Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Author: Róbert Nagy

Adventi ráhangolódás

Kedves Séiek!

Az önkormányzat – idén már második alkalommal – örömmel felkarolja alábbi civil kezdeményezést. Egyben bíztatja a kedves lakosságot, hogy az adventi időszak során sétáik alkalmával tekintsék meg az adott utcákban a szépen feldíszített ablakokban az advent fényeit és számait.

A civil kezdeményezés elindítója Fedor Sára!

 

A felhívást az alábbiakban olvashatják:

„Kedves Séiek!

Idén, immár második alkalommal, ismét felgyúlnak advent fényei és számai a Séi családok ablakaiban. Minden nap más és más otthonban, a falu különböző pontján. Családi séta alkalmával felkereshetjük őket. Idei újdonság a pecsétgyűjtés: a hozzá kapcsolódó gyűjtőlapok a részt vevő házaknál megtalálhatóak lesznek. Az adott napon a megfelelő pecsétet szükséges rányomni a gyűjtőlapra, a pecsétek a házaknál kerülnek kihelyezésre.

A végén az összes pecsétet tartalmazó lapot a helyi COOP BOLTBA kell eljuttatni!

A 24 különböző pecsét összegyűjtése esetén meglepetés várja a lelkes pecsétgyűjtő gyerekeket!

 

Egy kis segítség a számok könnyebb megtalálásához:

 

1: Fenyves utca

2: Patakparti sétány

3: Kölcsey Ferenc utca

4: Rajki utca

5: Fenyves utca

6: Gábor Áron utca

7: Petőfi Sándor utca

8: Fenyves utca

9: Rét utca

10: Szabadság utca 59.

11: Gyöngyvirág utca

12: Arany János utca

13: Zsigmond király utca

14: Petőfi Sándor utca

15: Szabadság utca 34/B.

16: Petróci sétány

17: Petőfi Sándor utca

18: Deák Ferenc utca

19: Rajki utca

20: Gyöngyvirág utca

21: Arany János utca

22: Rajki utca

23: Fenyves utca 25/B. (be az erdő felé)

24: Fenyves utca 25.

 

Kellemes sétát mindenkinek!”

Mindennapi ovis élet, életképekkel 3. rész!

Kedves Séiek!

 

Lassan három hónap telik el, hogy a Séi Mesevilág Óvoda megnyitotta kapuit a gyermekek előtt!!

Zajlik az élet! Öröm látni reggelente az érkező gyermekeket! Mindenki jókedvűen, örömmel jön az oviba, sőt volt olyan gyerkőc, akit még az őszi szünet alatt is el kellett hozni, hogy legalább kívülről integessen az épületnek.

 

Az óvónénik rengeteg programot szerveznek a gyermekeknek! Az utóbbi hetekben volt liba süti sütés, tökfaragás, Márton-napi felvonulás!

 

Hát így zajlanak a mindennapok! De, beszéljenek inkább a képek!

 

Hajrá Sé!!!

Rövid önkormányzati hírek

Püspöki látogatás a plébánián

Püspök úr 11.08-án látogatást tett a Toronyi Plébánián. Ennek keretében megbeszélést folytatott a polgármesterekkel is! Hasznos találkozó volt, több, nem csak egyházi ügyről is szót ejtettünk.

 

Nyertes pályázat

A Vidékfejlesztési Program keretén belül 5 millió forintot nyertünk eszközbeszerzés támogatására! Az erről szóló Támogatói Okiratot megkaptuk! Az elnyert támogatásból különböző, a mindennapi munkavégzéshez szükséges gépi berendezések, szerszámok, kültéri munkavégzéshez szükséges eszközök beszerzését tervezzük.

 

Lakossági Fórum

Hamarosan indul egy újabb jelentős beruházás, a csapadékvíz hálózat fejlesztése településünk déli részén. Ennek kapcsán az érintett utcák lakóniak 11.09-én két helyen is Lakossági Fórumot tartottunk. Itt a jelenlevők első kézből kaphattak választ kérdéseikre a tervezőtől és a kivitelezőtől. Szerencsére sokan éltek a lehetőséggel.

 

Orvosi rendelés

Dr. Vágási Andrea doktornő huzamosabb ideig szabadságon van. Sében az orvosi rendelés csütörtökönként 10:30-tól 12:30-ig van! A háziorvosi teendőket pedig Dr. Orosz Anna doktornő látja el! A rendelő telefonszáma: 06-20/455-6620

Szombathelyen az Árkádiában az orvosi rendelésre a bejelentkezés a 06-94/506-221 telefonszámon történhet, míg ügyeleti időben a 06-94/311-100 telefonszámot kell hívni!

 

Népszámlálás

Ha valaki még nem vett részt a népszámlálásban, jelentkezzen a Polgármesteri Hivatalban november 21. és 28. között! A pótösszeírásban azoknak kell részt venniük, akik a népszámlálási kérdőívet se online, se számlálóbiztos segítségével nem töltötték ki.

A népszámlálásban való részvétel törvényi kötelezettség!

A pótösszeírás helyszíne és időpontja:

Séi Közös Önkormányzati Hivatalban, hétfőtől csütörtökig 8:00-15:00 óra között, pénteken 8:00-11:00 óra között. Hétvégén a 06-30/9064-405-es telefonszámon 9:00-12:00 óra között.

 

Faluház

Az intézmény 2022.11.22-től 2023. márciusáig bezárásra kerül! Sajnos a magas energia árak nem teszik lehetővé a téli hónapokban történő nyitvatartását.

 

Ügyvédi munka

A Séi Mesevilág Óvodához vezető út jogi munkái a végéhez közelednek, így minden az Óvodával kapcsolatos feladatot sikerült megoldania az önkormányzatnak. Szeretnénk megragadni az alkalmat, hogy köszönetet mondjunk a jogi munkát pro bono ellátó dr. Szendrő-Németh Tamás ügyvédnek, aki nem először segítette társadalmi munkában az Sé Község Önkormányzatát.

 

Zöldhulladék-sziget

Még egy hét! A nyesedékgyűjtő 11.24-én csütörtökön még nyitva van! A megszokott időben 09:00-tól 12:00-ig és 13:00-tól 17:00-ig lehet vinni a zöldhulladékot!

A zöldhulladék-sziget 2022.12.01-től zárva tart!

 

Sé Község Önkormányzata

GÓLYAHÍR!

Kedves Séiek!

 

Örömmel tudatjuk Önökkel, hogy 2022.11.07-én megszületett Solymosi Miklós és Solymosi Kokas Enikő kisfia, Solymosi Mátyás!

 

Így most a kis Matyi falunk legifjabb lakója!

 

Isten hozta a kis jövevényt!

 

Gratulálunk a boldog szülőknek, nagyszülőknek!

 

Nagyon sok örömet és jó egészséget kívánunk a Családnak!

 

Sé Község Önkormányzata

Lakossági Fórum!

Hamarosan elkezdődik településünkön egy újabb nagy volumenű beruházás, a csapadékvíz elvezető rendszer fejlesztése!

A csapadékvíz-elvezető rendszer kivitelezésével kapcsolatban, helyszíni tájékoztatás megtartására kerül sor!

A lakossági fórumok időpontjai:

 

2022.11.09-én, szerdán 15:30-kor: Sé, Szerház és Táncsics utca kereszteződése.

2022.11.09-én, szerdán 16:30-kor: Sé, Kossuth Lajos utca vége.

 

A helyszíni egyeztetésen részt vesz a Geomé Geodéziai és Mélyépítő Kft., mint kivitelező, Kovács Jenő műszaki ellenőr és Szilvás István tervező.

 

A meghívók az érintett utcák lakói részére a mai nap folyamán kiküldésre kerültek, de természetesen minden érdeklődőt várunk a fórumra!

 

Sé Község Önkormányzata

Hulladék szállítási és leadási információk

A 2022. évi hulladékszállítási naptárból lemaradt a november hónapban esedékes szelektív hulladék szállítás. Természetesen nem marad el, időpontja 11.08-án lesz!

 

A lakossági igényeket szem előtt tartva sikerült december hónapra is zöldhulladék szállítást kieszközölni a szolgáltatótól! Ennek időpontja 12.09-én lesz!

 

A zöldhulladék-szigetünk 11.17-ig lesz nyitva! A nyitvatartási idő változatlan, tehát csütörtökönként 09:00-tól 12:00-ig és 13:00-tól 17:00-ig!

 

Kérjük, hogy az információkról tájékoztassuk falunk időskorú lakóit, rokonainkat, ismerőseinket és szomszédjainkat! Köszönjük!

 

Sé Község Önkormányzata

Őszi kivirágosodás! Óvd a környezeted!

Falunk főutcájában, a Szabadság utcában található virágos ládák újra beültetésre kerültek! Most az árvácskákon van a sor!

 

Kérjük a virágos ládák örökbe fogadóit, hogy fordítsanak figyelmet a virágok gondozására, öntözésére és erre szomszédjaikat is figyelmeztessék!

 

A SÉ betű környéke is virágokban pompázik! Mindemellett a temető, az önkormányzati hivatal, a Faluház, a buszvárók környezete, a sportlétesítmény és a Déli lakótelep hidjai is virágosítva lettek.

 

Köszönjük az önkormányzati dolgozók és az önkéntesek lelkiismeretes, szakszerű munkáját!

 

Mindemellett a buszvárókhoz és a bolthoz új szemetesek lettek kihelyezve, melyek lehetővé teszik, a szemét szakszerű tárolását! A kihelyezett szemetesek most már teljesen lefedik a falunk legforgalmasabb pontjait! Kérjük ne szemetelj!

 

 

Sé Község Önkormányzata

EMLÉKEZZÜNK!!

Aranyosi Ervin: Október 23. (1956. emlékére)

Idegen népek állnak vállainkon,
saját hazánkban rabként tartanak.
S bennünk a vágy, már nem maradhat titkon,
hiába tankok, gyilkos vad hadak.

Bilincs a kézen, béklyó köt a földhöz,
de mindez gyenge, míg lelkünk szabad!
Hazug világ, ma tőlünk messze költözz!
Igaz magyar, hát mutasd meg magad!

Megannyi nép már átgázolt felettünk,
s uralt minket. Hát ebből már elég!
Tatár, Török, Habsburg csicskása lettünk,
Trianont, nácit is nyögött-e nép.

“Felszabadítók” rabolták hazánkat,
és vittek mindent, mi mozdítható.
Hagytak tengődni, mert ez volt a látszat,
de szívta vérünk, a tolvaj hódító.

És jött egy nap, október huszonhárom,
hitet hozott a hűvös őszi szél:
Szabaddá válunk, végre, minden áron,
a bátor szív egy szebb jövőt remél.

Igaz szívek a nemzetért dobognak,
s elárult lelkek mernek hinni már.
Barikádon lyukas zászlók lobognak,
szabadság nélkül, az életünk sivár!

Áldott a hős, ki kiáll a hazáért,
s minden áruló legyen átkozott!
Szeresd hazád, felelős vagy a máért,
amely reményt, s szabadságot hozott…

 

Sé Őszköszöntő 2022!

A múlt hétvégén, immár harmadik alkalommal került megrendezésre az Őszköszöntő!

Sé Község Önkormányzatához idén az „Örökségünk Alapítvány” is csatlakozott a népi kismesterségek sorozat első kézműves foglalkozásával.

 

A zenét a Generali Boys szolgáltatta. Volt itt minden, gesztenye sütés, tökfaragás, csuhéfonás, kézműves foglalkozás. De, lehetett teát és forralt bort inni, zsíros kenyeret, pogácsát és minden féle sütit enni! Hiszen mindenki hozott magával valamit!

A résztvevők elismerően szóltak a rendezvényről és a képek tanúsága szerint jól érezték magukat!

 

Köszönjük a szervezők Horváth László, Konti Zoltán, Horváth Balázsné, Csomai Viktória és Fichtacher Anita munkáját!

 

Jövőre folytatása következik!

 

Sé Község Önkormányzata