Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

DOTTO: Jövök!!!

Kedves Séiek!

Már csak két nap és elkezdődik a Sé Gyerkőc Fesztivál és Falunap hosszú hétvégéje! Számos programból tudnak válogatni falunk lakói, melyet a múlt hétvégén kiküldött program ismertetőben is olvashattak!

 

Tavaly nagy sikert aratott, ezért idén megint, szombat délután DOTTO KIS-VONATTAL is lehet jönni a rendezvényre! A megállóhelyek táblái csütörtökön kihelyezésre kerülnek!

 

Szeretnénk felhívni a figyelmüket, hogy támogassák falunk legnagyobb rendezvényét azzal, hogy vásárolnak TÁMOGATÓI JEGYET! A Gejzír Sörözőben, a COOP boltban, a Postán, a Dohányboltban és az Önkormányzati Hivatalban is meg tudják vásárolni a jegyeket!

 

A támogatók között az önkormányzat felajánlásában egy hétvégi nyaralást sorsolunk ki!

 

Mindemellett továbbra is várjuk a TOMBOLA FELAJÁNLÁSAIKAT! A felajánlásra szánt tombola tárgyaikat az Önkormányzati Hivatalban adhatják le!!

 

A rendezvény fő támogatója a TREND OPTIKA CSOPORT!!

 

Kérjük, aki teheti támogassa falunk kiemelkedő rendezvényét!

 

Köszönjük!

 

Sé Község Önkormányzata

 

SÉI GYERKŐC FESZTIVÁL és FALUNAP!

Kedves Séiek!

JÖN! JÖN! JÖN!

Már csak egy hét és elkezdődik a Sé Gyerkőc Fesztivál és Falunap hosszú hétvégéje!

Mai nap folyamán kiküldésre került, így a postaládáikban megtalálhatják a 2022.08.11.12. – 2022.08.14. között megrendezésre kerülő Séi Gyerkőc Fesztivál és Falunap részletes programját, már az időpontokkal feltüntetve, mindkét nap este sztárfellépővel!

Tavaly nagy sikert aratott, ezért idén megint, szombat délután DOTTÓ kisvonattal is lehet jönni a rendezvényre, a megállóhelyek jövő héten külön ki lesznek táblázva!

Kérünk mindenkit próbálja úgy rendezni elfoglaltságát, hogy részt tudjon venni az eseménysorozaton!

 

Szeretnénk felhívni a figyelmüket, hogy lehetőség van TÁMOGATÓI JEGYEK vásárlására! A Gejzír Sörözőben, a COOP boltban, a Postán, a Dohányboltban és az Önkormányzati Hivatalban tudják megvásárolni a jegyeket! Továbbá a jövő hét folyamán megbízólevéllel ellátott diákmunkásaink fogják felkeresni falunk lakóit, támogató jegyek náluk is vásárolhatóak lesznek!

A támogatók között értékes ajándék kerül kisorsolásra, ami előreláthatólag egy hétvégi nyaralás lesz!

 

Mindemellett szívesen fogadjuk a TOMBOLA FELAJÁNLÁSAIKAT! A felajánlásra szánt tombola tárgyaikat az Önkormányzati Hivatalban adhatják le!!

 

A rendezvény fő támogatója a TREND OPTIKA CSOPORT!!

 

Kérjük, aki teheti támogassa falunk kiemelkedő rendezvényét!

 

Köszönjük!

 

Sé Község Önkormányzata

JÖN! JÖN! JÖN! ISMÉT Séi Gyerkőc Fesztivál és Falunap!

Kedves Séiek!

2022.08.12. – 2022.08.14. között ismét megrendezésre kerül a Séi Gyerkőc Fesztivál és Falunap! Számos és minden korosztály számára megfelelő szórakozási lehetőséget nyújtó programokkal várjuk falunk minden kedves lakóját!

Garantált, hogy mindenki fog találni saját maga és családtagjai számára is megfelelő programot!

Kérünk mindenkit próbálja úgy rendezni elfoglaltságát, hogy részt tudjon venni az eseménysorozaton!

A részletes programterv 08.05-én kiküldésre kerül minden háztartásba!

 

Röviden csak annyit a gyerekeknek ismét lesz óriás csúszda, csúszdás légvár, nagy játszóház, vízi dodzsem és csónak! Ismét ellátogat településünkre a tavaly nagy sikert arató DOTTÓ kisvonat! Lesz szombaton és vasárnap este is sztárfellépő, ami egyenlőre maradjon titok! De, fellép többek mellett a helyi Csillagvirág Citerazenekar és a Toronyi Asszonykórus! Gyerekbalett és gyerektánccsoport fellépése is üde színfolt lesz! De, bemutatkozik a Séi Mesevilág Óvoda is!  Lesz fergeteges retro slágerek és musical előadás! Vasárnap lovas -és kutyabemutató, illetve kisautó bemutató várja az érdeklődőket! Na és persze nem maradhat el a tombola sorsolás sem! Mindemellett természetesen a főzőverseny is megrendezésre kerül!

Részletek hamarosan!

 

Továbbá szeretnénk felhívni a figyelmüket, hogy lehetőség van TÁMOGATÓI JEGYEK vásárlására! A Gejzír Sörözőben, a COOP boltban, a Postán a Dohányboltban és az Önkormányzati Hivatalban egységesen 2000,-Ft-os áron tudják megvásárolni a jegyeket! A támogatók között nagyon értékes ajándék kerül kisorsolásra!

 

Mindemellett szívesen fogadjuk a tombola felajánlásokat! A felajánlásra szánt tombola tárgyaikat jövő héttől az önkormányzati hivatalban adhatják le!!

 

Kérjük, aki teheti támogassa falunk kiemelkedő rendezvényét!

 

Köszönjük!

 

Sé Község Önkormányzata

 

Folytatódik a beiratkozás!

„…a gyermekeknek két dolgot kell adnunk: gyökereket és szárnyakat. Gyökereket, amelyek tartást adnak, hogy tudják hova tartoznak, de ugyanígy szárnyakat is, amelyek az egyiket a kényszereitől és előítéleteitől szabadítják meg, a másiknak lehetőséget adnak új utakat bejárni, vagy inkább repülni.”

Johann Wolfgang von Goethe

Ezt az idézetet választották a Séi Mesevilág Óvoda óvodapedagógusai Pedagógiai Programjuk mottójául.

 

Heni néni, Böbe néni, Gabi néni és Kriszti néni szeretettel várja a kicsiket az újonnan épülő, tágas, világos, modern, jól felszerelt játszóudvarral, mozgásfejlesztő eszközökkel felszerelt tornaszobával is rendelkező óvodába, a Bogyó és Babóca csoportokba.

 

Programunkból: Zöld Óvoda cím elnyerése, Ovikert Programban való részvétel, Madárbarát Óvoda cím elnyerése, idegen nyelvhez szoktatás (német), Ének-zene-gyermektánc tehetségműhely, Papírszínház, kirándulások, egyéb fakultatív programok.

 

A beiratkozás folytatódik! A SÉI MESEVILÁG ÓVODA hamarosan megnyitja kapuit a gyermekek előtt! Várjuk a jelentkezőket és minden érdeklődőt beiratkozás, ismerkedés, adategyeztetés céljából! A beiratkozás helyszíne a Faluház!

 

Keressenek minket bizalommal!

 

Tóth Henriette óvodavezető
+36306813392

 

ÓVODAI BEIRATKOZÁS!

Kedves Szülők!

A SÉI MESEVILÁG ÓVODA hamarosan megnyitja kapuit a gyermekek előtt!

Július 25-28. között, minden nap 9:00-15:30-ig várjuk Önöket beiratkozás, ismerkedés, adategyeztetés céljából.

Kérjük, hozzák magukkal gyermekük születési anyakönyvi kivonatát, személyi igazolványát, lakcímkártyáját, TAJ kártyáját, valamint a szülő személyi igazolványát és lakcímkártyáját.

A beiratkozás helyszíne a Faluház földszintjén lesz.

 

Üdvözlettel:

 

Tóth Henriette

óvodavezető

+36 306813392

Már csak egy lépés!!

Kedves Séiek!

A SÉI MESEVILÁG ÓVODA helyszínéről jelentkezünk! Most már tényleg csak egy lépés a készenlét!

Belül mennek az utójavítások. A konyhatechnológiai is kész. Megérkeztek a műszaki cikkek. Kívül kész az oviudvar, megy a parkosítás, kész a kerítés. A bevezető útrész és a parkolók is le vannak térkövezve.

De, nézzük inkább a képeket!

Megígértük, megcsináljuk!!

 

Kedves Szülők!

TOVÁBBRA IS VÁRJUK A GYERMEKEK JELENTKEZÉSÉT!! Van még hely!

Jövő héttől az óvónénik folyamatosan keresik a jelentkezőket, hogy a szükséges papírmunkát elvégezzék!!

 

Hajrá Sé!!!

 

Sé Község Önkormányzata

12. alkalommal találkozott Sében a Séy család!

Kedves Séiek!

Sey Gábor beszámolóját osszuk meg a találkozóról:

 

„Harminchét évvel ezelőtt, 1985-ben jártunk először a községben, ahonnan eleink 1751-ben szétköltöztek az ország számos településére. E látogatásunkkor még gondolni sem mertünk arra, hogy valaha is élő lesz a család kapcsolata azzal a faluval, ahonnan igazoltan 1234-ig nyúló gyökereink erednek. 1996-ban már a község vezetésének meghívására „utaztunk fel” Sébe egy kulturális program keretében rendezett találkozóra, amit a millennium zászlóátadási ünnepségen való részvétel követett. 2000-től ez évig 11 „nagycsalád”-i találkozón látogattunk Sébe, s itt voltunk több a falu életében jelentőséggel bíró rendezvényen – faluház avatón, alapítványi rendezvényen, falunapon, filmbemutatón, díszpolgár avatón, stb. A pandémia miatt az idei 12. találkozónkra négy év kihagyása után került sor..

Örömmel „látogattunk fel” falunkba, s már ideérkezésünkkor szembesültünk vele, hogy az elmúlt években is jól látható fejlődésen ment át a község. A Faluház mellett épülő óvoda és játszótér látványa melegséggel töltötte el a szívünket.

Szokás szerint találkozónkat a Faluházban tartottuk, ahol Nagy Róbert polgármester úr fogadott minket, aki tájékoztatott bennünket a falu fejlesztési elképzeléseiről is. De Janzsó László és Sörös István korábbi polgármesterek is megtisztelték jelenlétükkel a találkozónkat. Hozzájuk hosszú évek barátsága fűz valamennyiünket.

26-an gyűltünk össze a Sey családból, hogy lerójuk tiszteletünket a falu és valaha itt élt őseink előtt. Nagy Róbert polgármester úrnak átadtuk a család Szombathelyi levéltárban őrzött – címeres levelének másolatát, majd hagyományainkhoz híven megkoszorúztuk az önkormányzat udvarán álló kopjafánkat. A találkozón megtekintettük a Séről készült filmet, visszaemlékeztünk az előző találkozókra, és mint minden alkalommal idén sem feledkeztünk meg az ÖrökSÉgünk alapítvány támogatásáról, majd sétát tettünk a faluban. Pontosabban felsétáltunk a Charlie étterembe, ahol minden találkozónk alkalmával ebédelni szoktunk.

Idei ebédünk egy „pillanatra” veszélybe került, mert az időközben elbocsátott séf „elfelejtett” minket az utódjának megemlíteni, s utóbbi kora reggel szembesült azzal, hogy ott szeretnénk ebédelni. Minden dicséret megilleti a jelenlegi konyhafőnököt és segítő gárdáját, akik váratlanul jött feladatot sikeresen megoldották.

Ebéd után meglátogattuk a templomkertet és az ott kialakított békepontot.

Köszönjük Sé Önkormányzatnak, hogy ismét lehetőséget kaptunk a községben találkozónk megrendezésére és kívánjuk, hogy Sé továbbra is fejlődjön, szépüljön, valamennyi lakója üdvére.”

Mindjárt kész!

Kedves Séiek!

Sűrűbben kell jelentkeznünk a SÉI MESEVILÁG ÓVODA helyszínéről! Ugyanis most már nem hetekről, hanem napokról beszélünk és kész!

Gyorsított eljárással folyik a munka, sok minden történt az elmúlt napokban. Volt itt minden linóleumozás befejezése, nyílászárók felszerelése, villanyszerelés, gépészeti munkák. Van már villany és víz. Kívül megtörtént a színezés befejezése, újabb díszítő elemek felrakása, a térkövezés folytatása, korlátok kialakítása. De, elkezdődött a kerítés építése, a bevezető út és a parkoló kialakítása, sőt megérkeztek az óvoda udvar játékelemei is!

Minderről beszéljenek inkább a képek!

 

Megígértük, megcsináljuk!!

 

Csak ismétlésképpen, most már a környező településekről is várjuk a gyerekek jelentkezését!

 

Hajrá Sé!!!

 

Sé Község Önkormányzata

Semmelweis Nap és Köztisztviselők Napja!

Július 1-én ünnepeljük a Köztisztviselők Napját, így pénteken a Sé Közös Önkormányzati Hivatalban nem lesz ügyfélfogadás!

Ugyanezen napon van a Semmelweis Nap, a Magyar Egészségügy Napja! Így pénteken a zárva lesznek a háziorvosi és gyermek háziorvosi rendelők, a szakrendelők, a gyógyszertárak!

Köszöntjük a KÖZTISZTVISELŐKET és az EGÉSZSÉGÜGYBEN DOLGOZÓKAT!

Sé Község Önkormányzata

Továbbra is nyitva a sportlétesítmény!

Kedves Séiek!

 

A sportlétesítmény területén is folyamatos fejlesztések történnek! Most a külső kerítés kiépítése fejeződött be! Nagyon szép lett, mintegy keretbe foglalja ezt a szép területet!

 

Nem kell megijedni, ugyanis a sportlétesítmény továbbra is mindenki előtt nyitva áll! Vannak kiskapuk telepítve a patakparti oldalon és a főbejáratnál is, ezek mindig nyitva lesznek!

 

Kedves Álhírterjesztők, a sportpályát nem zártuk le!! Amíg nem szerzünk tudomást a valós eseményekről, addig ne állítsunk valótlanságokat! Csak a kiskapu kilincseket kell lenyomni és máris be tudunk jutni!

 

Természetesen a sportlétesítmény területére kutyát TILOS bevinni! A patakpart mellett bőven van hely kedvenceink sétáltatására!

 

Hamarosan a sportöltöző belső felújítása és külső színezése is megtörténik, újfent pályázati forrás igénybevételével!

 

Hajrá Sé!!!