Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

MEGHÍVÓ

Sé Község Önkormányzata szeretettel

meghívja Önt és kedves családját

az 1848-49-es forradalom és szabadságharc

tiszteletére rendezendő ünnepi megemlékezésre.

 

Időpont: 2023. március 15. (szerda) 10:00 óra

Helyszín: Faluház

 

A rendezvény programja:

Himnusz

Ünnepi beszédet mond Nagy Róbert polgármester

Ungaresca Senior Néptáncegyüttes műsora

Dr. Csider Sándor alkalomra írt verse a költő előadásában

Batyi Fusion Zenekar műsora

Díszpolgári cím adományozása

Szózat

 

Szeretettel várjuk az ünnepi megemlékezésre!

Sé Község Önkormányzata

COOP bolt információk!

Kedves Mindenki!

SÉ KÖZSÉG COOP BOLTJA NEM ZÁR BE!!

Sajnos a bolt személyzete Szabó Gabriella és Horváthné Csomai Viktória nem folytatja tovább eladói tevékenységét! A falu lakossága nevében is köszönjük nekik hosszú éveken át nyújtott lelkiismeretes, áldozatos munkájukat!

Most egy új fejezet kezdődik!

Jelenleg a boltban a leltározás, az árukészlet feltöltés és a takarítás feladatai zajlanak!

A COOP BOLTUNK 2023. MÁRCIUS 07-én, KEDDEN a megszokott nyitvatartási időben, új személyzettel, ÚJRA VÁRJA a Kedves Vásárlókat!!

Sé Község Önkormányzata az utóbbi hetekben mindent elkövetett annak érdekében, hogy a bolt csak rövid ideig, tényleg csak a legszükségesebb munkák elvégzésesig tartson zárva!

Munkánkat siker koronázta és ebben a Szombathelyi COOP Zrt. vezetősége partner volt!

A bolt felújítási munkálatai is folytatódni fognak, hogy az egység minden szempontból megfeleljen a helyi vásárlói igényeknek!

Amennyiben falunk Időskorú Lakóinak és a rászorulóknak vásárlási nehézségei akadnak, a továbbiakban is keressék bátran a képviselőket és az önkormányzatot!!

Ugyanakkor szeretném felhívni a „rémhírkeltők” figyelmét, hogy mielőtt alaptalanul megosztanak valamit, előtte tájékozódjanak! Hivatalos tájékoztatást ilyen esetekben első kézből a jegyzőtől és a polgármestertől kaphatnak!

COOP boltunk március 07-ei újra nyitásáig megértésüket és szíves türelmüket kérjük!

Köszönjük!

Sé Község Önkormányzata

Csuda jó ez az ovi!  A MESEVILÁG ÓVODÁBÓL jelentkezünk!

Kedves Mindenki!

Már régen jártunk a Mesevilág Óvodában. Lassan fél év telik el a nyitás óta! Látva a mindennapi életet elmondható, hogy a gyerekek szeretnek a Séi Mesevilág Óvodába járni! Az is szembeötlő, hogy a szülői csapat is egy nagyon jó társaság! Aztán azt is megállapíthatjuk, hogy a személyzet kitűnő! Az óvónénik, a dajka nénik, a konyhai kisegítő néni egytől egyik a szívüket-lelküket kiteszik azért, hogy a gyerekek szeressék az ovis életet a mesevilágban, mert ez tényleg egy MESEVILÁG! Apropó személyzet. Februártól új óvónéni érkezett Horváthné Farkas Beáta személyében és máris belopta magát a gyerekek szívébe!

Az óvoda működtetése nem kis anyagi terhet ró az önkormányzatra! Így minden anyagi és tárgyi segítség elkel! Szerencsére vannak támogatók! Molnár Sándor személyében pedig kiemelt támogatóról is beszélhetünk, hiszen a tornaterem berendezése mellett a mozgásfejlesztő eszközök beszerzésére is jelentős anyagi támogatást nyújtott! Sőt, az óvoda bejáratánál található manóház szintén az ő érdeme! Köszönjük MINDENKINEK, aki bármilyen formában támogatást nyújtott és a jövőben támogatást nyújt!!

Az idei év eltelt két hónapjának eseményeiről Tóth Henriette óvodavezetőt kértem, hogy nyújtson rövid tájékoztatást!

 

Medvenap

A medve napra készültünk február 2-án, amikor is vártuk, hogy előbújjon a medve a barlangjából és ha meglátja az árnyékát akkor visszamegy, mert hosszú lesz még a tél.

Jön a tavasz megy a tél, Barna medve üldögél: Kibújás vagy bebújás? Ez a gondom óriás! – szavalták a gyerkőcök.

A gyerekekkel együtt készítettünk papírdobozból barlangot, válogattunk plüss medvéket. A Bogyó csoport mézet kóstolt, a Babóca csoportban pedig a medve mancsának nyomatát készítették el kekszből a gyerekek.

 

Papírszínház

Ismét nálunk járt Kassai Anita papírszínháza. A mese címe: A feneketlen tó legendája.

Táncoltunk, mondókáztunk, énekeltünk és persze nagyon jól éreztük magunkat.

Köszönjük a Szombathelyi Így Tedd Rá! – Kassai Anita előadását.

 

Farsang hete

A Bogyó csoportban színes hetet tartottunk: mindennap más színű pólóban érkeztek a gyerekek: hétfő piros, kedd sárga, szerda zöld, csütörtök volt a színkavalkád a farsang napja, pénteken a lányok rózsaszínbe vagy lilában jöttek a fiúk pedig kékbe.

A Babóca csoportban is zajlott az élet a farsang jegyében.

Nagyon jót mulattunk: énekeltünk, táncoltunk, farsangi bemutatkozó volt és még fotózkodtunk is!

 

SZM bál

A februárt pedig egy bállal zártuk. Az első SZM bált a Séi Mesevilág Óvoda Szülői közössége szervezte. A rendezvényt a West Garden étteremben tartottuk. Köszönjük az étteremnek, hogy helyet biztosított az eseményhez, valamint a finom vacsorát!

Részlet az óvodavezetői köszöntőmből:

„Azt hiszem mindnyájunknak: óvodapedagógusoknak, szülőknek és nagyszülőknek az a célunk, hogy a minket körülvevő gyermekek boldogok és sikeresek legyenek. Ez az este pedig gyermekeinkért van, róluk szól. Szeretnék köszönetet mondani mindenkinek, aki valamilyen formában segítette rendezvényünket. Elsősorban Önöknek, akik megtiszteltek bennünket jelenlétükkel, és velünk töltik ezt az estét. Nem a világ megváltását tűztük ki célul, csak gyermekeinknek szeretnénk minél több örömet szerezni, mozgásfejlesztő eszközt, játékot egyéb berendezési tárgyat biztosítani számukra!

Az itt jelenlévők igazolták azt, hogy egy kis közösség összefogással bármire képes! És igazolta azt is az alkalom, hogy sok jó ember kis helyen is elfér! Ha úgy kezdtem a köszöntőmet, hogy egyszer volt, hol nem volt, folytathatnám azzal, hogy lesz még máskor is, hiszen e bál hagyományteremtő szándékkal indult.

 

A jövőben szintén gyermekeinkért fogunk jót tenni! Szeretnénk másokat is erre buzdítani, hogy egy mesés miliőben teljen minden óvodai pillanatuk.”

 

Köszönjük az összefoglalót!

 

Fogadják sok-sok szeretettel az eseményeken készült képeket!

 

Hajrá Mesevilág!

 

Hajrá Sé!!!

 

Nagy Róbert

polgármester

ÁLLÁSHIRDETÉSEK!!

  1. Sé Község Önkormányzata pályázatot hirdet elhivatott, agilis, önállóan dolgozni tudó személy részére 6-8 órás falugondnoki álláshely betöltésére.

„B” kategóriás jogosítvány szükséges. Előny a mezőgazdasági gépkezelésben, traktoros munkákban való jártasság!

Jelentkezni a 06-30-256-2521 telefonszámon lehet!

 

2. A Szombathelyi COOP Zrt. ELADÓ munkakör betöltésére munkatársat keres SÉ KÖZSÉG COOP boltjába!

Jelentkezni személyesen az üzletben lehet!

 

Tovább, tovább, tovább!

Kedves Séiek!

A tudósításban a tovább szó kiemelten szerepel, hiszen, tovább folytatódik a TOP pályázatból megvalósuló nagy volumenű beruházásunk, a csapadékvíz elvezető rendszer fejlesztése!

A beruházás készültségi foka, már elérte az 50%-ot! Tehát továbbra is minden lehetőség adva van, hogy a terveknek megfelelően, a munkálatok ez év június végére befejeződhessenek!

A falunk déli oldalon lévő, fejlesztéssel érintett valamennyi utcában tovább folynak a munkálatok. Így mindennapjaink során továbbra is találkozhatunk munkagépekkel a Rajki, a Várhegyi, a Táncsics, a Deák, a Szerház, a Petőfi és a Kossuth utcákban, de a főutcánk, a Szabadság utca is érintett.

A beruházást végző Geomé Geodéziai és Mélyépítő Kft. mindenki megelégedésére továbbra is nagy gondossággal, szakszerűen végzi a kiépítést. Továbbra is igyekeznek megfelelni a lakossági észrevételeknek, bejelentéseknek és rövid időn belül javítják az esetleges hibákat.

Továbbra is kérjük az érintett útszakaszokon gépjárművel közlekedők türelmét, nem mellékesen a közlekedési táblák korlátozó szabályainak betartását!!

A munkálatokról a továbbiakban is folyamatos tájékoztatást nyújtunk!

 

Tovább, tovább, tovább! Megígértük, megcsináljuk!

 

Sé Község Önkormányzata

Traffipax!

Kedves Mindenki!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy szem előtt tartva a közbiztonság érdekeit a Vas Megyei Rendőr-főkapitánysággal történt újbóli egyeztetések eredményeképpen településünkön ismét gyakoribbak lesznek a rendőri jelenlétek!

Így, már a mai napon is többen tapasztalhatták a traffipax jelenlétét községünkben! Tudomásul kell venni nem gyorsulási pálya falunk főútvonala!

Kérem figyelmeztessük egymást és főleg gyorshajtó ismerőseinket, hogy ezentúl különböző napszakokban váratlanul várhatóak közúti ellenőrzések településünkön!

 

Sé Község Önkormányzata

Gőzerővel folyik a csapadékvíz elvezető rendszer kiépítése!

Kedves Séiek!

 

Január elejétől újra munkagépek zajától hangosak településünk utcái.

Tovább folytatódik a TOP pályázatból megvalósuló nagy volumenű beruházásunk, a csapadékvíz elvezető rendszer fejlesztése!

A falunk déli oldalon lévő, fejlesztéssel érintett valamennyi utcában folynak munkálatok. Így mindennapjaink során találkozhatunk munkagépekkel a Rajki, a Várhegyi, a Táncsics, a Deák, a Szerház, a Petőfi és a Kossuth utcákban.

 

Rövid szakmai összefoglaló a beruházásról.

A csapadékvizek elvezetése a meglévő csapadékvíz elvezető hálózat felújításával és kiépítésével történik. A meglévő nyílt, földmedrű árkok esetében a csapadékvíz elvezetés előregyártott mederelemekből kiépített burkolt árokhálózatban valósul meg. Ahol nincs kiépített árokhálózat, ott az útburkolatok mellé padkafolyókák kerültek betervezésre, melyek által szállított vizek az utcák alján keresztirányban beépítendő nagy-szelvényű rácsos folyókákkal kerülnek megfogásra, majd zárt csatornákkal tovább vezetésre a befogadó nyílt árkokig. A nyílt árkok mederrendezése és burkolása mellett a meglévő kapubejárók és út alatti csőátereszek Ø40 és Ø60 cm bel méretű talpas betoncsövekből kerülnek átépítésre.

A beruházás teljes hossza több, mint 3,7 kilométer!

 

A beruházást végző Geomé Geodéziai és Mélyépítő Kft. mindenki megelégedésére szakszerűen végzi a kiépítést. Sok az eső, nagy a sár! Tapasztalhatjuk, hogy a kivitelezők külön gondot fordítanak arra, hogy a gépeik által az utakra felhordott sarat mindig letakarítsák.

Éppen ezért, kérjük a mostani időszakban építkezők vagy egyéb földmunkákat végzők is cselekedjenek hasonlóképpen, tehát, ha szükséges takarítsák le maguk után az utakra felhordott sarat! Köszönjük!

 

Továbbra is kérjük az érintett útszakaszokon gépjárművel közlekedők türelmét, nem mellékesen a közlekedési táblák korlátozó szabályainak betartását!

 

A munkálatokról a továbbiakban is folyamatos tájékoztatást nyújtunk!

 

Megígértük, megcsináljuk!

 

Sé Község Önkormányzata

VADÁSZAT!

Tisztelt Séiek!

Az Aranypatak Vadásztársaság tájékoztatja településünk lakosságát, hogy 2023. január 21. napján (szombat) Szombathely, Sé, Torony, Nárai és Ják községek, valamint január 22. napján (vasárnap) Dozmat község határában, az erdőben állományszabályozó nagyvad társas vadászatokat tart.

A balesetek elkerülése érdekében kérik, hogy szombaton senki ne tartózkodjon a Parkerdő teljes területén át, a fent nevezett községek közigazgatási területén lévő erdőkben, és az erdei utakon, vasárnap pedig a Dozmat közigazgatási területén levő erdőkben, erdei utakon, és a Csodaszarvas tanösvényen!

Az erdőbe vezető fő földutak, valamint az erdészeti magánút bejáratánál a vadászat miatti baleset-, és életveszélyre felhívó táblákat helyeznek el.

Köszönjük a lakosság megértő együttműködését!

 Kérjük, hogy mindezekről tájékoztassuk rokonainkat, barátainkat, szomszédainkat és nem utolsó sorban falunk időskorú lakóit!

 

Sé Község Önkormányzata

Isten veled Miki bácsi!

„Elmentem tőletek, nem tudtam búcsúzni,

nem volt idő arra, el kellett indulni.

Szívetekben hagyom emlékem örökre,

ha látni akartok, nézzetek az égre.”

 

Fájó szívvel tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy

 

MAGYAR MIKLÓS

Sé Község Önkormányzatának falugondnoka, életének 59. évében itt hagyott bennünket.

 

Végső nyugalomra helyezése január 14-én szombaton 13.00 órai gyászmisét követően

13.45-kor lesz a Séi temetőben.

 

Köszönetet mondunk mindazoknak, akik utolsó útjára elkísérik, gyászunkban osztoznak.

 

Kérjük a részvétnyilvánítás mellőzését!

 

Magyar Miklóst Sé Község Önkormányzata saját halottjának tekinti!

 

Gyászoló család

Sé Község Önkormányzata