Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

6000 év sok ezer érv – mozaikok Sé múltjából

Kedves Séiek!

A falunkról készült dokumentumfilm 2019. november 29-én került bemutatásra a Faluházban, 6000 ezer év sok ezer érv-mozaikok Sé múltjából címmel.
A premier előtti bemutatóra az Idősek Napján 2019. november 22-én került sor, így falunk Szépkorú lakói voltak az elsők, akik filmen láthatták Sé történetét.
A Sé Község Önkormányzatának megbízásából készült dokumentumfilm, most digitális formában is elérhető!

Aki kedvet kap a filmnézéshez az alábbi linken teheti meg: https://youtu.be/0j0j9BGOAtg

Jó szórakozást!

Sé Község Önkormányzata

Koronavírussal kapcsolatos intézkedések és információk!

Szeretném újból megkérni falunk minden kedves lakóját, hogy vigyázzunk egymásra! Emberségre, összefogásra, megértésre van most szükség, mindenki részéről! Tartsuk be, vegyük komolyan a koronavírus kapcsán kiadott utasításokat, ajánlásokat! Legfőképpen a higiéniai előírásokat! Kérem falunk Időskorú Lakóit, hogy maradjanak otthon, ugyanis, ha valaki még nem tudná, ők a legveszélyeztetettebbek! Továbbá kérem rokonaikat, hozzátartozóikat, ismerőseiket, hogy erre ők is figyelmeztessék őket! AKI TEHETI, MARADJON OTTHON!!!
A korábban kiadott tájékoztatók, melyek minden háztartásba ki lettek küldve, tartalmazzák az egyéb tudnivalókat. Újból kiemelném, amennyiben a hozzátartozókon keresztül nem tudják megoldani és segítségre van szüksége az időskorúaknak, rászorulóknak, egyedül élőknek legyen az bevásárlás, levélfeladás, gyógyszer kiváltás az alábbi elérhetőségeken jelezzék (06-30/256-2521; 06-30/560-5121; 06-70/315-6463)!
A gyógyszerek kiváltása, hús –és hentesáruk beszerzésének hatékonysága érdekében, együttműködő partnereket sikerült találnunk. Az egyéb termékeket a helyben lévő boltban megvásárolhatjuk. A levelek, csekkek pedig a helyi postán feladhatóak! Mindezen felül, a Charlie Vendéglő ezen időszakban kedvezményesen biztosít menüt az igény-bevevőknek és mindezt ki is szállítja!

Fertőtlenítés
A Faluház, az orvosi rendelő, az önkormányzat épülete beleértve a postát is fertőtlenítésre kerültek! A toronyi Prisztavok Tamás sietett a segítségünkre, a munkálatokat Bogyai Imre végezte.

Fertőtlenítőszerek
A helyi Magister Kft. az általa gyártott Sterifruit kézfertőtlenítőket bocsájtott az önkormányzat rendelkezésére! Dr. Mester Ildikó ügyvezető a tegnap adta át a termékeket. A doktornő arról is tájékoztatott, hogy jövő hét közepétől, igény esetén a falu lakói számára is elérhetőek lesznek a készítmények! Köszönjük!
Az önkormányzat a Zátonyi Kft-től szerzett be fertőtlenítőszert, így szükség esetén az utánpótlás is biztosítva van!

Maszk
Horváth Hajnalka sietett a segítségünkre, megvarrták az első húsz darab maszkot! Sorozatgyártás fog történni, folyamatosan készülnek a termékek, melyek igény esetén a falu lakói számára is elérhetőek lesznek! Köszönjük!

 

 

Sportlétesítmény
Tegnap az alpolgármester úrral szomorúan tapasztaltuk, hogy többen a koronavírussal kapcsolatosan foganatosított intézkedéseket be nem tartva, azzal szembe menve tartózkodtak a pályán és a mellette lévő területen! Mondhatom azt „piknik” hangulat uralkodott! Mindezeket figyelembe véve és mások védelme érdekében a mai nappal (március 19.) a sportlétesítményt határozatlan időre „lezárattam”! Nyilván lehetőségek híján lezáratni nem lehet, de kérek mindenkit, hogy az elkövetkező hetekben ne látogassa a futballpályát és annak közvetlen környékét!
A koronavírussal kapcsolatban folyamatos tájékoztatást ad az önkormányzat! Kérem, hogy az álhíreknek ne üljünk fel, hiteles információkat a koronavirus.gov.hu oldalon találhatunk!
MÉG EGYSZER KÉREK MINDENKIT, AKI TEHETI, SAJÁT és EMBERTÁRSAI ÉRDEKÉBEN MARADJON OTTHON!!!

Nagy Róbert
polgármester

 

Fertőtlenítés a Faluházban és a Hivatalban

 

Hírcsokor

Tájékoztatom Önöket, hogy a legutóbbi Képviselő-testületi ülésről készült összefoglaló elkészült, hamarosan mindenki számára elérhető lesz itt az oldalon, illetve a honlapunkon is!

Forgalmi rend változás
A Móricz Zsigmond utca végén található elsőbbség adás kötelező tábla áthelyezésre került, így a régi Bucsui út felől érkezőknek kell elsőbbséget adni az utcából érkezők számára! Kérem, figyeljünk! Továbbá a Charlie vendéglő környékén kialakult parkolásokból adódó kellemetlenségek megoldására megállni tilos táblák kerültek kihelyezésre mindkét irányba! Erre is figyeljünk, hiszen rendőri ellenőrzés is várható!

Fásítás, virágosítás
Az önkormányzat elkezdte virágültetési programját, melybe faültetés, sövényültetés, cserjék rendbetétele is beletartozik. Az első két ütemnek már látható jelei vannak! A virágládák gyártása folyamatosan történik, remélhetőleg, ha a kialakult helyzet is engedi, akkor májusban kihelyezésre kerülnek! Képviselő-testületi üléseken folyamatosan foglalkozunk a témakörrel. Amint arról korábban már tájékoztatást adtam, ezen feladatok összefogásáért az alpolgármester a felelős. Ugyanakkor szomorúan tapasztalom, hogy többen az önkormányzat tudta nélkül kezdenek faültetésekbe, jelen esetben a Patakparti sétány környékén! Olyan területekre és úgy ültetnek fákat, melyről az adott telek tulajdonosa nem is tud, csak később szembesül azzal, hogy a telkén, egyszer csak, kinőtt egy vagy több fa! Továbbmenve az sem „egészséges”, ha a patakpartot terítjük be a levágott ágakkal, nyesedékkel! Minderről a napokban arra járó vízügyi szakember tájékoztatta a jegyzőt. Ezzel egy időben mielőbbi intézkedésre szólította fel az önkormányzatot! Kérem az érintetteket, hogy fejezzék be az ilyenfajta tevékenységüket! Ne úgy akarjunk szépíteni, hogy azzal kellemetlenségeket okozunk!

A végére egy örömhír, a falu gólyái megérkeztek!

Nagy Róbert
polgármester

 

Rendkívüli kormányintézkedések a koronavírussal kapcsolatban!

Az alábbi linken tájékozódhatnak az aktualitásokról:

https://koronavirus.gov.hu/cikkek/rendkivuli-kormanyintezkedesek-hatarellenorzes-beutazasi-tilalom-hatosagi-hazi-karanten?fbclid=IwAR1MGzI-mde9sABm1YJlQzQiTMYVjJBSG3tU36R9OfTsTrxG89eIyYt5cSY

Letenye, 2020. február 5.
Török Róbert mentőápoló egy érkező busz utasait készül ellenőrizni a koronavírus-járvány miatt a letenyei határállomáson 2020. február 5-én. A koronavírus-járvány miatt hat közúti határátkelőhelyen kiemelten ellenőrzik az érkező utasokat, különösen a kínai állampolgárokat.
MTI/Varga György

ELMARAD a március 15-i ünnepség!

Az operatív törzs és a Belügyminisztérium ajánlásait figyelembe véve született meg a döntés, hogy Sében a március 15-i, vasárnapi ünnepség elmarad. Az önkormányzat ugyanakkor mindent megtesz annak érdekében, hogy az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hőseinek emléke méltó módon megidézhető legyen. Sé szokásos helyeit idén is zászlók díszítik a nemzeti ünnep napjaiban. Kérjük, hogy kitűzött kokárdával fejezzük ki tiszteletünket és hálánkat a szabadságért küzdő hőseinknek.

Sé Község Önkormányzata

Győzelmek!

SÉ SE – ALSÓÚJLAK SC 4:1 (1:1)

Sé, 100 néző. Vezette: Kedves Rudolf.
Góllövő: Sümegi László (2), Werderits Balázs, Muzsai Krisztián.

Rövid tudósítás a meccsről:

„Volt miért törleszteni a Séi csapatnak, hiszen ősszel a vendégek a fehér asztal mellett próbálták megnyerni a meccset, ami végül is nem sikerült! Mindjárt az első percben két óriási ziccert is elhibáztak a hazai támadók. A vendégek viszont egy hatalmas átlövés góllal már a második percben vezetést szereztek. A vendéglátó hiába tartotta nyomás alatt a vendégkaput az egyenlítés csak egy jogosan megítélt büntetőből jött össze. A második félidőben a hazaiak tovább fokozták a tempót, aminek meg is lett az eredménye, mert jött a vezetőgól. Aztán hazai részről egy nem várt kiállítás borzolta a kedélyeket, de emberhátrányban is partiban volt a hazai alakulat. Sőt két szép gólt szerezve, megismételve az őszi eredményt fölényes győzelmet szereztek a Séiek. Összességében egy küzdelmes mérkőzésen, kiegyenlített első félidőt követően, egy nagyszerű másodikat produkált a vendéglátó és ilyen arányban is teljesen megérdemelt győzelmet aratott.”

Fontos győzelmet aratott felnőtt csapatunk. Egy egységes, jó erőkből álló együttest vertünk. A játéknak ugyan még van hova fejlődni, de az akarattal és a hozzáállással ezúttal nem volt gond. Ifi csapatunk tovább folytatta parádés menetelését, ezúttal az „ötöst” vágó Horváth Valentin vezetésével egy „tízest” rúgtak ellenfelüknek! A végeredmény 10:5 lett!! Na, nem vízilabdáról van szó, természetesen focimeccs volt! Aki látta tanúsíthatja, hogy sok van ebben a csapatban, örömteli, hogy sokan már a felnőtt csapat kapuit „döngetik!” A gólokat Horváth Valentin (5), Bogyai Bálint (2), Örkényi Dávid, Kovács András és Prim Olivér szerezték. Jár a gratuláció mindkét csapatunknak, ahogy szurkolóinknak is a buzdításért! Hétvégén (szombaton!!!) következik egy kisebb rangadó, ezúttal a Zanat otthonába (Szombathely, Kolozsvár utca) látogatunk!

Hajrá Sé!!!

Rövid tájékoztató a koronavírusról

A kormány kiemelten kezeli a koronavírus-járványt, az Operatív Törzs folyamatosan működik – közölte csütörtökön este a Kormányzati Tájékoztatási Központ, amely tíz pontos figyelmeztetést is kiadott a magyar állampolgárok számára.

“Magyarországon továbbra sem tudunk koronavírusos betegről, de sajnos nem zárható ki, hogy ide is megérkezik a vírus, hiszen Magyarországhoz egyre közelebbi országokban megjelent a vírus: a gócpont Észak-Olaszországban van. A járvány megelőzéséhez mindenki együttműködésére és felelősségvállalására szükség van” – közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ.

Ezért kiemelten felhívják a magyar állampolgárok figyelmét a következőkre:
1. A legfontosabb, hogy ne utazzanak fertőzött területekre.
2. Ha mégis megteszi ezt valaki, akkor regisztrálja magát a Konzuli Szolgálatnál, hogy tudjunk róla és el tudjuk érni, ha baj van.
3. Ha valaki fertőzött területről érkezik haza, lehetőleg ne menjen közösségbe és figyelje saját magát. Ha valaki magán tüneteket – láz, köhögés, torokfájás, levertség – észlel, akkor maradjon otthon, telefonon értesítse háziorvosát, vagy hívja az NNK 06 80/277-455, illetve a 06-80/277-456 zöldszámokat.
4. Aki otthon marad, vigyázzon a saját családtagjaira is. Lehetőleg elkülönülve legyen.
5. Kiemelten fontos az alapos kézmosás, különösen minden olyan esetben, ha olyan helyen voltak, ahol sok ember van. Pl. a közösségi közlekedés használata után.
6. A szülők ne engedjék gyermeküket 2 hétig iskolába, ha az elmúlt időszakban Észak-Olaszországban járt.
7. Azok a munkavállalók is maradjanak otthon, akik az elmúlt időszakban Észak-Olaszországban jártak. Ebben a cégek, munkáltatók együttműködését is kérjük.
8. Azok az egyetemisták is maradjanak otthon, akik az elmúlt időszakban Észak-Olaszországban jártak.
9. Az is fontos, hogy másokra figyeljünk. Ha bárki, aki maga körül olyan emberről tud – legyen magyar vagy külföldi állampolgár-, aki fertőzött területen járt, kérje meg őt, hogy maradjon otthon és ne menjen közösségbe, telefonon értesítse háziorvosát vagy a zöldszámot.
10. Ha valakinél felmerülne a koronavírus gyanú és beigazolódna, hogy fertőzött, akkor működjön együtt a hatóságokkal.
Ha mindezt betartjuk közösen, akkor már nagyon sokat tettünk a megelőzésért.
(Kormányzati Tájékoztatási Központ)

Az új koronavírus-fertőzés terjedése miatt az ENSZ Egészségügyi Világszervezete (WHO) ajánlást tett közzé arról, hogy milyen alapvető szabályok betartásával csökkenthető a fertőzésveszély.

Tisztálkodással és az egymás közötti érintkezéssel kapcsolatos ajánlások.
Néhány egyszerű higiénés szabály betartásával jelentősen csökkentheti az esélyét annak, hogy elkapja a fertőzést. Igaz ez nemcsak az új koronavírusra, hanem a szezonális influenzára is, hiszen mindkét betegségnél hasonló a fertőződés útja.
• Mosson gyakran kezet, lehetőleg szappanos vízzel vagy legalább 60% alkoholtartalmú kézfertőtlenítővel tisztítsa meg a kezét! Ügyeljen a körmei alatti, és az ujjai közötti területekre is.
• Fordítson fokozott figyelmet immunrendszere erősítésére. Szellőztessen gyakran, fogyasszon elegendő vitamint, mozogjon rendszeresen a szabadban.
• Tüsszentés és köhögés esetén használjon papír-zsebkendőt, azt azonnal dobja ki a szemetesbe, majd alaposan mosson kezet.
• Lázas beteggel lehetőség szerint kerülje az érintkezés minden formáját.
• A megszokott érintkezési, üdvözlési formákat, például a kézfogást, a puszit, a baráti ölelést tanácsos mellőznie.
• Lázzal járó betegség esetén telefonon jelentkezzen orvosánál, számoljon be a tüneteiről, illetve ha a közelmúltban külföldön járt, akkor arról is. Ne menjen el személyesen a váróterembe, rendelőbe, ha új koronavírus-fertőzéssel érintett területen járt vagy onnan érkezett.
• Kerülje el az élő vagy levágott állatokat forgalmazó piacokat olyan helyeken, ahol az új koronavírus járványt okozott.
• Ne fogyasszon nyers vagy nem megfelelően hőkezelt, állati eredetű élelmiszert.
Az arcmaszk használata önmagában nem előzi meg a fertőzést, azonban igazoltan megbetegedett, abban biztosan segít a viselése, hogy ne terjessze a vírust egy-egy tüsszentéssel vagy köhögéssel. Amikor beteget ápol, szintén csökkentheti a fertőződés kockázatát, ha viseli az egészségügyi maszkot.

Utazással kapcsolatos ajánlások
Az új koronavírus-fertőzésre tekintettel gondolja át utazással kapcsolatos szokásait, terveit. Utazás előtt – az aktuális közlekedési helyzeten, a szállás, és egyéb lehetőségeken felül – tájékozódjon arról, hogy az adott helyen megjelent-e az új koronavírus.

Elindult a kormány hiteles és naprakész internetes tájékoztató oldala, amit a www.koronavirus.gov.hu címen lehet elérni.
A weblapon folyamatosan nyomon lehet követni a járvány hazai és nemzetközi terjedésével kapcsolatos adatokat, az aktuális intézkedéseket, a megelőzésre vonatkozó tanácsokat, illetve azt, hogy a tünetek jelentkezése esetén hová lehet fordulni. Ugyancsak innen tájékozódhatnak az állampolgárok a Koronavírus-járvány Elleni Védekezésért Felelős Operatív Törzs munkájáról, tájékoztatóiról, továbbá a szükséges intézkedésekről.