Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

Elérkezett a várva várt pillanat!

Ez egy óriási hír!

Köszönjük Magyarország Kormányának a támogatást és Dr. Hende Csaba Alelnök Úrnak a közbenjárást, hogy falunk tovább fejlődhet és egy régóta dédelgetett álom válik valóra azzal, hogy Sében egy új kétcsoportos óvoda épülhet!!

Köszönjük!!

Hajrá Sé!!!

 

Katasztrófavédelmi tájékoztató!

A téli, hideg időjárás beköszöntével az utak nedvessé, csúszóssá válnak, olykor havas, hókásás útviszonyok, csökkent látótávolság, hótorlaszok, elzárt útszakaszok nehezítik a közlekedést. Ilyenkor jelentősen csökken a közlekedés biztonsága. A balesetek elkerülése érdekében a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság a következő szabályok betartására hívja fel a lakosság figyelmét:
A veszélyes helyzetek elkerülése és a bekövetkezett események kezelése érdekében a következőket javasoljuk:
Az időjárási körülményeknek megfelelően megválasztott vezetési stílusban és sebességgel vezessen!
Használjon téli gumikat, fagyálló folyadékot!
Amennyiben hosszú útra indul, készítsen az autóba vizet és takarókat!
Mindig tartson magánál feltöltött telefont, térképet (GPS-t), és elemlámpát!
Ügyeljen arra, hogy a fényszórók (ködlámpa) megfelelően működjenek!
Kényszermegállásnál gondoskodjon a megfelelő láthatóságról (lmellény, fényvisszaverő csík)!
Kövesse nyomon a közlekedési viszonyokról, valamint a várható időjárásról szóló híradásokat! Folyamatosan friss információkat talál a katasztrófavédelem központi és helyi internetes felületein!
Készüljön fel arra, hogy az időjárási viszonyok hirtelen, és jelentős mértékben megváltozhatnak, esetenként rendkívüli időjárási körülmények alakulhatnak ki! Ismerje meg a tervezett útvonal útviszonyait, készüljön fel arra, hogy szükség esetén módosítani kell az útvonalat, és nézze meg azt is, hogy hol van lehetőség hosszabb idejű, biztonságos várakozásra (pl. benzinkút, pihenőhely, bevásárlóközpont)!
Mikor NE induljunk el az autóval?
Téli időszakban közlekedve fokozottan kövesse nyomon a közlekedési viszonyokról, illetve az időjárási előrejelzésekről szóló híradásokat. Ezekről a katasztrófavédelem központi és helyi internetes felületein folyamatosan friss információkat talál!
Nehéz téli időjárási viszonyok között mindig gondolja át: feltétlenül szükséges-e az utazás, vagy átütemezhető-e későbbi időpontra!
Ha az Országos Meteorológiai Szolgálat meteorológiai riasztást ad ki, és a közlekedési hatóság vagy a katasztrófavédelem egyes útszakaszokra vonatkozóan, vagy országos szinten arra kéri a közlekedésben résztvevőket, hogy csak a legszükségesebb esetben induljanak el, vegye komolyan ezt a felhívást és halassza el az utazást!
Hólánc használata
Intenzív hóesés vagy fagyott hótakaró esetén jó szolgálatot tehet a hólánc, amelyet érdemes a hajtott tengelyen lévő kerékre rakni, így kormányozható marad az autó. A hólánc feltételét és levételét érdemes otthon kipróbálni, hogy a gyakorlatlanság ne okozzon problémát a hidegben. Ez nem jelenti azt, hogy mindenkinek készenlétben kell tartani a hóláncot a tél beköszöntével, de azt tudni kell, amennyiben a „Hólánc használata kötelező” táblát kihelyezik az adott úton – a „Hólánc használata kötelező tábla vége” tábláig – csak olyan járművek közlekedhetnek, amelyek legalább egy hajtott tengelyén a gumiabroncsok hólánccal vannak felszerelve. Amennyiben e korlátozó jelzőtáblát közúti határátkelőhelyen helyezték el, csak azok a járművek léphetnek be a táblával jelzett területre, amelyeken készenlétben van legalább egy hajtott tengely gumiabroncsainak felszereléséhez szükséges hólánc!
Hóláncot csak havas, jeges úton szabad használni!
Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

Kedves Időskorúak!

Sajnos a járványügyi helyzet miatt idén nem találkozhattunk.
Továbbra is igyekszünk mindent megtenni az Önök biztonsága
érdekében, kéréseikkel, gondjaikkal bátran forduljanak hozzánk!
Fogadják szeretettel Sé Község Önkormányzatának ajándékát, egy
5000 Ft értékű vásárlási utalványt, mely a helyi Coop boltban váltható be.
Az utalvány értéke 2021.01.31-ig egy összegben levásárolható.
Nincs más dolguk, mint bevásárlás előtt a pénztárnál bemondani
a nevüket. Amennyiben személyesen mindezt nem tudják megtenni, úgy hozzátartozójuk is bevásárolhat Önöknek!
Reméljük, hogy ezzel a figyelmességgel hozzájárulunk a meghitt ünnepekhez.
Vigyázzanak magukra! Vigyázzunk egymásra!
Sé Község Önkormányzata

KEDVES SÉI GYEREKEK!

IDÉN SAJNOS NEM TUDUNK SZEMÉLYESEN TALÁLKOZNI,
DE NEM MARADTOK AJÁNDÉK NÉLKÜL!
REMÉLEM, HOGY TETSZIK A MEGLEPETÉS AMIT A MAI NAP FOLYAMÁN MEGKAPTATOK!
HA KISZÍNEZTED, ÉS SZÍVESEN MEGMUTATNÁD NEKEM ÉS
MÁSOKNAK IS, KÉRD MEG SZÜLEIDET, HOGY TÖLTSÉK FEL A
SÉ FALUHÁZ FACEBOOK OLDALÁRA 2020.12.12-ig.
A LEGSZEBBEKET JUTALMAZZUK!
LEGYETEK TOVÁBBRA IS JÓK!
A Falu Hóembere is vár benneteket, csodáljátok meg!
Köszönjük Vágner Károly felajánlását!
Vigyázzatok magatokra!
Üdvözlettel:
Sé Község Önkormányzata és a Mikulás

Karácsonyi díszítés

Sajnos a járványügyi helyzet következtében bevezetett rendkívüli jogrend miatt idén több ünnepi rendezvény elmaradt és el fog maradni.
Egy dolog viszont nem maradhatott el, mégpedig az, hogy falunk központi helyeit az ünnepi hangulat jellemezze.
Az ünnepi díszítést az önkormányzat dolgozói végezték, külön köszönet Rácz István képviselő úrnak a díszítő elemek felhelyezéséért!
Vigyázzunk magunkra, vigyázzunk egymásra!
Sé Község Önkormányzata

Hotzi Mátyás gordonkaművész Junior Prima Díjat kapott!

Idén is tíz fiatal tehetség vehette át a Junior Prima Díjat zeneművészet kategóriában.
A díjakat a zsűri elnöke, Vigh Andrea Liszt- és Prima-díjas hárfaművész, a Zeneakadémia rektora adta át. A Junior Prima Díj történetében először a tíz díjazott online gálakoncerten is bemutatkozott az elismerések átadását követően.
Mint a díjátadón elhangzott, az MVM Zrt. mint a Junior Prima Díj magyar zeneművészet kategória társalapítója az elmúlt közel másfél évtizedben összesen 120 kimagaslóan tehetséges fiatal művésznek adta át az elismerést és az ezzel járó támogatást. Számos korábbi Junior Prima díjazott mára a világ legjelentősebb hangversenytermeiben lép fel, a fejenként kétmillió forint támogatással járó díj nem csupán pénzbeli juttatást, hanem jelentős szakmai elismerést is jelent.
Jár a nagybetűs GRATULÁCIÓ – azt hiszem mondhatjuk – falunk fiatal tehetségének, hiszen Mátyás Sében nőtt fel!
Kívánunk további sok sikert pályafutásához!
Sé Község Önkormányzata

Felújítottuk a betlehemet!

Tizenhét esztendeje minden évben a templom mellett felállított szabadtéri betlehem várja falunk lakóit az adventi és a karácsonyi időszakban. Idén a betlehemi jelenet szalmából készült alakjainak felújításával megbíztuk Karácsony Ilona népi iparművészt.
Köszönjük Horváth László, mezőgazdasági vállalkozó adományát, hisz ebben az évben is biztosította számunkra a megfelelő mennyiségű szalmát. Köszönjük önkénteseinknek (Henc Krisztián, Nagy Gábor, Németh Zsolt, ifj. Pezenhófer György, Pezenhófer György, Soós Márk, Soós Tibor), hogy advent első vasárnapja előtti szombaton felállították a szabadtéri betlehemet.
Az elkészült és újra felállított betlehem képeivel kívánunk mindenkinek áldott, meghitt adventet!
„ÖrökSÉgünk” Alapítvány

Nyertes pályázat, itt az új kisbusz!

Ahogy azt már a legutóbbi polgármesteri beszámolómban is említettem az MLSZ TAO pályázaton ismét sikert értünk! Ugyanis sportegyesületünk egy újabb 9 személyes kisbusszal gazdagodott! Ez azért nagy szó, mert a MLSZ TAO sportfejlesztési programból nyerhető források egyre jobban beszűkülnek. Mindemellett a pályázati kiírás meghatározza, illetve maximalizálja, hogy az adott megyének hány kisbuszt lehet odaítélni. Vas megyében az összes amatőr labdarúgó csapatot, a Haladást és az utánpótlás központokat is figyelembevéve ez a szám 5 volt, ebből az egyik kisbusz hozzánk került!

Egyébként egy Opel Zafira Life kisbuszt szereztünk be. Ez egy teljesen új típus, most jelent meg az autópiacon. Sok extrával van felszerelve, többek között kétzónás klímaberendezés, GPS, érintőképernyős kijelző, biztonsági berendezések is megtalálhatóak benne.

Hivatalos átadását az utolsó őszi hazai bajnoki mérkőzésre terveztük. A járványügyi helyzet miatt a bajnokság is leállt, így ez most nem lehetséges. Remélhetőleg tavasszal már nem lesz akadálya az ünnepélyes keretek között történő átadásnak! Addig is a kisbusz most téli álomra hajtja a „fejét”!

Hajrá Sé!!!