Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Faültetés a Szabadság utcában

A tavalyi év júniusától kerékpárút és kerékpársáv építése vette kezdetét a Szabadság utcában. A munkálatok során a már elszáradt vagy formátlan tujákat és a kerékpárút nyomvonalába eső vagy beteg fákat önkormányzatunk kivágatta.

A főutca fásítására kertészeti mérnök segítségével növényesítési, fásítási tervet készíttettünk.

Az ültetőgödröket szerdán ásattuk ki. A gödrök elkészítését a Vasi FULL-TÁV Kft. vállalta térítésmentesen. Köszönjük Rácz István segítségét, közreműködését!

A fák ültetésére április 12-én pénteken kerül sor. A Szabadság utca déli oldalán 60 db vöröslevelű díszalmát (Malus ’Royalty’), a Kölcsey utcában 4 db kínai díszkörtét (Pyrus calleryana ’Chanticleer’) ültetünk el.

A volt mély árkot a kerékpárút-építés során lefedtük. A területen 12 db japán díszcseresznye (Prunus serrulata ’Kanzan’) ültetésére kerül sor.

A faültetést a terv szerint további növényesítés fogja követni. Cserjék, díszbokrok társulnak majd a fákhoz.

Főutcánk kizöldül.

Kérjük az ingatlantulajdonosokat, segítsenek a jövőben a fák gondozásában, öntözésében. A fák, növények meghálálják majd a gondoskodást.

Sörös István polgármester