Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

Megjelent a Séi Telegráf! Fontos tájékoztatók! Nyissuk ki a postaládáinkat!

Kedves Séiek!

Pénteken figyeljük a postaládáinkat! Hogy miért?

Pénteken megjelent a Séi Telegráf következő száma! Sok mindenről kaphatnak híreket, információkat a falunkban történt eseményekről!

A Gyereknap szórólapját is mindenki megkapta! Az esemény új időpontja 06.12. 14:00.

Szendiszűcs István festőművész Faluházban látható kiállításáról is kiküldésre került a meghívó! A megnyitó 06.10-én lesz, a kiállítás két hétig lesz látogatható 14:00 – 18:00 között!

A lomtalanítás tájékoztatója is a postaládákba került! Ennek időpontja 06.21.-e!

06.07-én, kedden kezdődnek a Szabadság utca déli oldalán, a Szerház és a Petőfi Sándor utcák közötti járdaszakasz felújítási munkálatai! A munkálatokról szintén kapott minden háztartás tájékoztatást!

 

Tehát lesz mit olvasni a Pünkösd hétvégéjén! Tegyük meg, hogy átnézzük a kiküldött anyagokat!

 

Köszönöm!

 

Hajrá Sé!!!

 

Nagy Róbert

polgármester

 

NEMZETI ÖSSZETARTOZÁS NAPJA!

Kedves Séiek!

Június 04-én ünnepeljük a Nemzeti Összetartozás Napját. Sében hagyományt szeretnénk teremteni azzal, hogy minden évben megtartjuk az emléknapot.

Az emlékek felidézése után közösen gyújtjuk meg az ÖSSZETARTOZÁS TŰZÉT 20:22-kor!

Szeretettel várunk mindenkit a Séi Focipályára 2022.06.04-én 19:00-tól!!

 

Sé Község Önkormányzata

 

 

 

Dupla ez a csapás!!

SÉ SE – URAIÚJFALU SE 1:0 (0:0)

Sé, 80 néző. Vezette: Busi László

 

Góllövő: Csete István (öngól)

Rövid tudósítás a meccsről:

„A Séiek is csatlakoztak felhíváshoz és a mérkőzésen adománygyűjtést szerveztek az izombetegségben szenvedő két szombathelyi fiú Lackó és Domi gyógykezelésének támogatására!

A két csapat jó viszonyt ápol egymással, de mérkőzéseik mindig szikrázóan kemény, ugyanakkor sportszerű, színvonalas összecsapásokat hoznak. Nem volt ez másképp most sem! A felázott talaj ellenére jó pálya fogadta a csapatokat. Az első félidőben mindkét kapu előtt számtalan lehetőség adódott, voltak közöttük ordítóan nagy ziccerek is. A mérkőzés elején a hazaiak akár el is dönthették volna a meccset, míg a vendégek a játékrész második felében tehették volna meg ugyanezt.

A második félidőre sem hagyott alább az iram, nagy volt az adok-kapok, parázs jelenetek, élvezhető volt a meccs. A helyzetkihasználással továbbra is hadilábon álltak a csapatok. Aztán egy kitűnően elvégzett szögletet követően, egy öngóllal vezetést szereztek a hazaiak. A hátralevő időben a vendégek mindent megtettek az egyenlítésért, de ezúttal a hazai védelem kitűnő napot fogott ki. Összességében egy izgalmas, döntetlenszínezetű összecsapást láthattak a nézők. A Séiek, akiknél mindenki jól teljesített nagyot küzdöttek, most a szerencse is melléjük állt, továbbá akaratban és lelkesedében ellenfelük fölé nőttek, ez eredményezte minimális, de megérdemelt győzelmüket. Megemlítendő, hogy a két ifjúsági csapat is nagyszerű meccset játszott, a találkozó 4:1-es hazai győzelemmel ért véget, így a Séiek két fordulóval a bajnokság vége előtt újra vezetik a tabellát!”

A rossz idő ellenére ez egy kitűnő meccs volt! CSAPATUNK játékosai a taktikát követve és a Hozzáállás, Akarat, Fegyelem (HAF) vezérelvünket betartva játszottak és nagyot küzdöttek, egyszóval sokat tettek a győzelemért, aminek meg lett az eredménye! A jó tavaszi sorozat tehát folytatódott, 6 győzelem, 2 döntetlen és 2 vereség a mérleg, ami a nehézségekkel teli ősz után nagyszerű teljesítmény! Csak így tovább!

 

Ifjúsági mérkőzés

SÉ SE – URAIÚJFALU SE 4:1 (2:1)

Góllövő: Bogyai Bálint (2), Farkas Kevin, Nyári Krisztofer.

Fiataljaink tovább folytatták a menetelésüket a bajnoki cím felé! Egy kicsit álmatagon érkeztek a mérkőzésre a gyerekek, de aztán a meccsen már felpörögtek és magabiztos győzelmet arattak! Ez egy duplán fontos győzelem volt! Tudniillik a mérkőzés után kiderült, hogy az egyik nagy ellenlábas Mersevát kikapott, így újra a Sé nevével kezdődik a tabella! Tehát két meccsel a vége előtt nagy lehetőség pottyant ifistáink ölébe és én tudom, hogy ezt a ziccert nem fogják kihagyni!!

 

Köszönjük Szurkolóinknak, hogy a zord időjárás ellenére is kijöttek és buzdították csapatainkat!

 

A hétvégén rázós összecsapások várnak csapatainkra, Pecölbe látogatunk, de a mostani teljesítmény kellő alap a jó folytatáshoz!

 

Hajrá Sé!!!

A GYEREKNAP ELMARAD, ELHALASZTVA!

A GYEREKNAP ELMARAD, ELHALASZTVA!
A GYEREKNAP AZ IDŐJÁRÁSI KÖRÜLMÉNYEKRE TEKINTETTEL ELMARAD, ELHALASZTVA!
A vállalkozóval történt egyeztetés és az időjárási körülmények figyelembevételével a GYEREKNAPI programok elmaradnak!
Természetesen a GYEREKNAP egy új időpontban meg lesz tartva, melyről külön értesítést küldünk a háztartásokba!
Megértésüket köszönjük!!
Sé Község Önkormányzata

Kivirágosodtunk!

Falunk főutcájában, a Szabadság utcában található virágos ládák újra beültetésre kerültek! Az árvácskákat muskátlik váltották fel!

Kérjük a virágos ládák örökbe fogadóit, hogy fordítsanak figyelmet a virágok gondozására, öntözésére és erre szomszédjaikat is figyelmeztessék!

A SÉ betű környéke is virágokban pompázik! Mindemellett a temető, az önkormányzati hivatal, a Faluház, a buszvárók környezete, a sportlétesítmény és a Déli lakótelep hidjai, híd utáni zöldterülete is virágosítva lettek.

 

Köszönjük az önkormányzati dolgozók és az önkéntesek lelkiismeretes, szakszerű munkáját!

 

Sé Község Önkormányzata

Ez igen!

SÉ SE – ÚJPERINT SE 1:0 (1:0)

Sé, 100 néző. Vezette: Marácz Zoltán.

Góllövő: Kiss Máté.

Rövid tudósítás a meccsről:

„Az Újperint néven induló, amúgy a Király Sportegyesületre épülő csapat látogatott Sébe. Ugyanis többen kettős igazolással játszanak nevezett csapatban, – most nyolcan voltak a meccskeretben – mellyel kapcsolatban már több csapatvezető is nemtetszését fejezte ki!  Gondolom a következő bajnokság versenykiírásánál ez majd figyelembe lesz véve! A mérkőzés nagy iramban kezdődött, látszott a vendégek fiatal titánjain, hogy nem heti egyet eddzenek. De, a hazaiak felvették a kesztyűt és a régóta várt, megalkuvást nem tűrő elszántsággal vetették magukat a küzdelembe.  Hozzáállás, akarat, fegyelem volt a vezérelvük! Ez egy kicsit meg is lepte ellenfelüket, olyannyira, hogy egy formás támadás után a tizedik percben a vezetést is sikerült megszerezniük. Mindkét oldalon voltak helyzetek, de azok csak lehetőségek maradtak. A második félidőben sem lassítottak a felek, óriási iramban zajlott a mérkőzés., melynek még a kánikulai meleg sem szabott gátat. Öldöklő küzdelem és magas színvonal jellemezte a találkozót. Az látszott, hogy a látogató jobb kondiban van, de a hazaiak csupaszív játékán nem találtak fogást. Mindkét csapat támadásaiban benne volt a gól, a hazaiak többször is eldönthették volna a derbit, míg a vendégek próbálkozásai is veszélyt hordoztak, de a stabil lábakon álló hazai védelem azokat csírájában elfojtotta.

Összességében a kilátogató nézők jó játékvezetés mellett egy remek mérkőzést láthattak, melyen az extázisban játszó hazaiak – akiknél minden játékos átlagon felül teljesített – győzelme teljesen megérdemelt.”

 

Csapatunk régi önmagát idézte, a szezon egyik, ha nem a legjobb játékát produkálták játékosaink! Többen is extra teljesítményt nyújtottak, de az egész CSAPAT remeklése kellett a győzelemhez! Ez igen! A szurkolók és a kilátogató nézők egy remek meccset láthattak!

 

Ifi mérkőzés

SÉ SE – ÚJPERINT SE 5:1 (3:0)

Góllövő: Rada Ákos (2), Romsics Attila (2), Farkas Péter.

Fiataljaink szintén remek mérkőzést játszottak. A találkozó döcögősen indult, de aztán beindult a gépezet! A vendégek akkor sem szólhattak volna egy szót sem, ha két számjegyű a győzelem! Tovább folyik a harc a bajnoki címért, ifistáink nagyon akarják a sikert, aminek meg is lesz az eredménye!

 

Köszönjük Szurkolóinknak, hogy remek hangulatot teremtettek és megállás nélkül buzdították csapatainkat!

 

Bízva a hasonló jó teljesítményben, a hétvégén vasárnap Sitkére látogatunk!

 

Hajrá Sé!!!

Az óvodában jártunk, nocsak miket láttunk!

Kedves Séiek!

 

Egy hónap elteltével ismét Sé kétcsoportos óvodájának helyszínéről jelentkezünk!

Telik-múlik az idő, de szerencsére a munkafolyamatok időarányosan, a terveknek megfelelően zajlanak. Most a gépészet, a festések, a vizes dolgok kerültek előtérbe.

De, már elkezdődött a külső színezés és a külső burkolati elemek is a helyszínen vannak!

Sőt a játszóéri elemek legyártása májusban kész lesz!

A berendezési tárgyak és műszaki termékek megrendelése is folyamatban van!

Tehát mindent megteszünk, hogy a szeptemberre tervezett nyitás zökkenőmentes legyen!

 

Folytatása következik! Az építkezésről rendszeresen tájékoztatást nyújtunk!

 

Megígértük, megcsináljuk!!

 

Hajrá Sé!!!

 

Sé Község Önkormányzata

 

Sikeres társadalmi munka!

Sikeres társadalmi munka!

A rossz idő ellenére sikerült a faluszépítésként meghirdetett társadalmi munka keretein belül a betervezett feladatokat végrehajtani!

A Településfásítási Program keretében beadott pályázatunk sikeres volt! Így 30 db fát nyert településünk! Volt ebben gömbszivarfa, nyírfa, hársfa és fehér eperfa. Örömmel jelenthetem, hogy minden fa a helyéére került!

A sportlétesítmény területére és a játszótérre lettek ültetve a fák!

Nem voltunk sokan, de mindenki erőn felül teljesített! A munkák végeztével közösen fogyasztottuk el az ebédet, ami egy jól sikerült pincepörkölt volt Mándli Tamás és Stercz Imre tálalásában.

Köszönjük minden résztvevőnek, hogy aktív részese volt a munkálatoknak!

Folytatása következik!

 

Hajrá Sé!!!

Sé Község Önkormányzata

 

Anyák napi sütemény akció!

Kedves Édesanyák, Nagymamák!
Ne feledkezzenek meg róla, hogy a Balikó Cukrászda 05.07-én szombaton, 09:00 – 14:00 között rendkívüli, 30%-os kedvezményt ad minden általa forgalmazott süteményre!
A süteményeket nemcsak az anyukák és nagymamák, hanem hozzátartozóik is megvásárolhatják!
Feltétel a séi lakcímkártya felmutatása!
Sé Község Önkormányzata