Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

Idősek Napja 2019

Kedves Séiek!

November 23-án idén is megrendezésre került az Idősek Napja! Sok Szépkorú igénybe vette a „falubusz” szolgáltatást. A rendezvény Polgármesteri köszöntővel kezdődött, majd ezután a jelenlévők egyperces néma felállással emlékeztek meg a 2019-ben elhunyt idősekről, akik már sajnos nem lehettek közöttünk! A Polgármester külön köszöntötte és ajándékcsomaggal „lepte meg” a legidősebb résztvevőket Tóthné Nagy Sára Rózsát, Sári nénit és Szakály Istvánt Pista bácsit, valamint születésnapját aznap ünneplő Hajgató Istvánt, Pista bácsit! Ezután a szombathelyi Reményik Sándor Általános Iskola néptáncosai léptek fel, és a Fölszállotta Páva népzenei és néptánc tehetségkutató versenyben is látott műsorukat adták elő. Ezt Fehér Levente és Szabó Veronika professzionális néptánc előadása követte. Mindezek után igazi meglepetésként, premier előtt került vetítésre falunkról, Séről készült dokumentumfilm, nagy sikert aratva! És jött a várva várt vacsora! A finom ételről, most is Pappné Molnár Kati gondoskodott! A vacsora után a séi Csillagvirág Citerazenekar előadását tekinthették meg a jelenlévők. Az est további részében Orsós Ferenc, Zsiga teremtett jó hangulatot! Sé Község Önkormányzata minden megjelentnek ajándékkal kedveskedett! Mindenki jól érezte magát, ezt bizonyítandó, időseink úgy búcsúztak el, hogy „jövőre folytatása következik”! Faluház-vezető híján a rendezvény szervezését a képviselő testület tagjainak egy része vállalta magára. Szeretnénk köszönetet mondani Kincs Zsigmondné Mariann, Magyar Miklós és Nárai Attila önzetlen segítségnyújtásáért!

Sé Község Önkormányzata

Újra nyitva a könyvtár!

Kedves Séiek!

Örömmel értesítjük az olvasni vágyó kicsiket és nagyokat, hogy könyvtárunk ismét nyitva áll Önök előtt!

Az év végéig átmenetileg rövidebb nyitvatartási időben: csütörtökönként 17 – 19 óráig!

Szeretettel várunk minden kedves régi és új olvasót! Azok is nyugodtan betérhetnek, akik egy kis kimozdulásra vágynak ebben a korán sötétedő őszi időben!

Scháb Eszter

Győzelemmel zártuk az őszt! Ifi csapatunk pontot rabolt!

PECÖL SE – SÉ SE 2:3 (1:1)

Pecöl, 80 néző. Vezette: Árpád Alex.

Góllövő: Bogyai Tibor, Sümegi László, Romsics Attila.

Ifi: PECÖL SE – SÉ SE 3:3 (3:1)

Góllövő: Horváth Valentin (2), Farkas Péter.

Az utolsó őszi fordulóban, a tabellán utolsó hazai csapat ellen nem is lehetett más a célunk, mint a győzelem! Bár tudjuk, mindig a könnyűnek tűnő feladat sokszor a legnehezebb! Így volt ez most is! A mérkőzés első félidejében uraltuk a játékot, de mezőnyfölényünk meddőnek bizonyult. Aztán egy egyéni villanás után tizenegyeshez jutottunk! Kihagytuk! Ahogy ilyenkor lenni szokott, büntetett a vendéglátó egy gyönyörű fejes-góllal! Igen ám, de újabb jogos tizenegyest kaptunk a félidő vége előtt! Belőttük! Így a biztos vezetés helyett döntetlennel vonultunk szünetre. A második félidő elején egy újabb egyéni villanás után, egy újabb jogos büntető! Kihagytuk! Tehát háromból egy!! Mindezek után sem roppant meg csapatunk, de a Pecöl is éledezett! Érződött, hogy egy újabb góllal el tudjuk dönteni a meccset! Sikerült, hiszen a félidő utolsó negyedórájához érve öt perc alatt szereztünk két nagyon szép gólt! Hazai részről már csak szépítésre futotta! Összefoglalva magunknak tettük nehézzé a meccset, győzelmünk akár nagyobb arányú is lehetett volna! A büntetőket a felkészülés során gyakorolni kell, hiszen ősszel legalább hét büntetőt hagytunk kihasználatlanul! Köszönjük Szurkolóinknak, hogy ezúttal is velünk voltak!! Ifi csapatunk rangadót játszott! A második helyezett otthonában sem maradtunk pont nélkül! A mérkőzés elején vezetést szereztünk, viszont még az első félidőben kétgólos hátrányba kerültünk! De nem adtuk fel! A második félidőben mezőnyfölényben játszottunk, csak a gól hiányzott! Az utolsó tíz percben egyenlítettünk, úgy, hogy ekkor már emberhátrányban is voltunk! Fiataljaink nagyszerű őszt zártak, nem is lehet más cél, mint a dobogó! Tehát, mindkét csapatunk szépen zárta az őszt! Bízunk a hasonló tavaszi folytatásban!

Hajrá Sé!!!

FILMVETÍTÉS!

Sé Község Önkormányzata szeretettel meghívja Önt és kedves Családját a faluról készült dokumentumfilm bemutatójára a Faluházba!

Időpont: 2019.11.29. 18.00.

Régóta várt győzelem!

SÉ SE – MERSEVÁT SE 4:2 (3:2)

Sé, 100 néző. Vezette: Farkas Gábor Ferenc.

Góllövő: Werderits Balázs (2), Romsics Attila, Kovács Krisztián.

Rövid tudósítás a meccsről:

„A hazai csapat a hosszú nyeretlenségi sorozatát szerette volna megszakítani, pont a mumusnak számító Merseiek ellen. Ennek megfelelően támadólag lépett fel és már az első tíz perc után vezetett. Az előnyét az első negyedóra végére meg is duplázta. A biztos vezetés tudatában visszavett a tempóból és mire észbe kapott a lelkes vendégek egyenlítettek. Ám volt válasz hazai oldalról, egy jól megkomponált támadást fejeztek be egy nagyon szép góllal. A második félidőben is a vendéglátó uralta a játékot, sok-sok helyzete közül azonban csak egyet tudott kihasználni. Összességében kitűnő játékvezetés mellett a hazaiak magabiztos győzelmet arattak, a nagy szívvel játszó vendégek felett.”.

Ifi csapatunk ismét parádézott! Fiataljaink most egy „ötöst hintettek”!!! A gólokat Mándli Dániel (2), Nyári Krisztofer, Farkas Péter és Kiss Bálint szerezték. Köszönjük Szurkolóink buzdítását! Vasárnap következik az őszi utolsó forduló! Pecölbe látogatunk, a meccs már 13.00-kor kezdődik!

Hajrá Sé!!!

Játék és Vasútmodell börze!

Ismét megrendezésre kerül a Faluházban a Játék és Vasútmodell börze.

Időpont: november 16-án, szombaton 14.00-tól – 16.00-ig.

Kapunyitás 13.30-kor!

A látogatás és a részvétel ingyenes, a parkolási lehetőség biztosított.

Amennyiben kérdés merülne fel a 06-70-772-1351 vagy a 06-94-465-475 telefonszámokon vagyok elérhető!

Köszöntem és kellemes őszi napokat kívánok!

Bakó Lajos

A győzelem továbbra is várat magára!

SÉ SE – SZELESTE SE 2:2 (1:1)

Sé, 100 néző. Vezette: Monostori István.

Góllövő: Fichtacher András, Sümeghi László.

Rövid tudósítás a meccsről:

„A két csapat jól ismeri egymást, ennek ellenére mindig presztízsmérkőzést vív egymással, így volt ez most is! Mindkét csapat győzelemre játszott, emiatt a támadófoci került előtérbe, így a szurkolók egy hajtós jó mérkőzést láthattak. A vendégek egy les gyanús góllal szereztek vezetést, amit a hazaiak egy lecsúszott beadásból született gyönyörű góllal egyenlítettek ki. A második félidőben sem volt megállás, a kapuk felváltva forogtak veszélyben. Aztán a hazaiak egy egyéni alakítás után vezetést szereztek, majd számtalan helyzetet alakítottak ki, eldönthették volna meccset, annak ellenére, hogy az utolsó félórát emberhátrányban játszották. Ahogy lenni szokott az ellenfél öt perccel a vége előtt egy fejes-góllal büntetett, sőt az utolsó percben büntetőt is rúghatott, amit a hazai kapus bravúrral védett. Így egy végig színvonalas, nagyszerű mérkőzésen, indiszponált játékvezetés mellett, maradt az igazságos döntetlen”.

Ifi csapatunk továbbra is szárnyal, „technikai KO-val” fiataljaink 10:0-ra győztek!!! A gólokat Romsics Attila (4), Nyári Krisztofer (2), Bogyai Bálint, Mándli Dániel, Fehér Levente és Horváth Valentin szerezték. Köszönjük Szurkolóink buzdítását! Vasárnap még mindig hazai meccs következik, ezúttal a mumus Mersevát csapatát látjuk vendégül!

Hajrá Sé!!!