Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

Megújult a játszótér!

A játszótér az elmúlt hónapokban folyamatos átalakuláson ment át. A változás szükségessége az elmúlt években a Baba-Mama Klubban is megfogalmazódott. Egyre több család választotta a szomszédos települések játszótereit, a régi bandázások egyre elmaradtak.

A játszóteret az ÖrökSÉgünk Alapítvány hozta létre a 2000-es évek elején, ami akkoriban modernnek számított a fa játékaival. Mindig szépen rendbe volt tartva és időközben voltak felújítások is: képviselői felajánlásokból lett telepítve a játékvár és bekerítve a játszótér. De mostanra indokolttá vált, hogy a játszótér ismét egy színfolt legyen a falu életében.

Az idei év tavaszán elhatározásra jutottunk. Szükség van a megújulásra. A képviselőtestület megszavazta, így az Önkormányzat új hintákat vásárolt. A Baba-Mama Klub pedig egyöntetűen azon a véleményen volt, hogy a játékokon kívül a környezetért is tehetnénk. 23 család felajánlásából 5 fát és 36 bokrot ültettünk el a játszótéren, mindezt a 10 millió fa mozgalom keretén belül. A mozgalom egyik tagja kertész, aki a növényeket javasolta, illetve meghatározta azok legoptimálisabb helyét. Szükségszerű volt a középső tujasor eltávolítása, mivel kétféle betegsége is volt. A játékok felszerelése, a tereprendezés és a fák, bokrok ültetése mind jó hangulatú társadalmi munkában zajlottak.

A változást összekötöttük a séi gyerekeknek egy pecsétgyűjtős játékkal. Minden újdonság mellé egy-egy pecsétet helyeztünk ki, amelyet egy pecsétgyűjtő lapra lehet nyomdázni. Ezek a lapok a séi boltban és a játszótéren is megtalálhatóak. Az összes pecsét begyűjtését (11 db) követően a játszótérre kihelyezett postaládába lehet bedobni a lapokat november 17-ig. Cserébe pedig egy kis meglepetést juttatunk el a gyerekeknek, valamint két felajánlást sorsolunk ki  a játékban résztvevők között november 19-én, egy Forever Kids Multivitamint és egy három hónapra elegendő családi tusfürdőt.

Pezenhófer Anita

Tovább tart a hullámvasút!

SPARI FC – SÉ SE 2:2 (1:2)

Szombathely, 50 néző. Vezette: Gróf Márk.

Góllövő: Werderits Balázs, Kovács Krisztián.

Csapatunk szerette volna megszakítani a hagyományt és győztesen lehozni ezt a mérkőzést, mivel az Építők pályán már „évezredek” óta nem sikerült győzni. Mindemellett a megtépázott önbizalom visszaszerzése is cél volt. Ennek megfelelően támadólag léptünk fel és már az első tíz perc végén nálunk volt az előny. Ezután túlzottan megnyugodtunk és ellenfelünk egy átlövésből egyenlített. Szerencsére gyorsan válaszoltunk egy gyors kontra után, így a félidőben nálunk volt az előny. A második játékrészben érezhető volt, ha még egy gólt szerzünk, eldől a mérkőzés. Ám számtalan ígéretes támadást nem tudtunk végigvinni, és ami még fájóbb ziccerek maradtak kihasználatlanul. Aztán, ahogy ilyenkor lenni szokott egy felívelt labdából egyenlített ellenfelünk, öt perccel a meccs vége előtt. Másra már nem maradt idő, így maradt a számunkra vereséggel felérő döntetlen. Ifi csapatunk ezúttal is győzött, sőt rangadót nyert meg (2:4)! A gólokat Elekes Dániel, Horváth Valentin, Farkas Péter és Fehér Levente szerezték! Csak így tovább! Köszönjük Szurkolóink buzdítását! Vasárnap a csoport egyik legjobb csapatát, a Gércét látjuk vendégül!

Hajrá Sé!!!

MEGALAKULTUNK!

Megalakultunk!

Kedves séi Lakosok!

Sé Község Önkormányzatának Képviselő-testülete 2019. október 28-án 19.00 órakor megtartotta ünnepélyes alakuló testületi ülését.

Nagy Róbert polgármester köszöntötte a megjelenteket, gratulált a képviselők megválasztásához, majd megállapította a határozatképességet és a testületi ülést megnyitotta.

Ezután a képviselő testület meghallgatta a Himnuszt.

Ezt követően a polgármester ismertette a napirendi pontokat, melyeket a képviselő testület egyhangúlag elfogadott, ezek a következők voltak:

  1. A Helyi Választási Bizottság Elnökének tájékoztatója a választás eredményéről
  2. A képviselő-testület és a polgármester eskütétele
  3. A polgármester programjának ismertetése
  4. Alpolgármester választása
  5. Bizottságok megválasztása
  6. A Szervezeti és Működési Szabályzat felülvizsgálata
  7. A polgármester és az alpolgármester tiszteletdíjának megállapítása
  8. Képviselői tiszteletdíj megállapítása

Az első napirendi pont ismertetésére a polgármester Bartos Dénesnét a Helyi Választási Bizottság elnökét kérte fel. Az elnök asszony ismertette a választás hivatalos eredményét, mely szerint a település polgármestere Nagy Róbert lett 330 szavazattal. A hat fős Képviselő-testületbe a következők kerültek: Horváth László 313 szavazattal, Pezenhófer György 252 szavazattal, Kiss Barna 252 szavazattal, Süle József Richárd 234 szavazattal, Mile Anita 193 szavazattal, Rácz István 181 szavazattal.

A második napirendi pontban Nagy Róbert polgármester felkérte Bartos Dénesnét a Helyi Választási Bizottság elnökét, a képviselők és a polgármester esküszövegének előolvasására, majd a megbízólevelek átadására.

A harmadik napirendi pontban következett a polgármesteri program ismertetése. Nem okozott nagy meglepetést a képviselőknek, ugyanis a tervek, elképzelések nem változtak a választási kampány során megfogalmazottak óta, illetve összességében a program a Falu Fórumon elhangzottakra épült. A polgármesteri programot a képviselő testület elfogadta. A 2019-2024. évre szóló Gazdasági Program megalkotásának és elfogadásának 2020.április 30-ig történő halasztására tett javaslatot a polgármester, melyet a képviselő testület elfogadott.

A negyedik napirendi pontban Nagy Róbert polgármester az alpolgármesteri tisztség betöltésére Horváth László képviselőt javasolta. Döntésének megindokolása után, a titkos szavazáshoz kijelölte a Szavazatszámláló Bizottságot, melyet a testület elfogadott. Rövid szünet után Kiss Barna a bizottság elnöke ismertette, hogy a testület elfogadta Horváth László alpolgármesterré történő jelölését. Ezt követően Horváth László képviselő letette az alpolgármesteri esküt.

Az ötödik napirendi pontban megválasztásra került a Vagyonellenőrző és Méltatlanságot Ellenőrző Bizottság. A polgármester előterjesztését a testület elfogadta, így a bizottság elnökének Kiss Barna képviselőt, tagjainak Mile Anita és Rácz István képviselőket választották meg.

A hatodik napirendi pontban Nagy Róbert polgármester tájékoztatta a képviselőket, hogy képviselő testületet az alakuló ülést követő fél éven belül vizsgálja felül és szükség esetén módosítsa a Szervezeti és Működési Szabályzatát /SZMSZ/. Egyben javasolta, hogy a testület utasítsa a jegyzőt az SZMSZ felülvizsgálatára. A képviselő testületet a jogszabályi előírásoknak eleget téve egyhangúlag, a polgármester javaslata alapján utasította a jegyzőt, hogy készítse elő az SZMSZ felülvizsgálatát, melynek határideje 2020. április 30.

A hetedik napirendi pontban a polgármester felkérte Nemes Miklós mb. jegyzőt, hogy ismertesse a jogszabályi előírásokat a polgármester tiszteletdíjának megállapítására. A jegyző ismertette a társadalmi megbízatású polgármester tiszteletdíját és az ebből számítandó költségtérítését, melyet a képviselő testület rövid megbeszélés után elfogadott.

Az alpolgármester és a képviselők tiszteletdíjának megállapítására a polgármester javasolta, hogy a következő testületi ülésen kerüljön sor, melyet a képviselő testület elfogadott.

Mindezek után a polgármester az évben még hátralévő, nem kevés feladat figyelembevételével a következő testületi ülés időpontját, 2019. november 05-én 18.30-ra jelölte ki, majd az ülést berekesztette.

Tegyük szebbé, jobbá falunk életét együtt, közösen!

Hajrá Sé!!!

 

Nagy Róbert polgármester

1956.október 23.

Bátorság, hősiesség, hazaszeretet és hit.

Eszmék egy szabad nemzetért vívott forradalomban.

Erről a napról emlékezünk meg, mely a diákok békés felkeléséből duzzadt fegyveres szabadságharccá.

E napnak, annak résztvevőinek és elszenvedőinek tisztelgünk e költeményekkel.

 

Szabadságvágy, 1956                       

Feltámadt a remény,

lobogott a lángja,

táplálta százezrek

szíve dobbanása.

 

Kart karba öltöttek,

együtt léptek lábak,

közös akarással

új világra vágytak.

Emberarcú sátán

szétzúzta az álmot,

mire a magyar nép

oly régóta vágyott.

/Juhászné Bérces Anikó/

 

Október 23.

Rian a föld, a falak dőlnek,

Kék harsonákkal zeng az ég.

S barlangjából a dohos kőnek

Az ember újra fényre lép.

 

Fonnyadt testünket záporozza,

Sápadt arcunkra hull a nap,

S szédülten, szinte tántorogva,

szabadság, szívjuk sugarad.

 

Sötétből tárul ki a szívünk:

Nyíló virág a föld felett.

A szolgaságból fényt derítünk,

Fegyver nélkül is győztesek.

/Tollas Tibor/

Alakuló testületi ülés

Kedves séi Lakosok!

A következőkről tájékoztatom Önöket.

Sé Község Önkormányzatának Képviselő-testülete 2019. október 28-án (hétfő) 19.00 órakor tartja alakuló testületi ülését.

Az alakuló testületi ülés keretén belül kerül sor a polgármester és a képviselők ünnepélyes eskütételére.

A polgármesteri teendők ünnepélyes átadására 2019. október 25-én (péntek), délelőtt 09.00-kor kerül sor.

A 2019. évi Önkormányzati Választások hivatalos végeredménye alapján a település polgármestere Nagy Róbert lett 330 szavazattal.

A hat fős Képviselő-testületbe a következők kerültek: Horváth László 313 szavazattal, Pezenhófer György 252 szavazattal, Kiss Barna 252 szavazattal, Süle József Richárd 234 szavazattal, Mile Anita 193 szavazattal, Rácz István 181 szavazattal.

Tegyük szebbé, jobbá falunk életét együtt, közösen!

 Nagy Róbert polgármester

 

Nem így gondoltuk!

SÉ SE – BOZSOK SE 1:1 (0:1)

Sé, 100 néző. Vezette: Farkas Gábor.

Góllövő: Bogyai Tibor.

Rövid tudósítás a meccsről:

„A több játékosát is nélkülöző hazai csapat azzal a szándékkal lépett pályára, hogy visszatérjen a győzelmi szériába. Ehhez azonban a vendég Bozsoknak is volt egy-két szava, olyannyira, hogy a zavarodottan játszó hazaiak ellen az első negyedóra végén egy bombagóllal vezetést is szereztek. Sőt, további helyzetek is a vendégek előtt adódtak, de nem koncentráltak eléggé a befejezéseknél. A második félidőben egy más felfogásban játszó séi csapatot láthatott a közönség. Ekkor már a hazaiak utalták a játékot, egyenlítettek is, izgalmassá téve az utolsó fél órát. Azonban hiába domináltak továbbra is a győztes találatot csak nem sikerült bevinni. Összességében egy küzdelmes mérkőzésen az első félidőben a vendégek, a másodikban pedig a hazaiak nyerhették volna meg a meccset, a döntetlen igazságos.” Sajnos csapatunk egyenlőre nem találja régi önmagát. Azon vagyunk, hogy a hátralévő meccseken jöjjenek a győzelmek! Ifi csapatunk viszont továbbra is remek formában van, fiataljaink 3:2-re győztek! A gólokat Romsics Attila (2) és Bogyai Bálint szerezték. Köszönjük Szurkolóink buzdítását!

Hajrá Sé!!!

Bursa Hungarica ösztöndíj

Sé Község Önkormányzata az Emberi Erőforrások Minisztériumával együttműködve, az 51/2007. (III. 26.) Kormányrendelet alapján ezennel kiírja a 2020. évre a Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíj-pályázatot felsőoktatási hallgatók számára a 2019/2020. tanév második és a 2020/2021. tanév első félévére vonatkozóan. A pályázatról további információ és a jelentkezéshez szükséges dokumentumok letölthetők itt: http://www.emet.gov.hu/felhivasok/bursa_hungarica16/ „

Pályázat benyújtási határidő: 2019. november 5.

Vásár a faluházban

KARÁCSONYI JÓTÉKONYSÁGI VÁSÁR 2008. december 6-án, szombaton délután 2 órától a Faluházban. Szeretettel várunk felajánlásokat – élelmiszer, könyv, játék – melynek bevételébol a séi nagycsaládosokat és öregeket szeretnénk segíteni. Várunk minden jó szándékú adományt Sé, Szabadság u. 39. szám alá és december 6-án délelott 10 órától a faluházban. „Nem az adomány fontos nekem, hanem inkább a gyümölcse, amelyet boségesen javatokra írnak.” Köszönettel: Karitász helyi szervezete