Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

Rendkívüli települési támogatás!

Rendkívüli települési támogatás!

 

A mai nap folyamán az érintettek egy értesítést és a hozzá kapcsolódó kérelmet találhatnak a postaládájukban!

 

Sé Község Önkormányzata 2024-ben újra támogatni kívánja az önkormányzat közigazgatási területén lakóhellyel, vagy bejelentett tartózkodási hellyel rendelkező és életvitelszerűen a településen élő

 

  • újszülött gyermekek édesanyját;
  • 65 év feletti nyugdíjas személyeket és korhatár nélkül a rokkantnyugdíjas személyeket

 

rendkívüli települési támogatás formájában, az anyagi terheik enyhítésére.

 

Az egy főre jutó havi jövedelem határaként az Önkormányzat Rendelete

 

  • újszülött gyermek édesanyja részére a nyugdíjminimum nyolcszorosát, 228.000. -Ft, egyedül élő esetében kilencszeresét, 256.500, – Ft;

 

  • 65 év feletti nyugdíjas és korhatár nélkül rokkantnyugdíjas személy részére a nyugdíjminimum nyolcszorosát, 228.000. -Ft, egyedül élő esetében kilencszeresét, 256.500, – Ft-ot jelölte meg.

 

A kérelmeket 2024. december 06-ig hétfőtől csütörtökig 8 és 16 óra, pénteki napokon 8 és 13 óra között lehet Sé Község Önkormányzatához (9789 Sé, Szabadság u. 29.) személyesen benyújtani.

 

Egyebekről az érintettek részére kiküldött és itt csatolt értesítésben olvashatnak!

 

Megígértük és örülünk, hogy ismét segíthetünk!

 

Sé Község Önkormányzata

 

TÁJÉKOZTATÓ

TÁJÉKOZTATÓ

 

Tisztelt Séiek!

 

A 240 literes szelektív hulladékgyűjtő edény átvételére PÓTNAP került kijelölésre!

 

Így, akik elfoglaltságaik miatt a hétvégén nem tudták átvenni a gyűjtőt ekkor megtehetik!

 

A (PÓT)ÁTVÉTEL IDŐPONTJA:

 

2024.11.13-án SZERDÁN 09:00 – 16:00 között.

 

Helyszín: Sé, Szabadság utca 29. Önkormányzati Hivatal udvara.

 

Felhívjuk figyelmüket, hogy ezt követően a szelektív edények átvételére kizárólag a szolgáltató telephelyén lesz mód és lehetőség!

 

Kérjük a felhívást szíveskedjenek megosztani ismerőseikkel, szomszédjaikkal!!

 

Köszönjük!

 

Sé Község Önkormányzata

Márton napi lámpás felvonulás

Márton napi lámpás felvonulás

 

A SÉI MESEVILÁG ÓVODA sok szeretettel meghívja Sé lakosait, kicsiket és nagyokat, hogy tartsanak velük egy kis ünnepségre és egy közös sétára.

 

Időpont: 2024.11.11. (hétfő) 16:00.

 

Program:

 

16:00 Ovisok műsora

 

16:30 Felvonulás a Templomkertig, majd vissza az óvodához

 

A felvonulást követően meleg itallal és finom falatokkal várjuk az óvodába járó gyermekeket és szüleiket.

 

Mindenkit szeretettel vár a Mesevilág Óvoda!!

Mindenszentek és halottak napja

Ady Endre:

 

Halottak napján

 

Halottja van mindannyiunknak,
Hisz percről-percre temetünk,
Vesztett remény mindenik percünk
És gyászmenet az életünk.

 

Sírhantolunk, gyászolunk mindig,
Temetkező szolgák vagyunk!
– Dobjuk el a tettető álcát:
Ma gyásznap van, ma sírhatunk!

 

Annyi nyomor, annyi szenny, vétek
Undorít meg e sárgolyón…
Hulló levélt hányszor feledtet
A megváltó, a gyilkos ón!…

 

Óh, hányszor kell a sírra néznünk,
Hogy vigasztaljuk önmagunk –
– Dobjuk el a tettető álcát:
Ma ünnep van, ma sírhatunk!

TÁJÉKOZTATÓ a szelektív és az elkülönített hulladék gyűjtésre rendszeresített gyűjtőedény térítésmentes átvételéről

TÁJÉKOZTATÓ

a szelektív és az elkülönített hulladék gyűjtésre rendszeresített gyűjtőedény térítésmentes átvételéről

 

Tisztelt Séiek!

 

Településünkön is rendszeresítésre kerül a 240 literes szelektív hulladékgyűjtő edény!

 

A MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. a hulladékszállítási szerződéssel rendelkező lakossági ügyfelei részére térítésmentes használatra biztosítja a gyűjtőt!

 

Az új szelektív hulladékgyűjtő edény,

 

Átvételének ideje:

 

  1. november 08-án pénteken 15:00-18:00 között és
  2. november 09-én szombaton 09:00-12:00 között.

 

Átvételének helye:

 

Sé, Szabadság utca 29. ÖNKORMÁNYZAT udvara.

 

Az új szelektív hulladékgyűjtő edényt a lakossági ügyfelek, lakcímkártya, személyigazolvány, nem saját tulajdonú ingatlan esetén meghatalmazás bemutatásával személyesen vehetik át.

 

A szelektíven gyűjtött hulladékot a területi szolgáltató továbbra is a már megszokott, hulladéknaptárban megadott szelektív gyűjtési napon szállítja el.

 

A kihelyezett edényen felüli többlethulladék továbbra is kihelyezhető bármilyen átlátszó zsákban a kuka mellé, azaz továbbra is mennyiségi korlátozás nélkül szállítják el a szelektív hulladékot.

 

Az új szelektív hulladékgyűjtő edénybe műanyag, fém és papír hulladék egyaránt gyűjthető.

 

Az osztást követően a szelektív edények átvételére kizárólag a szolgáltató telephelyén lesz mód!

 

A tájékoztató anyag 2024.10.31-én, csütörtökön minden háztartásba kiküldésre kerül!

 

Sé Község Önkormányzata

1956. október 23. A Szabadság Napja!

  1. október 23. A Szabadság Napja!

 

Az 1956-os Forradalom és Szabadságharc Emléknapja!

 

„1956. október 23-a örökké élni fog a szabad emberek és nemzetek emlékezetében. E nap a bátorság, az öntudat és a győzelem napja volt. A történelem kezdete óta nincs még egy nap, mely világosabban mutatja az ember csillapíthatatlan vágyát a szabadság iránt – bármily kicsi is a siker esélye, s bármily nagy is az áldozat, amit követel.” John F. Kennedy (1960)

 

Emlékezzünk 1956 hőseire!

Megalakult Sé Község Képviselő-testülete!

Megalakult Sé Község Képviselő-testülete!

 

Kedves Séiek!

 

2024.06.09-én volt a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választása. Magas részvételi arány mellett falunkban egy fő polgármestert és hat fő képviselőt választottunk!

 

Polgármesterként Nagy Róbert, míg képviselőként Horváth László, Rácz István, Süle József Richárd, Molnár Sándor, Horváthné Csomai Viktória és Bálint Gertrúd nyert felhatalmazást a választóktól!

 

A megválasztott új Képviselő-testület 2024.10.14-én megtartotta alakuló ülését! A Képviselő-testület és a polgármester Bartos Dénesné a Helyi Választási Bizottság elnöke előtt letették az esküt és átvették megbízóleveleiket. Megbízatásukat az elkövetkezendő öt évben látják el!

 

A megválasztott Képviselő-testület köszöni falunk lakónak a bizalmat! Tudjuk, hogy nem végeztünk. van még számos feladatunk, amit szeretnénk megvalósítani együtt közösen. A legfőbb célunk továbbra is az, hogy falunk fejlődése töretlen maradjon!

 

A polgármesteri jelmondatom mindezt csak megerősíti! „Egy erős közösségnek mindenre van lehetősége, együtt nagy dolgok megvalósítására vagyunk képesek!” Legyen ez így a továbbiakban is! Amit megígértünk azt megcsináltuk és ez a jövőben is így lesz!

 

Hajrá Sé!!!

 

Nagy Róbert

polgármester

Csak a szokásos őszi kivirágosodás!

Csak a szokásos őszi kivirágosodás!

 

Sé Község Önkormányzata több mint 500 db árvácskát ültetett el!

Falunk főutcájában, a Szabadság utcában található virágos ládák újra beültetésre kerültek!

A muskátlikat árvácskák váltották fel.

 

Kérjük a virágos ládák örökbe fogadóit, hogy fordítsanak figyelmet a virágok gondozására, öntözésére és erre szomszédjaikat is figyelmeztessék! Vannak, akik becsületesen ügyelnek a növények ápolására, de olyanok is vannak, akiket nem érdekel! Ahogy a mondás mondja. „aki a virágot szereti, rossz ember nem lehet”.

 

A SÉ betű környéke virágokban pompázik! Mindemellett a temető, az önkormányzati hivatal, a Faluház, a buszvárók környezete, a sportlétesítmény, a Szabadság utca hidjai és a Déli lakótelep hidjai is virágosítva lettek.

 

Köszönjük Kiss-Vincze Eszter, az önkormányzati dolgozók és az „ÖrökSÉgünk” Alapítvány lelkiismeretes, szakszerű munkáját!

 

Sé Község Önkormányzata

ŐSZKÖSZÖNTŐ SÉBEN!

ŐSZKÖSZÖNTŐ SÉBEN!

Kedves Séiek!

Nagyon sok szeretettel hívunk mindenkit 2024. október 19-én szombaton 15:00-tól a TEMPLOMKERTBEN tartandó ŐSZKÖSZÖNTŐ RENDEZVÉNYÜNKRE!

Várunk Mindenkit!

 

Sé Község Önkormányzata