Dr. Medgyesy-Schmikli Norbert Perenye díszpolgára lett
Perenye – Az október 23-ai ünnepségen díszpolgári címmel lepték meg a képviselok a gyori dr. Medgyesy-Schmikli Norbert egyetemi tanárt, adjunktust.
Perenye önkormányzatának képviseloi egyhangúlag úgy döntöttek, hogy a gyori dr. Medgyesy-Schmikli Norbertet díszpolgárrá avatják. Ez történt meg az október 23-ai ünnepségükön. Az indoklásban az áll: „A falunkban végzett több mint másfél évtizedes népzenei-néprajzi gyujtomunkáját és az „Ecclesia Agathae” címu könyv megírását szeretnénk kiemelni, és egyben döntésünk fo indokaként megjelölni. Emberi magatartása kiemelkedo, köztiszteletben álló személy. Tevékenysége hozzájárult a település jó hírnevének öregbítéséhez, Perenye kulturális örökségének megorzéséhez, hagyományaink Kárpát-medencében történo megismertetéséhez. Kapcsolata a faluval, annak lakosságával közvetlen és rendszeres.”
Forrás: www.vasnepe.hu