Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

Vizitálás a messzi távolban!

KEMENESALJA FC – SÉ SE
Vönöck, 2020.08.22. (szombat!) 17.30.
Ifi meccs: 15.30.
Ezúttal kivételesen szombaton lesz a bajnoki! Ráadásul nem is a „szomszédban” vizitálunk! Nagyon sokan fognak hiányozni csapatunkból rendezvény és sérülések miatt, de célunk, hogy ponttal, pontokkal térjünk haza! Remélhetőleg a távolság ellenére is lesznek, akik a meccset választják szombat esti programként! Várjuk Szurkolóinkat!
Hajrá Sé!!!

Augusztus 20.

Szabadság!…
Béke zászlaja lobogjon,
fújja a szél!
Minden Magyar szívben
szeretet zenél.

Friss kenyér illata
messze szálljon.
Miénk-e föld, s lesz, ki a
távolból mindig
hazavárjon.

Magyarnak születni
kell – e honban.
Lehetsz itthon vagy távolban.
Isten, áldd meg népünk!
Áldd meg szép hazánk!
Bölcsességed emelje az égig
A szabadság szent zászlaját!

Mária Bíró Füleki – Augusztus 20.

Magyarország nemzeti ünnepe és hivatalos állami ünnepe az államalapítás és az államalapító I. István király emlékére.

Egyházi hírek

Csütörtökön – augusztus 20-án, Szent István államalapító Szent királyunk ünnepén – a szentmisék reggel 8-kor Dozmaton, fél 10-kor Toronyban, 11-kor Sében, este 7-kor pedig Bucsuban lesznek megtartva.

Pénteken délután 3-kor Nagy János és Németh Dóra toronyi hívők, szombaton délután 4-kor Horváth Ádám és Berki Dalma szombathelyi hívők esküvője lesz a toronyi templomban. Imádkozzunk az új házaspárokért!

Ne feledjük, hogy a szórólapokon kiküldött programokra, így a Szenes Iván estre augusztus 28-án pénteken valamint szeptember 20-án vasárnap Peller Károly művész úr operett délutánján csak és kizárólag előzetes regisztráció alapján lehet részt venni. Erre lehetőség van a szentmisék után a sekrestyében valamint a plébániai fogadóórában csütörtökön délután 4 és 6 óra között valamint szombaton 9 és 10 óra között. Jelentkezési határidő augusztus 23-a, vasárnap.

Dr. Perger Gyula
plébános

A legifjabb lakó!

2020.08.09-én megszületett Sándor Szofi!
Így most ő falunk legfiatalabb lakója!

Gratulálunk a boldog szülőknek Sándor-Kurucz Biankának és Sándor Alexnek!!

Sok boldogságot és jó egészséget kívánunk az egész családnak!

Csak egy pont!

SÉ SE – SITKE KSE 2:2 (0:0)
Sé, 100 néző. Vezette: Vass István.

Góllövő: Bonchis Liviu, Vándori Ákos.

Rövid tudósítás a meccsről:
„Régen volt már amikor bajnoki pontokért küzdöttek a csapatok! Ennek megfelelően élénk érdeklődés előzte meg a találkozót. A kezdeti puhatolózás után a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést. Uralták a játékot, helyzeteket dolgoztak ki, de gólt nem sikerült szerezni. Ugyanakkor a vendégek is jelezték, hogy van bennük élet, szórványos ellentámadásokkal próbálkoztak. A második félidőben minden az első félidő forgatókönyve szerint zajlott, hazai fölény, de mindez meddőnek bizonyult. Aztán egy szépen kivitelezett támadás után csak megszületett a várva-várt hazai gól! Sőt, rögtön jöhetett volna a második, de az ajtó-ablak helyzet kimaradt! Mindez megbosszulta magát, mert ahogy az lenni szokott az ellenfél büntetett! Két védekezési hibát kihasználva, pillanatok alatt a vendégeknél volt az előny! A vendéglátó nem adta fel, óriási hajrát nyitott! Csak idő kérdése volt, mikor jön az egyenlítés. Mindez az utolsó utáni percben jött össze, egy kapu előtti lecsorgó labda jutott a vendégkapuba. Összességében jó játékvezetés mellett, egy agyonnyert meccset hozott döntetlenre a Séi csapat, ugyanakkor a Sitke pontszerzése nem érdemtelen!”

Sajnos nem tudtunk dupla csapással kezdeni a bajnokságot, pedig majdnem sikerült! Ifi csapatunk kitett magáért, már az első negyedóra végére háromgólos előnyre tett szert! A továbbiakban lehetett volna még gólokat szerezni, de szép győzelem volt! Jár a Gratuláció! A végeredmény 4:1, a gólokat Nyári Krisztofer, Örkényi Dávid, Dénes Dániel és Kiss Bálint szerezték.

A héten szerdán 17.30-kor a felnőtt csapat MK meccset játszik Tanakajdon!
A BAJNOKI meccs SZOMBATON! 17.30-kor lesz Kemenesalján (Vönöck)!

Köszönjük Szurkolóinknak a biztatást!

Hajrá Sé!!!

Kezdődik!

SÉ SE – SITKE KSE
Sé, 2020.08.16. 17.30.
Ifi meccs: 15.30.

Sikeres volt a bajnoki főpróba, hiszen a Magyar Kupa első fordulójában fölényes győzelmet arattunk Gyöngyösfaluban (0:6). Tettük mindezt helyenként jó játékot nyújtva, de voltak bosszantó hibák is!

Most viszont következik az első bajnoki forduló! Ez már más „kávéház”! Ellenfelünk a nagyon egységes Sitke csapata lesz. Ugyanakkor hazai pályán csak a győzelem elfogadható! Lesznek hiányzók, de azt gondolom együtt van a csapat!

Szurkoljunk együtt! Vasárnap délután várunk Mindenkit az Aranypatak Arénába!

Hajrá Sé!!!

A „Tata”!

Konti Zoltán képviselő, a séi Tata!

https://www.vaol.hu/kozelet/helyi-kozelet/a-gyerekek-szeretik-a-kopesagot-mindent-szabad-persze-a-jozan-esz-hatarain-belul-4192385/?fbclid=IwAR2tOUvQGD12yIihMjIrCmtAilgQeY_PHaZPneFrzTw8kkxxFGOkdXzkRuo

GÁZSZÜNET!

Ne feledjük!!

A Földgázszállító Zrt. az üzemeltetésében lévő földgázszállító rendszeren

2020. 08. 11. 06.00 – 2020. 08. 13. 08.00 közötti időszakban

gázszolgáltatási szünettel járó karbantartási munkát végez!!

Ebben az időszakban településünkön a GÁZELLÁTÁS SZÜNETEL!!

Fontos! Ezen időszakban a vészhelyzetek megelőzése és a szolgáltatás zavartalan újraindítása érdekében a gázmérő előtti főcsapot zárva kell tartami!!

Kérünk mindenkit, hogy minderre falunk időskorú lakóit, rokonainkat, ismerőseinket és szomszédainkat is figyelmeztessük!!

Köszönjük!

Sé Község Önkormányzata

 

 

Magyar Kupa mérkőzés!

GYÖNGYÖSFALU SE – SÉ SE
Gyöngyösfalu, 2020. 08. 09. (vasárnap) 18.00.

Hosszú szünet után ismét tétmeccsen lép pályára labdarúgócsapatunk. Mindez egy Magyar Kupa meccs formájában fog megvalósulni, vasárnap kora este. Az edzőmeccsek jól szolgálták a felkészülésünket, ezek alapján megállapítható, hogy focizni senki nem felejtett el.
A csapat együtt van, keretünk elég erős ahhoz, hogy kijelenthessük, a bajnokságban célunk a dobogó, a Magyar Kupában pedig szeretnénk minél tovább jutni! A késői kezdés ellenére is várjuk minden kedves Szurkolónkat!

Közben elkészült a bajnoki sorsolás is, melyet csatolva találhatnak!

Hajrá Sé!!!