Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

FŐZŐVERSENY!

FŐZŐVERSENY!

 

A 2024.08.10.-én és 2024.08.11.-én megrendezésre kerülő Séi Gyerkőc Fesztivál és Falunap keretein belül, Sé Község Önkormányzata FŐZŐVERSENYT hirdet, 08.10-én szombaton délelőtt!!

 

A főzőversenyre az első tíz csapat jelentkezését tudjuk fogadni!

 

Egy sörpad garnitúrát, áramot, vizet biztosítunk, minden egyébről a csapatoknak kell gondoskodnia!

 

Az első három helyezett díjazásban részesül!

 

2024.08. 05-ig várjuk a csapatok jelentkezését!

 

Jelentkezéseiket megtehetik Konti Zoltán képviselőnél az alábbi elérhetőségeken:

Telefon: +36 30 270 0820 E-mail: kontihouse@gmail.com

 

Próbáld ki főző tudásodat! Jelentkezz bátran!!

 

Sé Község Önkormányzata

HAMAROSAN JÖN! JÖN! JÖN! A SÉI GYERKŐC FESZTIVÁL és FALUNAP!

HAMAROSAN JÖN! JÖN! JÖN!

A SÉI GYERKŐC FESZTIVÁL és FALUNAP!

 

Kedves Séiek!

 

2024.08.10.-én szombaton és 2024.08.11.-én vasárnap ismét megrendezésre kerül falunk legnagyobb éves rendezvénye,

 

a Séi Gyerkőc Fesztivál és Falunap!!

 

Számos és minden korosztály számára megfelelő szórakozási lehetőséget nyújtó programokkal várjuk falunk minden kedves lakóját!

 

Kérünk mindenkit próbálja úgy rendezni elfoglaltságát, hogy részt tudjon venni az eseménysorozaton!

 

Részletes programtervvel jelentkezünk!

 

 

Sé Község Önkormányzata

Lomtalanítás 2024

Lomtalanítás 2024

 

Tisztelt Séiek!

 

Amint arról a korábban kiküldött tájékoztató anyagokból is értesülhettek róla, településünkön 2024.07.12-én, pénteken közterületi házhoz menő LOMTALANÍTÁS lesz! A szolgáltató kérése, hogy lehetőség szerint már az első nap legyen kirakva a hulladék.

 

Újból felhívjuk a figyelmüket a Sopron és Térsége Környezetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. (továbbiakban STKH) tájékoztatására.

 

Ezt az alábbiakban olvashatják!

 

„Lomtalanítás során kihelyezhető hulladékok: a közszolgáltatás keretében rendszeresített
gyűjtőedény méreteit meghaladó nagydarabos háztartási lomhulladék.

 

Például:

kanapé, ágy, ágybetét, szekrény, fotel, szék, szőnyeg, kerti bútort stb. A nagyméretű lomokat (pl.: ágy, szekrény, ülőgarnitúra) szétszedett állapotban kell kihelyezni úgy, hogy az kézi erővel könnyen mozgatható legyen.

 

Az elszállításra kerülő lomhulladék kizárólag lakossági eredetű lehet!
A lom hulladékokat a meghirdetett gyűjtés első napján 6.00-tól, az ingatlanok előtti, szállítójárművel megközelíthető közterületről folyamatosan szállítjuk el. A hulladék mennyiségétől függően ez akár több napot is igénybe vehet. Egy adott utcában már befejezett gyűjtés után kihelyezett lom hulladékokat nem tudjuk elszállítani.

Az alábbi hulladékokat NEM vesszük át!


  • zöldhulladék (pl.: kerti hulladék, nyesedék),
    • szelektív hulladék (pl.: sárga és kék zsákban gyűjthető hulladékok),
    • állati tetem,
    • gazdálkodói-vállalkozói tevékenységből származó hulladék,
    • autóbontásból származó autó alkatrész (pl.: kárpit, szélvédő, lökhárító stb.),
    • építési-bontási hulladék (pl.: mosdókagyló, csempe, WC csésze, ablak, ajtó, üveg, síküveg,
    tükör, stb.)
    • szóródó-, lapátos-, zsákos hulladék (pl.: Inert, kommunális),
    • személy-, teher-, traktor gumiabroncs,
    • veszélyes hulladék (pl.: vegyi anyaggal szennyezett göngyöleg, permetezőszer, maradék
    festék, festékes göngyöleg, akkumulátor, neoncső, azbeszt, gyógyszer, fáradt olaj, stb.),
    • elektronikai hulladék (pl.: selejtes hűtő, televízió, háztartási gép),
    • fém hulladék (pl.: hordó, ereszcsatorna, drótkerítés, csövek stb.),
    • kézi erővel nem rakodható túlsúlyos, vagy túlméretes hulladék,
    • befőttesüveg, üvegpalack, hőálló üveg, egyéb üveghulladék.

 

Együttműködésüket és megértésüket köszönjük!” – STKH

 

Kérjük a tájékoztatóban leírtak betartását!

 

Köszönjük!

Sé Község Önkormányzata

40. Vasi Vasember

  1. Vasi Vasember

 

Tisztelt Séiek!

 

  1. július 6-án (szombaton) kerül megrendezésre a 40. Vasi Vasember Triatlon verseny.

 

A verseny útvonala idén sem érinti településünket, hanem a Nyestei úton (régi bucsui) halad végig. Az útvonalon teljes útzár lesz érvényben július 6-án 11:00 és 15:00 óra között.

 

Séből Szombathely a 89-es (elkerülő úton) közelíthető meg, mivel Szombathelyen a Dolgozók útja is teljes útzárral lesz zárva a jelezett időpontban.

 

Fontos, hogy a fenti időszakban a 89-es főútra csak a Charlie Vendéglő melletti földútról vagy Torony település felől lehet feljutni!

 

Köszönjük az együttműködésüket és megértésüket!

 

Sé Község Önkormányzata

Nyári diákmunka 2024

Nyári diákmunka 2024

 

Sé Község Önkormányzata újfent csatlakozik a „Nyári diákmunka 2024” elnevezésű munkaerő piaci programhoz.

 

A program 2024. június 17. napjától 2024. augusztus 31. napjáig tart.

 

Sé Község Önkormányzata a 2024. augusztus 1. és 2024. augusztus 23. közötti időszakra várja a 16-25 év közötti, nappali tagozatos tanulói vagy hallgatói jogviszonnyal rendelkező és azt igazolni tudó diákok jelentkezését!

 

Legfeljebb napi 6 órás foglalkoztatás támogatható az önkormányzati foglalkoztatás esetén.

 

A támogatás megállapítása során szakképzettséget nem igénylő munkakör esetében 200.100, – Ft/fő/összeg vehető figyelembe.

 

A programmal kapcsolatban érdeklődni a 06-94-540-535-ös telefonszámon lehet.

 

Várjuk a diákok jelentkezését, melyet megtehetnek személyesen az önkormányzati hivatalban vagy a nagy.tunde@se.hu e-mail címen!

 

Sé Község Önkormányzata

Zöldhulladék információk!

Zöldhulladék információk!

 

Kedves Mindenki!

 

Ledaráltatott! A fáradozásunk meghozta gyümölcsét, hiszen a tegnapi napon megtörtént a nyesedék ledarálása! A több kamionnyi darálék elszállításra is került!!

 

Hamarosan a tároló és környezetének rendbetétele is megtörténik.

 

Itt is szeretném megköszönni Marlovics Norbertnek és fiának Lászlónak, hogy mindig segítenek a zöldhulladék-szigetünk karbantartásában, a nyesedék gépi összetolásában!

 

Kérjük a Tisztelt Lakosokat, hogy csak az „oda illő” hulladékot vigyék a gyűjtőbe, az egyéb zöld termékeket (fű, virág stb.) az STKH havi rendszerességgel a zöld zsákokban elszállítja!

 

A zöldhulladék-sziget felügyelet mellett van nyitva! Az ott „szolgálatot teljesítő” közmunkásnak az a feladata, hogy felügyelje a rendet, elkérje a lakcímkártyát! Kérjük Önöket, hogy semmilyen „ajándékkal” ne kedveskedjenek neki!

 

A zöldhulladék-sziget CSÜTÖRTÖKÖN délelőtt 08:00 – 12:00 között, délután pedig 13:00 – 19:00 között tart nyitva!

 

Kérjük, hogy lakcímkártyájukat ne felejtsék el magukkal vinni!

 

Várjuk Önöket!

 

Sé Község Önkormányzata

CSÜTÖRTÖKÖN zárva tart a zöldhulladék-sziget!

CSÜTÖRTÖKÖN zárva tart a zöldhulladék-sziget!

 

Tisztelt Séiek!

 

A lehullott nagy mennyiségű csapadék miatt a zöldhulladék-szigetünk 2024.06.13-án CSÜTÖRTÖKÖN ZÁRVA TART!

 

A jövő héten természetesen újra nyitva van a nyesedékgyűjtő, a nyitvatartási rendnek megfelelően, tehát 09:00-12:00 és 13:00-19:00 között!

 

Kérjük, hogy az információt falunk időskorú lakóival, szomszédjainkkal is osszuk meg!

 

Megértésüket köszönjük!!

 

 

Sé Község Önkormányzata

Összetartunk, összetartozunk!

Összetartunk, összetartozunk!

 

Kedves Séiek!

 

Június 04-én ünnepeljük a Nemzeti Összetartozás Napját. Sében minden évben megtartjuk az emléknapot.

 

A mai napon az emlékek felidézése után közösen gyújtottuk meg az ÖSSZETARTOZÁS TŰZÉT!

 

Köszönjük mindenkinek, akik jelenlétükkel megtisztelték a rendezvényt!

 

Sé Község Önkormányzata

Új falutáblák! Már megint kivirágosodtunk!

Új falutáblák! Már megint kivirágosodtunk!

 

Önkormányzatunk egy régóta tervezett beruházást valósított meg!

FALUTÁBLÁK kerültek kihelyezésre mind a Szombathelyi, mind a Toronyi oldalra!

A településünkre érkezőket ezáltal is méltó módon tudjuk köszönteni!

 

Falunk főutcájában, a Szabadság utcában található virágos ládák újra beültetésre kerültek! Az árvácskákat muskátlik váltották fel.

 

Kérjük a virágos ládák örökbe fogadóit, hogy fordítsanak figyelmet a virágok gondozására, öntözésére és erre szomszédjaikat is figyelmeztessék!

 

A SÉ betű környéke is virágokban pompázik! Ezt Horváth László alpolgármesternek és feleségének köszönjük meg!

 

Mindemellett a temető, az önkormányzati hivatal, a Faluház, a buszvárók környezete, a sportlétesítmény, a Szabadság utca hidjai és a Déli lakótelep hidjai is virágosítva lettek.

 

Köszönjük Kiss-Vincze Eszter, az önkormányzati dolgozók és az „ÖrökSÉgünk” Alapítvány lelkiismeretes, szakszerű munkáját!

 

 

Sé Község Önkormányzata