Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Fejben is fel kell készülni egy versenyre

Móricz Bálint 200 m-en elért 22,21 mp-es eredményével vezeti egyebek közt az ifjúsági ranglistát, emellett pedig a Heraklész keret tagja.

A szombathelyi futók élete bizony nem tündérmese. Az edzoteremnek használt futófolyosó a nagy olvadásokkor és esozéskor beázik, így a sportolók gyakran a víz eltakarításával kezdik meg a bemelegítést. A körülmények ellenére azonban a fiatalok örömmel járnak edzésre, s a versenyeken be is bizonyítják tehetségüket. A minap szerencsére nem kellett a takarítással bajlódni, így a Delfin SI SE atlétái a Csónakázó-tó körül rótták a bemelegíto köröket, – ami valljuk be sokunknak még egy teljes edzésnek is sok lenne –, s csak azután kezdték meg a napi edzést a folyosón. Móricz Bálint – szintén a Delfin SI SE sportolója – hetente ötször is részt vesz a komoly edzésen. A hosszú körök után a fáradtságnak szinte semmi jele sincs rajta. A fiatal fiú nem akármilyen atlétának számít. Bálint elmondása szerint még csak három éve kezdett el sportolni, s azon belül is futni, de már több bajnokságot is megnyert, s edzoi szerint még nagy jövo áll elotte. A szombathelyi sportoló szerényen mesél futó karrierjérol, így csak a trénerektol tudhatok meg néhány „érdekességet”. – bálint nagyon tehetséges, szorgalmas és ambiciózus versenyzo. Még sok jó eredményt várunk tole. 2011-ben az európai ifjúsági Olimpiai Fesztivál (eyOF) 21,80-as kiküldetési szintje is elérheto lehet számára. Jelenleg az ifjúsági világbajnokságra a vágtaváltóra készül, azon belül is a 300 m-re – tudjuk meg edzojétol, Friedmanszkiné Mohácsi Évától, majd Bálint a kezdetekrol mesél. – régebben nem tudtam még tornázni sem, mivel probléma volt a lábammal. Ma már meg tudom terhelni a lábamat, mindent meg tudok csinálni, amit az edzésen teljesíteni kell, s szerencsére nincsen vele probléma. Édesapám kalapácsveto volt, de nem o befolyásolt a döntésemben, hogy sportoló legyek. Még gyermekkoromban elmentem egyszer egy versenyre, ami sikerült is megnyernem. Akkor hívtak versenyszeruen is sportolni, de még nem gyógyultam meg teljesen, így várnom kellett vele. – nem tudom elmagyarázni, miért szeretem, de nagyon élvezem ezt a sportot. egyáltalán nem monoton. egy versenyen csak a két vonalat figyelem, ami között futnom kell, és a célba érésre koncentrálok – magyarázza a fiatal tehetség, aki hétköznapokon minden nap közel két órát edz. – Én a rövid távokat futom, ami száztól négyszáz méterig terjed. ilyenkor a télen többet – négy kilométer körül – futunk. Ez az alapozás. nyáron kevesebbet inkább a gyorsaságra figyelünk – árulja el Bálint, s hozzáteszi: a hétvégém általában szabad, de nyáron, amikor megkezdodik a versenyszezon, akkor gyakran szombaton is verseny van. Az ifjú sportoló márciusban tölti be a 16. életévét. Jelenleg a Premontrei-rendi Szent Norbert Gimnázium tanulója. – Ha van egy kis szabadidom, számítógépezek és DVD- zem. Hétköznap iskolába járok, mint bármely más velem egykorú diák – meséli a sportoló, akit a legbüszkébb eredményérol és a terveirol faggatok. – Már gondolkoztam a továbbtanuláson, de még semmi konkrétumot nem tudok mondani. Ami a sportot illeti, megpróbálok kijutni az ifi világbajnokságra, bár tudom, nagyon eros a szint 200 méteren. eléggé valószínutlennek tartom, hogy teljesítsem, de minden tolem telhetot megteszek. Március végén már megkezdodik a szabadtéri versenyszezon, attól kezdve a világbajnokság elotti 2 hétig meg kell futni a szintet. Tudom, sokat kell javítanom a jelenlegi eredményemhez képest – árulja el Bálint, akitol végül megtudjuk, melyik eredményére a legbüszkébb. – van egy diákolimpiai csúcsom 300 méteren. Erre több mint egy évig készültem, fejben. Mivel egy évvel azelott csak 8. lettem a versenyen, megfogadtam, mindenképp megdöntöm azt a csúcsot. Sikerült. Habár a futóreménység kissé még hitetlenkedve áll a 2011-es nagy megmérettetése elott, a fiú edzoi optimisták, s teljes mértékben elképzelhetonek tartják, hogy Bálint teljesítse az ifjúsági bajnokságra kiírt, valóban magas szintidot, s valóra váltsa idei terveit. Addig is kemény munka, és több verseny is vár még Móricz Bálintra, s ha idén esetleg mégsem sikerülne az eloírt szint teljesítése, a fiatal futónak – a maga 15 évével – bizonyára a késobbiekben is lesz még boven ideje, esélye bizonyítani. A fiatal reménység az elmúlt három évben óriási fejlodésen ment keresztül. korosztályában kiemelkedo teljesítményt nyújt, amirol mi sem tanúskodhat jobban, mint a nagyszeru eredményei. Bálint több bajnoki címet is magáénak tudhat, idoeredményeivel pedig rekordokat dönt, és tart. Az 1995-ös születésu fiú tavaly több nívós megmérettetésen is részt vett, s a versenyeken derekasan helyt állt, ezt bizonyítják a helyezései is. Móricz Bálint egyebek közt 200 méteren, 23, 01 másodperces idejével 2010-ben serdülo Országos bajnokságon, bahreinben pedig a nemzetközi Diákjátékok 11, 20 másodperces idovel, 100 méteren állhatott fel a dobogó legfelso fokára, sot a maribori viadalon, 300 méteren is elsoként futott célba, szintén kiváló idoeredménnyel.

Eredményei 2010 ben:

Serdülo Országos Bajnokság: 200 m 1. helyezett
Országos Váltóbajnokság: 4×100 m, Vágtaváltó 1. helyezett
Összetett Bajnokság (Nyolcpróba csapat): 11469 ponttal 1. helyezett
Serdülo Csapatbajnokság: 9902 ponttal 1. helyezett
Nemzetközi Diákjátékok Bahrein: 100 m 1. helyezett, 4x100m
2. helyezett
U16-os Válogatott Viadal Maribor: 300 m 1. helyezett
Országos Diákolimpia: 300m 1. helyezett, 35,54 másodperccel
(Országos Diákolimpiai csúcs)

forrás: http://lapok.maraton.hu/