Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

Vár téged a SÉI MESEVILÁG ÓVODA!

Óvodába hívogató!

„Hej, óvoda, óvoda, de fényes az ablaka, de tágas az ajtaja, de szép tiszta minden terme, zsibong a sok gyerek benne.”

Ha szeretnél szeptembertől egy újonnan nyíló óvodába járni, akkor érdeklődj a nagy.robert@se.hu e-mail címen vagy a 06-30-256-2521-es telefonszámon!

Várjuk jelentkezésedet, a környező településekről is!

 

Akik már leadták az igénybejelentőket, hogy gyermekük szeptembertől a Séi Mesevilág Óvodába járjon, a további teendőkről külön kiértesítést kapnak!

 

Sé Község Önkormányzata

Tovább robogunk!

A legfontosabbak!

Sé község Képviselő-testülete döntött a Mesevilág Óvoda vezetőjét illetően! Nos, az óvoda vezetőt Tóth Henriettének hívják! Henriette Szombathelyről érkezik, bemutatkozására rövidesen sor kerül. Az óvoda személyzet jelentkezőkkel az elbeszélgetések hamarosan megkezdődnek!

A Mesevilág Óvoda most már a környező településekről is várja a kisgyermekeket!!

A cél az, hogy a szeptemberi nyitásra 40 gyermek ajkától legyen hangos az óvoda!

Kérjük a Kedves Szülőket, hogy éljenek a lehetőséggel és adják le az igénybejelentőket Sé új építésű kétcsoportos óvodájába!

 

Hajrá Sé!!!

https://www.vaol.hu/helyi-kozelet/2022/06/epul-a-mesevilag-ovoda-seben-szeptemberben-kinyithat

Célegyenesben!

Kedves Séiek!

Újabb hónap telt el, ismét Sé új építésű kétcsoportos óvodájának, a MESEVILÁG ÓVODA helyszínéről jelentkezünk!

Jóformán már csak egy hónap van hátra és a munkálatok befejeződnek! Rohamléptekkel folyik a munka, sok minden történt az elmúlt hetekben. Ahogy az a képekből is látható volt parkettázás, linóleumozás, oldal burkolat kialakítás, újabb gépészeti munkák, villanyszerelés, konyhaszekrény beépítés. Ha a külső területre vetjük tekintetünket azt láthatjuk, hogy megtörtént a színezés, a díszítő elemek felrakása, a térkövezés és zajlanak a földmunkák.

A berendezési tárgyak és műszaki termékek megrendelése megtörtént!

Tehát mindent megteszünk, hogy a szeptemberre tervezett nyitás zökkenőmentes legyen!

 

Megígértük, megcsináljuk!!

 

Itt jegyezzük meg, hogy a séi lakcímmel rendelkezőknek továbbra is van lehetőségük leadni gyermekeik jelentkezését az óvodába! Azonban most már a környező településekről is várjuk a gyerekek jelentkezését! Erről a jövő héten tájékoztató anyag jelenik meg!

 

Hajrá Sé!!!

 

Sé Község Önkormányzata

 

Lomtalanítás 2022

Tisztelt Séiek!

Amint arról a korábban kiküldött tájékoztató anyagokból is értesülhettek róla, településünkön 2022.06.21-én, kedden közterületi házhoz menő LOMTALANÍTÁS lesz!

Újból felhívjuk a figyelmüket a Sopron és Térsége Környezetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. (továbbiakban STKH) tájékoztatására.

Ezt az alábbiakban olvashatják!

 

„Lomtalanítás során kihelyezhető hulladékok: a közszolgáltatás keretében rendszeresített
gyűjtőedény méreteit meghaladó nagydarabos háztartási lomhulladék.

Például:

kanapé, ágy, ágybetét, szekrény, fotel, szék, szőnyeg, kerti bútort stb. A nagyméretű lomokat (pl.: ágy, szekrény, ülőgarnitúra) szétszedett állapotban kell kihelyezni úgy, hogy az kézi erővel könnyen mozgatható legyen.

Az elszállításra kerülő lomhulladék kizárólag lakossági eredetű lehet!
A lom hulladékokat a meghirdetett gyűjtés első napján 6.00-tól, az ingatlanok előtti, szállítójárművel megközelíthető közterületről folyamatosan szállítjuk el. A hulladék mennyiségétől függően ez akár több napot is igénybe vehet. Egy adott utcában már befejezett gyűjtés után kihelyezett lom hulladékokat nem tudjuk elszállítani.

Az alábbi hulladékokat NEM vesszük át!


  • zöldhulladék (pl.: kerti hulladék, nyesedék),
    • szelektív hulladék (pl.: sárga és kék zsákban gyűjthető hulladékok),
    • állati tetem,
    • gazdálkodói-vállalkozói tevékenységből származó hulladék,
    • autóbontásból származó autó alkatrész (pl.: kárpit, szélvédő, lökhárító stb.),
    • építési-bontási hulladék (pl.: mosdókagyló, csempe, WC csésze, ablak, ajtó, üveg, síküveg,
    tükör, stb.)
    • szóródó-, lapátos-, zsákos hulladék (pl.: Inert, kommunális),
    • személy-, teher-, traktor gumiabroncs,
    • veszélyes hulladék (pl.: vegyi anyaggal szennyezett göngyöleg, permetezőszer, maradék
    festék, festékes göngyöleg, akkumulátor, neoncső, azbeszt, gyógyszer, fáradt olaj, stb.),
    • elektronikai hulladék (pl.: selejtes hűtő, televízió, háztartási gép),
    • fém hulladék (pl.: hordó, ereszcsatorna, drótkerítés, csövek stb.),
    • kézi erővel nem rakodható túlsúlyos, vagy túlméretes hulladék,
    • befőttesüveg, üvegpalack, hőálló üveg, egyéb üveghulladék.

Együttműködésüket és megértésüket köszönjük!” – STKH

Sé Község Önkormányzata

Járdafelújítás gőzerővel!

Javában tart a Szabadság utca déli oldalán, a Szerház és Petőfi utcák közötti járdaszakasz felújítása! A Magyar Falu Program keretében a járdafelújítás anyagköltségére korábban 5 millió Forint támogatást nyertünk. A kivitelezővel egyeztetve most megcsináljuk az előirányzott teljes szakaszt! Első ütemben a Szerház utca és a társasház közötti szakasz készül. A megvalósításhoz szükséges munkadíjat az önkormányzat saját forrásból biztosítja!!

Falunk lakóit a kivitelezés kezdetéről és várható befejezéséről a Séi Telegráfban kiküldött tájékoztatóban kiértesítettük! A munkálatokról folyamatosan tájékoztatunk!

 

Köszönjük a megértést és a türelmet!

Megígértük, megcsináljuk!

Hajrá Sé!!!

 

Sé Község Önkormányzata

 

Nyári diákmunka 2022

Sé Község Önkormányzata a tavalyi évhez hasonlóan ismételten csatlakozik a „Nyári diákmunka 2022” elnevezésű munkaerő piaci programhoz.

A program 2022. június 15. napjától 2022. augusztus 31. napjáig tart, 2022. június 15. napjától lehetőségük nyílik a diákoknak, hogy regisztráltassák magukat az illetékes járási hivatalnál személyes okmányaikkal, iskolalátogatási igazolással.

Sé Község Önkormányzata a 2022. július 1. és 2022. augusztus 31. közötti időszakra támogatást igényelhet a 16-25 év közötti, nappali tagozatos tanulói vagy hallgatói jogviszonnyal rendelkező és azt igazolni tudó diákok foglalkoztatásához. Legfeljebb napi 6 órás foglalkoztatás támogatható az önkormányzati foglalkoztatás esetén. A támogatás megállapítása során szakképzettséget nem igénylő munkakör esetében 150.000, – Ft/fő/összeg vehető figyelembe.

A programmal kapcsolatban érdeklődni a 06-94-540-535-ös telefonszámon lehet.

Várjuk a diákok jelentkezését, melyet megtehetnek személyesen az önkormányzati hivatalban vagy a simonne.zsuzsanna@se.hu e-mail címen!

 

Sé Község Önkormányzata

 

BAJNOKCSAPAT!!

BAJNOKCSAPAT!!

Ifi mérkőzés

SÉ SE – SÖPTE SE 3:2 (1:0)

Sé, 300 néző. Vezette: Erős Botond.

Góllövő: Nyári Krisztofer, Nemes Etele, Farkas Péter.

A tudósítás elejére kívánkozik, hogy a két U-19-es csapat bajnoki döntőt játszott, aki győz az a bajnok!

A rekord nézőszámot hozó találkozón – melyen legalább 300 néző volt jelen, – méltó volt a két csapat egész éves teljesítményéhez. Végig parázs, nyílt, színvonalas találkozót vívtak a csapatok, amelyet végül megérdemelten a Séiek nyertek meg! Így a Megyei II. osztály Északi csoportjának 2021/2022. évi bajnoka a SÉ U-19-es csapata! A mérkőzés végén Gál László a Versenybizottság elnöke adta át a csapat tagjainak az aranyérmeket! Ez egy történelmi, szenzációs siker! Gratulálunk!

A bajnokok:

Bogyai Bálint, Botz Botond, Botz Kolos, Botz Hunor, Eberhardt Ádám, Farkas Kevin, Farkas Péter, Fehér Levente, Gyócsi Gergő, Gyöngyösi Kevin, Kovács András, Kiss Bálint, Major Milán, Marton Patrik, Németh Bence, Nyári Bálint, Nyári Krisztofer, Nyári Szilárd, Prim Olivér, Romsics Attila, Simon Benedek, Simon Soma, Tóth Péter, Kiss Mihály, Nemes Etele, Rada Ákos.

Csapatvezető: Horváth László. Technikai vezető: Bogyai Imre. Vezetőedző: Závár Zoltán.

 

Felnőtt mérkőzés

SÉ SE – SÖPTE SE 3:6 (0:2)

Sé, 200 néző. Vezette: Boda György.

Góllövő: Kiss Máté, Kiss Márton, Werderits Balázs.

A felnőtt mérkőzésen a már biztos bajnoki ezüstérmes Söpte ragadta magához a kezdeményezést, és rögtön a találkozó elején megszerezte a vezetést. A hazai csapat próbálta tartani a lépést ellenfelével, de a helyzeteit sorra elpuskázta, a vendégek viszont a félidő végén újabb gólt szereztek. A második félidő hazai támadásokkal indult, sikerült is a szépítés, de gyorsan visszaállt a kétgólos különbség. A vendéglátó tovább rohamozott, ennek eredményeként perceken belül egyenlő volt az állás. Azonban egy perc sem telt el és ismét a vendégek vezettek. A mérkőzés végén a Söpte két gyors góllal lezárta a találkozót a fáradó hazaiak ellen. Összességében jó játékvezetés mellett, fordulatos meccsen az esélyesebb Söpte megérdemelt győzelmet aratott a végig partiban lévő, de rengeteg helyzetet elpuskázó Séiek ellen. A Sé csapata köszöni Szurkolóinak az egész éves biztatást!

 

Szenzációs volt a hangulat, a körítés, a szurkolás! Köszönjük!

 

Most következik a jól megérdemelt nyári szünet!

 

Kellemes pihenést kívánunk Szurkolóinknak és minden támogatónknak!

 

Hajrá Sé!!!

Kincskereső kaland és túratábor!

Kincskereső kaland és túratábor! 🚶🏃‍♀️
Tisztelt Szülők! Kedves Séi Gyerekek!
Általános iskolásoknak szervezünk tábort, 07.25. – 07.29. között!
A tábor vezetője: Kiss-Geosits Beatrix tanárnő.
A tábor központi helyszíne a Faluház!
A tábor jellege: napközis rendszerben. Ellátás: tízórai, ebéd, uzsonna.
Az egyhetes tábor díja: 20. 000,- Ft. Testvérkedvezmény: 10%.👫
A tábor hétfőtől – péntekig tart, minden nap 8:00 – 16:00-ig.
⏰Érkezés: 7:30-tól 8:00-ig, távozás: 16:00-tól 16.30-ig.
Program: Túrázás erdőn, mezőn és kézművesség, alkotás. Tehát az öltözetet ennek megfelelően kell majd megválasztani!
Jelentkezni július 01-ig, Horváthné Csomai Viktóriánál lehet a plakáton található elérhetőségeken!
Jelentkezéskor szükséges adatok: gyermek neve, születési dátum, lakcím, 📡szülő telefonos elérhetősége, esetleges allergia/érzékenység.
A jelentkezőknek a későbbiekben külön tájékoztatót küldünk!
Várjuk a jelentkezéseteket!

Megnyílt Szendiszűcs István kiállítása!

Kedves közönség, séi lakosok!
Megnyílt Szendiszűcs István kiállítása! Érdemes megnézni!
Ő fotós, keramikus, festő, grafikus, … művész, helyi lakos.
Képei ablakok, valóságkeretek, betekintők. Színei, alakjai könnyed kulccsal nyitnak, nyittatnak belső ablakokat. Bennük otthonosan köszönt ránk a képzelet. Képeit gyermekek, felnőttek egyaránt élvezhetik. Játékos. Néha humoros, mosolygós, lágyan simogató, holdfényes, magányos… alkotójuk tükre.
Képei a helyszínen is megvásárolhatóak. Az alkotónál a kiállítottakon kívül, további széles választék közt nézelődhet az érdeklődő.
Elérhetőség:
Köszönet minden résztvevőnek a megvalósulásért!!!

 

20220610 Szendi-Szűcs kiállítás, Sé, Szendi Péter, Vas Népe
20220610 Szendi-Szűcs kiállítás, Sé, Szendi Péter, Vas Népe

20220610 Szendi-Szűcs kiállítás, Sé, Szendi Péter, Vas Népe
20220610 Szendi-Szűcs kiállítás, Sé, Szendi Péter, Vas Népe

Harcosok klubja!

PECÖL SE – SÉ SE 2:3 (1:3)

Pecöl, 100 néző. Vezette: Bagoly Gábor.

Góllövő: Sümegi László, Kovács Krisztián, Kiss Máté.

Tavasszal eddig is jellemző volt, de most csúcsosodott ki, hogy igazi harcosok voltak a pályán! Igaz ez mind a felnőtt, mind az ifi csapat játékosaira! A felnőtt csapatban rengeteg volt a hiányzó, csupán 13 játékossal utaztunk a Pecöl elleni derbire.  De, akik pályára léptek egytől-egyig bizonyították, hogy igazi harcosok! Ugyanis fegyelmezetten, alázattal, az edzői utasításokat betartva, óriási akarattal léptek pályára! Ennek eredményeként alig telt el negyedóra és már három góllal vezettünk! Az ellenfél nem tudott a játékunkkal mit kezdeni, nagy fölényben játszottunk. A félidő második felére kiegyenlítetté vált a játék, de a dominanciánk ekkor is fennállt! A második félidőben ellenfelünk mindent egy lapra feltéve támadott, de a védekezésünkön nem találtak fogást. Ugyanakkor ezzel teret nyitottak arra, hogy veszélyes kontrákat vezessünk. Aztán a hazaiak találtak egy gólt, sőt tizenegyest is hibáztak, de annak ellenére, hogy fogyott az erő hősiesen küzdöttünk. Sőt az utolsó negyedórában lehetőségünk volt biztossá, akár több gólossá tenni győzelmünket, de óriási lehetőségek, több kapussal szembeni ziccer is kihasználatlanul maradt! De, a válogatott meccs is bizonyította, még a legnagyobbak is hibáznak el ajtó-ablak helyzeteket! Összességében folytatva a tavaszi menetelést, teljesen megérdemelt győzelmet arattunk, azonban a helyzetkihasználáson van mit javítani, de minden pályára lépő játékos maximális dicséretet érdemel! Ezúttal a szívét is kitette a pályára a CSAPAT!

 

Ifi mérkőzés

PECÖL SE – SÉ SE 2:2 (0:1)

Góllövő: Bogyai Bálint, Fehér Levente.

Ifistáinknak kellett a három pont, de a végén az egynek is örülni kellett! Az első félidőben fölényben játszottak fiataljaink, de csupán egy gólt tudtak szerezni a számtalan lehetőség közül. A második félidőben hagyták magához térni ellenfelüket, akik megfordították a meccset. De, helyén volt a szív és igazi harcosként, az utolsó utáni pillanatban, nagyot küzdve sikerült döntetlenre menteni a meccset! Tanulság, hogy a helyzeteket be kell rúgni!

Köszönjük Szurkolóinknak, hogy ismét buzdították CSAPATAINKAT!

 

Következik az utolsó forduló! A Söpte csapatát fogadjuk! Ezúttal az ifi csapat lesz a főszereplő, hiszen a BAJNOKI CÍMÉRT játszanak fiaink! Tudniillik mindkét csapat egyforma pontot gyűjtve áll a tabella élén! Tehát ki-ki meccs lesz, aki győz, az lesz a bajnok!  Biztos vagyok benne, hogy ezek mi leszünk, de csak akkor, ha MINDENKI a maximumot nyújtva, vért izzadva küzd meg az utolsó csatában a bajnoki aranyért!

Tehát várunk minden SZURKOLÓT és MINDENKIT, már az ifi meccsre is vasárnap az Aranypatak Arénába!

 

Egyébként vasárnap Gyermeknap is lesz az Arénába, tehát CSALÁDOSTÓL duplán érdemes kilátogatni!!

 

Hajrá Sé!!!