Sé fejlődéséhez!

 

Falunknak pedig kívánjuk, hogy a fejlődése 2025-ben is töretlen és dinamikus maradjon, úgy ahogy az elmúlt években ez mindig történt!

 

Kérjük, hogy az új évben is támogassák munkánkat!

 

Egy erős közösségnek mindenre van lehetősége, együtt nagy dolgok megvalósítására vagyunk képesek! Legyen ez így a továbbiakban is!

 

B.U.É.K 2025!

 

Hajrá Sé!!!

 

Sé Község Önkormányzata

Megjelent a Séi Telegráf ünnepi száma!

Megjelent a Séi Telegráf ünnepi száma!

 

Kedves Séiek!

 

Nézzünk bele a postaládáinkba! Hogy miért?

 

Pénteken megjelent a Séi Telegráf ünnepi száma! Sok mindenről kaphatnak híreket, információkat a falunkban történt eseményekről! Csak pár gondolat.

 

Többek mellett olvashatnak a 2024-es önkormányzati választásokról – a megalakult új Képviselő-testületről és polgármesteri tájékoztatót az eltelt időszakról. Látogatóban voltam Lajos Lucánál, a Miniszterelnökséget vezető miniszter kabinetfőnökénél. Újabb félév telt el a Mesevilág Óvodában – az igazgató asszony beszámol róla. Képes beszámolót találhatnak az eltelt félév programjairól. Megtalálják az újságban az egyházi híreket, valamint az ÖrökSÉgünk Alapítvány és az Aranykör klub beszámolóját, illetve a sportegyesületek tájékoztatóját.

 

Ami nagyon lényeges és az újságban erről is található részletes tájékoztató!

Az önkormányzatoknak várhatóan újabb nehézségekkel kell szembenézni. Ugyanis voltam a Versenyképes Járások értekezleten, ahol az elhangzott államtitkári tájékoztató előrevetíti, hogy ezen területfejlesztési program pénzügyi alapját a településektől elvont iparűzési adó többlet alkotja! A tervezett jogszabály még nem ismert az önkormányzatok előtt, így nem tudjuk, hogy milyen formában és mértékben valósul meg az elvonás.

Az elmúlt években Sében nem került sor adóemelésre vagy új adó bevezetésére. Az infláció okozta megemelkedett kiadások, valamint a 2025. évben várható iparűzési adóbevétel többlet állam általi elvétele miatt, önkormányzatunknak felelősségteljesen kell gondolkodnia a felelős, biztonságos gazdálkodás és a falu fejlődésének biztosítása érdekében.

Ebből kifolyólag, Sé Község Képviselő-testülete úgy döntött, hogy mindenképpen szükséges egyéb bevételi forrást „felhalmozni”, melyre az úgynevezett kommunális adó vagy szebb szóhasználatban a „településfejlesztési adó” bevezetése nyújthat lehetőséget! Nem kell megijedni, hiszen háztartásokra lebontva ez havi szinten nagyságrendileg 1000, – Forintot jelent! Ami egyénenként kicsi, a nagy kalapba bekerülve sok! A befolyt összegből tudjuk falunkat tovább szépíteni, fejleszteni, legyen az virágosítás, út -és járda javítás vagy bármilyen egyéb területet előre mozdító beruházás.

Minderről bővebben a Telegráf jegyzői tájékoztatójában olvashatnak, illetve az újság mellékleteként megtalálják az ehhez szükséges adatbejelentő nyomtatványt!

 

Fontos! Az újság mellékleteként megtalálható még a 2025. évi hulladékgyűjtési naptár is!

 

Szóval bőven lesz miről olvasni az ünnepek alatt!

 

Hajrá Sé!!!

 

Nagy Róbert polgármester

IDŐSEK NAPJA 2024 és TELEPÜLÉSTÁMOGATÁS

IDŐSEK NAPJA 2024

TELEPÜLÉSTÁMOGATÁS

 

Idősek Napja 2024

Az idei évben, 2024.12.13-án a Faluházban újra megrendezésre került az Idősek Napja!

Az esemény legnagyobb örömünkre, a tavalyit túllépve, több mint 80 fős rekordnak számító létszámmal került megrendezésre!

 

A polgármesteri köszöntőt követően a Séi Mesevilág Óvoda óvodásainak fellépését csodálhatták meg Szépkorú Lakosaink. Nagyszerű előadásuk elkápráztatta a jelenlévőket, olyannyira, hogy sokaknál a könnycseppek jelentek meg a szemekben. Sőt, ovisaink még ajándékkal is kedveskedtek az időseknek. Őket az Anette Balett táncosainak műsora követte. A Mikita-Veres Anett által felkészített Bárány Anna és Landherr Borbála növendékek kitűnő bemutatója vastapsra ragadtatta a közönséget! Ezt követte Gerbert Judit színművésznő és az őt kísérő Kovács Ervin zenész előadása. Művésznő, aki már többször járt falunkban szuper zenei összeállítással lepte meg a róla szuperlatívuszokban nyilatkozó szakértő közönségünket! Végezetül díszpolgárunk, Dr. Csider Sándor alkalomra írt verseit hallgathatták meg a résztvevők a költő előadásában. A talpalávalót, változatos zeneszámokat előadva Holdosi Szabolcs szolgáltatta.

 

A nagyon finom vacsorát Kámánné Ági és csapata, a West Garden étterem biztosította és szolgálta fel. Az édességet és a pogácsát a Balikó Cukrászat készítette. Az italok pedig a Gejzír Üzletházból érkeztek.

 

Örülünk, hogy mindenki jól érezte magát, mindezt a nagyon sok pozitív visszajelzés és a rendezvényen készült képek is megerősítik!

 

Az Idősek Napján „meglepi” ajándékot kapott a két legidősebb hölgy és úr résztvevő!

Név szerint Szilágyi Ilona Ica néni, Benkő Sándorné Éva néni, Kovács Tibi bácsi és Csalló Feri bácsi.

Mindemellett a rendezvény másnapján szintén ajándékot kapott falunk legidősebb hölgy és férfi lakosa, Dr. Tihanyi Ernő Pál és Fekete Kálmánné.

A bőséges vacsorából pedig jócskán maradt, ami másnap kiszállításra került azon időskorú lakóinknak, akik nem tudtak eljönni.

 

Településtámogatás

A rendkívüli településtámogatási kérelmek elbírálása megtörtént! A több mint 80 kérelmező egységesen 27.000, -Ft településtámogatásban részesül! Az érintettek az ünnepek előtt, még a héten megkapják a támogatást! Mivel a legtöbben készpénzben kérték a kifizetést, ezért fontos, hogy otthon tartózkodjanak, amennyiben nem elérhetőek a héten, azt szíveskedjenek jelezni az önkormányzati hivatalban!

Nagy dolog, hogy önkormányzatunk az idei évben már másodszor tudott támogatást nyújtani falunk időskorú lakóinak és a rokkantnyugdíjasoknak az anyagi terheik enyhítésére! Sőt, most először a kérelmet benyújtó újszülött gyermekek édesanyjai is támogatást kaptak!

Sé Község Önkormányzata lehetőségeihez mérten minden évben gondol falunk időskorú lakóira és a rászorultakra!

 

Mindenkinek jó egészséget! Vigyázzanak magukra!

 

Sé Község Önkormányzata

I. SÉI ADVENTI VÁSÁR!

I. SÉI ADVENTI VÁSÁR!

 

Szombaton került megrendezésre az I. Séi Adventi vásár! Nagy-nagy sikerrel, sokan kilátogattak! A vásárt a Séi Mesevilág Óvoda szülői munkaközössége szervezte. Köszönjük nekik!

 

A következőkben Süle József Richárd képviselőnek, a szülői munkaközösség tagjának beszámolóját olvashatják az eseményről.

 

„Kedves Mindenki!

 

Hatalmas az öröm és a hála a szívünkben, hiszen szombaton egy csodálatos dolgot hoztunk létre, az I. Séi Adventi vásárt. Nagyon jó érzés volt látni, hogy milyen sokan eljöttek, a gyerekek mosolyát látva minden egyes belefektetett percért megérte. Örömmel töltött el, hogy rengetegen megállítottak bennünket és köszönetet mondtak ezért a rendezvényért, megannyi bíztató és megható szavakat kaptunk! Így a nap végén arra jutottunk, hogy ebből bizony hagyomány lesz! Ezt jövőre folytatjuk!

 

Itt is szeretnék köszönetet mondani a vásár megálmodójának, a Mesevilág Óvoda szülői munkaközösség elnökének, Szakály-Jóna Melindának, aki oroszlánrészt vállalt abban, hogy az Adventi vásár létrejöjjön. Mellette szeretném megköszönni a szülői munkaközösség tagjainak, Hompasz Katalinnak és Kiss Viktóriának a munkáját.

 

Három fő támogatónkat külön is kiemelném. Köszönjük a segítséget Sé Község Önkormányzatának, elsősorban Nagy Róbert polgármester úrnak, aki már az első perctől biztosított minket a támogatásáról. Köszönet a Kemencebarátok Hagyományőrző Egyesületnek és vezetőjüknek Máté Lilinek – aki már sokadszorra állt az óvoda mellé – az isteni finom kenyérlángosért. Köszönet az Atlantisz Sé Kft.-nek és Süle Renáta ügyvezetőnek a jelentős anyagi támogatásért, amit már nem először tett meg az óvodáért.

 

Köszönet jár Bakó Lajosnak a kisvasútért, a Balikó Cukrászatnak a finom sütikért, a Gejzír Üzletháznak a forró italokért, Kiss Mártonnak a gyönyörű dallamokért, Molnár Sándor képviselő úrnak a frissen sült gesztenyéért, Velem községi önkormányzatnak a fabódéért, illetve természetesen minden egyes szülőnek, nagyszülőnek, akik bármit is tettek azért, hogy a vásár megvalósulhasson. És végezetül, de nem utolsó sorban köszönjük Heni, Gabi, Nóri, Móni, Petra, Szilvi, Zsazsa és Lili néninek a nagyszerű óvodai műsorért.

 

Ezúton szeretnék a Séi Mesevilág Óvoda szülői munkaközösségének nevében áldott békés ünnepeket kívánni szeretett óvodánknak és falunk lakóinak egyaránt!”

I. SÉI ADVENTI VÁSÁR

A Mesevilág Óvoda szülői munkaközösségének szervezésében.

Időpont: 2024.12.14. (szombat)

Helyszín: Mesevilág Óvoda parkoló.

Kapunyitás: 15:00.

Mindenkit szeretettel várnak a szervezők!

Idősek Napja!

Idősek Napja!

 

Tisztelt Szépkorúak!

 

2024.12.13-án (péntek) 15:00-kor a Faluházban az idei évben is megrendezésre kerül az Idősek Napja! Bízunk benne, sokan döntenek úgy, hogy részt vesznek az eseményen!

 

Minden érintett a rendezvényre szóló meghívót már korábban megkapta. Nagyon fontos, hogy részvételi szándékukat szíveskedjenek jelezni! Mindezt az elmúlt évekhez hasonlóan a meghívón található, Önök által választott étkezési kupon visszajuttatásával tehetik meg, melyet leadhatnak az Önkormányzati Hivatalban, a Gejzír Üzletházban és a helyi COOP boltban!

 

Kérjük, hogy a tervezhetőség miatt a kuponokat legkésőbb 2024.12.09-ig (hétfő) szíveskedjenek leadni!

 

Sé Község Önkormányzata lehetőségeihez mérten az idei évben is gondol falunk időskorú lakóira és a vacsora mellett meglepetés műsorral is készül!

 

Találkozzunk 12.13-án, pénteken!

 

Mindemellett az érintettek ne felejtsék el leadni a település támogatási kérelmeiket sem, melyet még megtehetnek szintén 12.09-ig az Önkormányzati Hivatalban!!

 

Addig is mindenkinek jó egészséget kívánunk!

 

Sé Község Önkormányzata

Áramszüneti értesítő

Áramszüneti értesítő

 

Tisztelt Séiek!

 

Az E.ON-tól kapott tájékoztatás alapján településünkön, elsősorban a Déli lakótelepen az alábbi időpontokban nem lesz áramszolgáltatás.

 

Az áramszünet oka az új trafóállomás telepítése, beépítése!

 

2024.12.11. (szerda) 8:45-14:45 Petróczi sétány teljes.

 

2024.12.11. (szerda) 8:45-14:45 Deák Ferenc utca 14.

 

2024.12.11. (szerda) 8:45-14:45 Rajki utca 17, 19.

 

2024.12.11. (szerda) 8:45-14:45 TESZ-97 Kft.  071/5 hrsz.

 

2024.12.11. (szerda) 8:45-14:45 Patakparti sétány teljes.

 

2024.12.11. (szerda) 8:45-14:45 Fenyves utca teljes.

 

2024.12.11. (szerda) 8:45-14:45 Gyöngyvirág utca teljes.

 

2024.12.11. (szerda) 8:45-14:45 Pacsirta utca teljes.

 

2024.12.12. (csütörtök) 9:00-15:00 Fenyves utca teljes.

 

2024.12.12. (csütörtök) 9:00-15:00 Pacsirta utca teljes.

 

2024.12.12. (csütörtök) 9:00-15:00 Gyöngyvirág utca teljes.

 

2024.12.12. (csütörtök) 9:00-15:00 Patakparti sétány teljes.

 

Kérjük a tájékoztatást rokonaik, ismerőseik, szomszédjaik körében is szíveskedjenek megosztani!

 

Köszönjük türelmüket, megértésüket!

 

Sé Község Önkormányzata

A MIKULÁS újra eljön Sébe!

A MIKULÁS újra eljön Sébe!

 

Minden érintett megkapta a meghívót a MIKULÁS ÜNNEPSÉGRE!

 

A MIKULÁS 2024.12.05-én látogat el Sébe!

 

Délelőtt a Séi Mesevilág Óvodában találkozik a gyerekekkel!

 

Délután pedig 15:00-tól 18:00-ig a Templomkertben várja a gyerekeket!!

 

Akik eljönnek és még rajzot is készítenek ajándékot fognak kapni személyesen a MIKULÁSTÓL!!

 

Sé Község Önkormányzata

Adventi ráhangolódás

Adventi ráhangolódás

 

Kedves Séiek!

 

Sé Község Önkormányzata – idén már negyedik alkalommal – örömmel felkarolja ezt a civil kezdeményezést. Egyben bíztatja a kedves lakosságot, hogy az adventi időszak során sétáik alkalmával tekintsék meg az adott utcákban a szépen feldíszített ablakokban az advent fényeit és számait.

 

A civil kezdeményezés mindenese Fedor Sára!

 

Sára felhívását az alábbiakban olvashatják:

 

„Kedves Séiek!

 

Idén, immár negyedik alkalommal, ismét felgyúlnak advent fényei és számai a Séi családok ablakaiban. Minden nap más és más otthonban, a falu különböző pontján. Családi séta alkalmával felkereshetjük őket. Idén újra van pecsétgyűjtés: a hozzá kapcsolódó gyűjtőlapok a részt vevő házaknál megtalálhatóak lesznek. Az adott napon a megfelelő pecsétet szükséges rányomni a gyűjtőlapra, a pecsétek a házaknál kerülnek kihelyezésre.

 

A végén az összes pecsétet tartalmazó lapot a GEJZÍR ÜZLETHÁZBAN kell leadni 2025.01.05-ig! A 24 különböző pecsét összegyűjtése esetén meglepetés várja a lelkes pecsétgyűjtő gyerekeket!

 

Egy kis segítség az ablakok és számaik könnyebb megtalálásához:

 

1: Móricz Zsigmond utca

2: Doberdó utca 3.

3: Petőfi Sándor utca

4: Táncsics Mihály utca

5: Doberdó utca 4.

6: Szerház utca

7: Gábor Áron utca

8: Széchenyi utca

9: Móricz Zsigmond utca

10: Szabadság utca 69.

11: Rét utca

12: Zsigmond király utca

13: Petőfi Sándor utca

14: Petróci sétány

15: Rajki utca

16: Gyöngyvirág utca

17: Patakparti sétány

18: Fenyves utca

19: Gyöngyvirág utca

20: Fenyves utca

21: TEMPLOMKERT

22: Petróci sétány 17/C.

23: Petőfi Sándor utca

24: Fenyves utca

 

Kellemes sétát kívánunk mindenkinek! Minden séi családot (felnőttet, gyermeket egyaránt) szeretettel várunk!!”